У церкві-усипальниці Богдана Хмельницького горів іконостас

За день до Трійці в селі Суботів ледь не згоріла знаменита Іллінська церква, що входить до Національного історико-культурний заповідник «Чигирин».
- У суботу після полудня в храм увійшов 44-річний місцевий житель, в руці він ніс запалену свічку, - розповів «Газеті ...» Костянтин Проценко, помічник начальника УМНС Черкаської області. - За словами дружини місцевого священика, він з порога попрямував в святая святих - до вівтаря. Жінка за церковними правилами входити туди не може, тому вона покликала візитера і чекала, поки він вийде.
За день до Трійці в селі Суботів ледь не згоріла знаменита Іллінська церква, що входить до Національного історико-культурний заповідник «Чигирин» Однак через кілька хвилин звідти повалив дим, і попадя кинулася за допомогою. Коли на її поклик прибігли співробітники музею - біля вівтаря горіло одягання священиків, зайнялися штори, вогонь вже підбирався до іконостасу. Сам же «Герострат» спокійно спостерігав за скоєним. Пізніше з'ясувалося, що селянин приніс з собою горючу суміш, вилив її на штори і підпалив свічкою. Добре, що пожежу вчасно помітили і погасили, не давши йому перекинутися на ікони. Іконостас тільки злегка підгорів. Сиділа на святиню передали в руки міліції. А збиток оцінений в більш ніж 7 тис. Грн.
- Палія звуть Олександр Мінайлов, він живе в Суботові майже 20 років, - каже його односельчанин Леонід Савицький. - Начебто був нормальний мужик, поки колгосп не розвалився, працював зоотехніком. Був одружений, ось тільки не заладилося щось - розлучився. Втім, дива за ним відзначалися і раніше. Пам'ятаю, коли новий іконостас привезли, він біля церкви виклав коло з каменів, сіл в середину і кричав, що він обраний. Мінайлов дуже набожний - постійно ходив в нашу Іллінську церкву. Після підпалу його мама падала в ноги священикові, просила, щоб не писав на нього заяву в міліцію, але батюшка тільки розвів руками - мовляв, я вже нічого не можу зробити.
У міліції кажуть, що свій вчинок селянин пояснив дивно - хотів спалити іконостас, тому що він влаштований не так, як потрібно. Якщо психіатрична експертиза визнає його осудним, за навмисний підпал йому можуть дати не один рік в'язниці.
Довідка:
Свято-Іллінська церква побудована в 1653 році як родова усипальня родини Хмельницьких. Після смерті гетьмана його прах був похований саме там. Але, згідно з Чернігівського літопису, в 1664 році, коли польська шляхта захопила Чигирин, за наказом Стефана Чарнецького тіла Богдана Хмельницького і його сина Тимоша викинули з трун. До сих пір точно не відомо, чи так було насправді.

У рік 300-річчя возз'єднання України з Росією в церкві була встановлена ​​надмогильна плита з написом: "Тут похований у 1657 р. Великий син українського народу, видатний державний дiяч i полководець Богдан Хмельницький". З тильного боку церкви були поховані церковнослужителі, про що свідчать частково врослі в землю кам'яні хрести. Жителі Суботова розповідають, що за радянської влади шукали останки Хмельницького і його сина, а також гетьманські скарби - свердлили товсті стіни церкви, зривали підлогу, але, крім огірків свічок і старих свічників, нічого не знайшли. 23 травня цього року патріарх Філарет особисто освятив новий іконостас церкви, на який збирали гроші всією громадою - саме його намагався знищити палій.

Інформація з сайту "Газети по-київськи"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация