У скільки обійдеться каструля борщу в Києві, Львові, Донецьку, Дніпрі, Одесі та Харкові

Одесити варять & nbsp; 3 літри борщу & nbsp; за 70 грн, & nbsp; а донеччани & mdash; аж за 145! / Фото: Олександр Яремчук

Через нестабільну економічну ситуацію українським господиням все частіше доводиться придивлятися до цін і шукати способи заощадити на дорожчають продукти: хтось шукає акції у великих супермаркетах, а хтось віддає перевагу торгуватися на ринку. "Сегодня" вирішила, скільки коштує господаркам в п'яти найбільших містах - Київ, Одеса, Дніпропетровськ , Львів і Донецьк - приготувати каструлю борщу, а також, де краще купувати продукти: в мережевому супермаркеті, на ринку або в магазині біля будинку. Як виявилося, в Києві та Одесі борщ вигідніше готувати з продуктів, куплених на ринку, а ось жителям Дніпра, Львова і Донецька варто заглянути в супермаркет.

Згідно з нашими підрахунками, найдешевший борщ в країні варять одесити: три літри їм обійдуться в 70,3 грн, якщо продукти вони куплять на ринку. А щоб максимально здешевити ціну страви, господині купують в магазині під будинком капусту і часник - тут вони дешевше, ніж на Привозі.

Віддати найбільше грошей за каструлю національної страви доведеться жителям окупованих Донецька: тут дуже високі ціни , Та й необхідні продукти не скрізь знайдеш. Наприклад, сало і ребра можна купити тільки на ринку, а хліб - тільки в магазині під будинком. Якщо все ж інгредієнти вдалося дістати, за каструлю борщу донецька господиня викладе 144,33 грн в супермаркеті, а "ринковий варіант" обійдеться в 145,18 грн. При цьому овочами вигідніше закуповуватися в магазині під будинком: там вартість інгредієнтів майже по всіх позиціях на 50 копійок нижче.

Більшість українців все ж вважають за краще супермаркети, де ціни нижчі. До того ж нерідко у великих мережах проводять знижки. "За рахунок оптових поставок маркети можуть знижувати ціну на свою продукцію. Але ринки виграють за рахунок гнучкості - продавець-господар може змінювати ціну в будь-який момент, і можна торгуватися", - пояснив нам економіст Андрій Блінов. Що ж стосується дрібних магазинів під будинком, то ціни на ряд продуктів там можуть бути нижче, ніж навіть в супермаркетах: "Магазини часто працюють з постачальниками, які тільки заходять на ринок , І готові поступатися ", - говорить Блінов. За його прогнозами, сезон осінь-зима для нашого ринку будемо жорстким:" Через подорожчання кормів виробники зарізали багато худоби, це допомагає тримати ціни на рівні і не підвищувати. Але м'ясо подорожчає вже до теплого сезону, особливо після закінчення пасхального посту. Що гойдається овочів, то різкий стрибок цін відбувся цієї осені, і до початку зеленого сезону підвищення не передбачається ".

Київ. У гонитві за комфортом і якістю

Найекономніші столичні господині збирають "борщовий набір" відразу в двох місцях - в супермаркеті і на ринку.

"Тут треба підходити з розумом. Наприклад, сало беру завжди на ринку - домашнє з магазинним не порівняти. А ось реберця краще в магазині - там я більше довіряю санітарним нормам, тому що м'ясо з ганчірочки на асфальті мене лякає, - розповідає київська домогосподарка Тетяна Стріха. - Овочі теж завжди беру в мережевих супермаркетах - там вони і красивіше, та й помиті вже, а іноді - навіть почищені ".

А ось якщо за продуктами для борщу ви прийшли в магазин під будинком, тут вас чекає розчарування: крім овочів і хліба вибирати нема з чого. До того ж часто зморшкуваті від часу коренеплоди в таких магазинчиках виглядають дуже сумно. Ціни відрізняються: морквина і буряк стоять в магазинчику дорожче, ніж в супермаркеті або ринку, а ось на цибулі і часнику можна заощадити.

Донецьк. Сала немає, а свинину возять з РФ

Для того щоб зварити борщ в Донецьку, місцевим домогосподаркам доводиться побігати по ринках і магазинах з товстим гаманцем, тому що асортимент торгових точок в окупованому місті залишає бажати кращого.

Свинячі реберця можна купити тільки на ринку - в супермаркетах і магазинах біля будинку реберця бувають рідко, та й ціни кусаються: з рублів на гривні перераховують за курсом 1: 2. "Реберця мало беруть, люди з-за важкої ситуації купують недорогу курку, - розповідає продавець м'яса на ринку Антоніна Карпова. - Зараз відносно налагоджені поставки з Росії, дещо закуповуємо у місцевих". Також доведеться пошукати сало і "український хліб" - їх можна знайти тільки на ринках. Овочі ж для борщу є скрізь, але ціни на них танцюють. Тому картоплю, цибулю, капусту і моркву краще купувати в магазині біля будинку - дешевше.

Дніпропетровськ. Овочі з маркету, а м'ясо - з ринку

Щоб приготувати національне блюдо, мешканки Днепропетровcка найчастіше відправляються в звичайний мережевий супермаркет: по-перше, вибір там більше, а по-друге, більшість позицій дешевше, ніж на ринку. "Картоплю, капусту, буряк і морква зазвичай беру в найближчому супермаркеті - для борщу будь-які овочі підійдуть, - ділиться секретами дніпропетровська домогосподарка Любов Собина. - А ось головний компонент - свинячі реберця і сало - завжди беру на ринку. Там якість однозначно краще, хоча гарне сало буде коштувати майже в два рази дорожче, ніж в супермаркеті ".

А ось звичні для багатьох "магазини під будинком" в Дніпропетровську днем ​​з вогнем не знайдеш. Тому, якщо борщ треба приготувати на швидку руку, необхідне м'ясо і овочі люди купують в окремих кіосках "від виробника", розкиданих по району.

Одеса. Скуповуються на Привозі і знають місця

Одесити, як правило, відправляються за продуктами на ринки - Київський, Південний, Черемушки або Привоз. Адже щоб приготувати борщ, господиня не знайде найближчому магазинчику ні сала, ні свинячих ребер. Може не виявитися їх і в найближчому супермаркеті - до того ж ціна буде відрізнятися на десятки гривень на користь ринку. Дорожче поруч з будинком будуть коштувати і часник, цибулю, зелень, томатна паста, і навіть хліб. Правда, все більше одеситів до покупок на ринку скептично ставляться - мовляв, обважать там, та й звичного комфорту немає. Тому, щоб вдало закупити провізію, треба знати, коли сюди приходити. Так, дешевий часник (по 60 грн за 1 кг) можна застати на ринку з самого ранку, а вдало сторгуватися з продавцями м'яса вдасться ввечері - непроданий за день товар віддають дешевше. Вибір м'яса - більше за містом, у фермерів.

Львів. На ринках роблять націнку на погоду

У Львові, як і всюди, найвигідніше місце для покупок - найближчий супермаркет. Крім комфорту і показового сервісу, тут господинь очікують цілком стерпні ціни на "борщовий набір" - на кілька гривень нижчими від ринкових. Наприклад, кілограм сала в супермаркеті обійдеться в 66 грн, а на базарі - все 80. Те ж саме стосується звичайних овочів і приправ. Самі ж торговці на ринку пояснюють: намагаються компенсувати важкі умови своєї роботи, в тому числі і погодні, надбавкою в ціні на 1-2 грн.

Харків

У Харкові найдорожче - в 130 гривень - обійдеться борщ з магазину з урахуванням націнки на товари. "Борщ з супермаркету" вийде на 15 гривень дешевше, ну а самий бюджетний варіант - сходити на ринок. Кореспондент "Сегодня" придбав все необхідне, витративши 111,50 гривень. Зауважимо, якщо серед великої кількості товарів на ринкових прилавках можна вибрати овочі дешевше, ніж в супермаркеті, то м'ясо і сало - навпаки, обійдеться значно дешевше в супермаркеті. Втім, м'ясні продукти, якими торгують бабусі на ринку, візуально виглядають свіже, ніж на вітринах магазину, та й тут можна спробувати продукт на смак і поторгуватися. Крім того, на ринку є "фіксовані" ціни на зелень - один пучок кропу або петрушки обходиться в п'ять гривень. У супермаркеті ж доведеться взяти побільше зелені, адже вона упакована. Тому нам ці позиції і обійшлися в сумі майже в два з половиною рази дорожче.

Всі подробиці в спецтемі інфографіка

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация