У яких випадках потрібно ревнувати

Радить архімандрит Маркелл (Павук), духівник Київських духовних шкіл.

Радить архімандрит Маркелл (Павук), духівник Київських духовних шкіл

фото: Андрій Рассанов

- Отче, чому ми ревні? Звідки береться ревнощі?

- Є ревнощі про богоугожденіі, коли людина ревниво хоче зробити щось хороше, краще, ніж хтось інший, але при цьому не має нічого поганого по відношенню до «супернику». Це називається заздрість. А є ревнощі, як каже апостол Павло, але нерозумно: коли ми ревні, але вже не з тим, щоб зробити добре, а щоб показати свою перевагу над іншими людьми, мовляв, вони не в силі зробити, а я можу.

Ревнощі не по розуму супроводжується гординею, марнославством, заздрістю. З такою ревністю треба боротися. Таку ревнощі не по розуму показує апостол Павло на прикладі тих людей, які спотворювали віровчення, не сприймаючи істинного Христа. Ревнощі не по розуму властива людям, які не слищащім іншого і вперто наполягають на своїй думці.

- Природна заздрість між подружжям? «Ревнує - значить любить».

Роберт Рождественський у своєму вірші про ревнощі висловив цю думку: «А раптом ти перестанеш зовсім ревнувати! Залишиш, відстанеш, скажеш: наплювати! Зваляться стіни фортеці, - клич не клич, - стане менше ревнощів і менше любові ... »

- Ревнощі між подружжям виникає не стільки через любов, скільки через недовіру. Чоловік / дружина сумнівається в тому, що не підведуть його / її, не обдурять чи. Присутній елемент недовіри. Якщо любов між подружжям справжня, жертовна, тоді не закрадаються думки про зраду. Можуть бути лише помисли як мінімум. А якщо любові недостатньо, подружжя починає підозрювати один одного без приводу.

Класичною приклад нерозумну ревність описує Лев Толстой у своїй знаменитій «Крейцерова сонаті». Ці ревнощі доводить людину до вбивства. Письменник робить неправильний висновок: церковники спотворили суть сім'ї, інститут сім'ї не потрібен. Але насправді Толстой, сам того не усвідомлюючи, показує, що може статися, якщо немає справжньої жертовної любові, коли між людьми існує одне плотський потяг.

- А в чому грунт для такої нерозумну ревність?

- Грунт у всіх пристрастях, які живуть всередині нас. У міру того як людина долає свої пристрасті - гординю, марнославство, смуток, хіть, зникає ревнощі, залишається лише ревнощі по Богу.

- Ця висота недосяжна для багатьох ...

- Так, але до неї потрібно прагнути. Упевнений, що ревнощі має Божественний характер. Адже протилежне їй якість - байдужість, тепленький.
Викриваючи теплохладних людей, Господь через книгу Апокаліпсис каже: «Я знаю діла твої ти не холодний, ані гарячий о, якби ти був холодний, або гарячий! Але, як ти теплий, а не гарячий, ані холодний, то викину тебе з Своїх уст »(Одкр. 3: 15-16).

Через байдужість страждають багато людей, з'являються всілякі проблеми. В армійські юнацькі роки мене особливо вразив афоризм з повісті «Репортаж з петлею на шиї» чеського письменника Юліуса Фучика: «Не бійтеся ворогів - вони можуть тільки вбити; не бійтеся друзів - вони можуть тільки зрадити; бійтеся людей байдужих - саме з їхньої мовчазної згоди відбуваються і зради і вбивства ». Найчастіше байдужість і тепленький виростають у людей, які не стежать за своєю душею, не стараються очищати її від гріхів, не знають, що таке сповідь, покаяння.

І коли бруд в душі накопичується, у людини не залишається ніяких ревнощів ні про що. Йому все одно, як вірити, як любити. Він стає повністю індиферентним.

Нині байдужість набуває характеру епідемії, тому що гріх для багатьох людей стає нормою життя. Людина перестає сприймати погані вчинки як гріх.

- Виходить, у ревнощів є і хороша сторона. А як навчитися справлятися з поганою стороною ревнощів? Порадьте ревнивцям, як не ревнувати?

- Потрібно намагатися максимально стримуватися і бурхливо не реагувати на те, що відбувається. Інакше відразу виникне конфлікт.

- Т. е. Порахувати до десяти ...

- Так. Люблячий чоловік повинен постаратися максимально догодити своєму обранцеві, показати, що ти його любиш, що він для тебе найкращий і єдиний. Не варто влаштовувати розборки, використовувати фрази типу «Подивися на себе». Подібні з'ясування відносин руйнують залишки любові. Потрібно більше надавати знаки уваги один одному, особливо якщо ваш обранець недовірливий і схильний до ревнощів. Оточіть його турботою, розкажіть, як ви його любите, будьте уважні і ласкаві з ним. Щира любов і участь - кращий засіб від ревнощів. Важливо все зробити для того, щоб любов запалала з новою силою. За любов завжди потрібно боротися.

Коли ж шлюб сприймається тільки в душевно-тілесному плані, як сьогодні робить більшість молодих людей, тоді він обессмислівается і, як правило, недовговічний. Всі ми різні, у кожного свої недоліки і немочі, і лише за допомогою віри і любові людина готова ці недосконалості терпіти, а якщо ці чесноти відсутні або вони несправжні, то знайдеться тисяча приводів, щоб все зруйнувати. У цьому, мабуть, найголовніша причина розвалу багатьох сімей.

Розмовляла Наталія Горошкова

Звідки береться ревнощі?
Природна заздрість між подружжям?
А в чому грунт для такої нерозумну ревність?
А як навчитися справлятися з поганою стороною ревнощів?
Порадьте ревнивцям, як не ревнувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация