У Мгарському монастирі святкують день Лубенської ікони Пресвятої Богородиці

Ікона була повернена в монастир через 90 років   21 січня по благословення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, в Мгарському монастирі святкують день Лубенської ікони Пресвятої Богородиці Ікона була повернена в монастир через 90 років

21 січня по благословення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, в Мгарському монастирі святкують день Лубенської ікони Пресвятої Богородиці.


Як повідомляє прес-служба єпархії, в грудні 2013 року в Мгарський Спасо-Преображенський монастир було повернуто старовинна святиня Лубенського краю, чудотворна ікона Пресвятої Богородиці - Володимирська - Лубенська. Ікона була написана в 1850 році і ще до революції прославилася безліччю чудес. Під час гонінь на Церкву від безбожної влади, ікона зберігалася у побожних християн, яким вдалося врятувати святиню.
- Кілька років тому в монастир приїхала родина протестантів з Харкова і сказала, що володіє Лубенської іконою, яку всі вважали втраченою. Їм ікона дісталася від рідних, які заповідали повернути її монастирю. За реліквію вони просили 30 тис грн. Ця сума непосильна для монастиря. За кілька років переговорів ціну було знижено до 5 тис грн, і ми її викупили, - каже клірик Мгарського монастиря отець Борис.
Коротка історична довідка.
До революції і закриття монастиря прочани приходили до Мгарського монастиря насамперед для того, щоб поклонитися двом його головних святинь - Лубенської іконі Божої Матері і мощам святителя Афанасія. Про Лубенської іконі, до теперішнього часу, немає майже ніяких звісток. Тим часом віруючими вона наполегливо шанується як чудотворна - отже, чудотворення від неї були, в іншому випадку навряд чи чутка про них могла виникнути на порожньому місці. Одна з назв цієї ікони - «Володимирська» (можливо, через те, що святкування в її честь відбувалося в один день зі святкуванням на честь Володимирської ікони), але по іконографії своєї вона відноситься не до типу «Розчулення» (як Володимирський образ Божої Матері), а до типу «Путеводительница».

Автор: bulashev Джерело фото: pravoslavie.poltava.ua/

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация