У Красноярському краї майже не виховують патріотів

- Денис Петрович, чим займається очолювана вами крайова громадська організація «Витязь-Сибір»?

- «Витязь-Сибір» має військово-патріотичну спрямованість. Я керую їй вже більше п'яти років, і за цей час ми сформували три основних напрямки роботи. По-перше, це допомога військовослужбовцям ветеранам в працевлаштуванні, надання сприяння людям, яких скоротили з органів МВС або військових підрозділів, адаптаційна підтримка солдатам, які брали участь в бойових діях, а також проведення для військовослужбовців безоплатних правових консультацій.

Другий напрямок - проведення різних заходів для молодого покоління, в яких ми проводимо агітацію за службу в армії. Наші активісти працюють з допризовної молоддю 16-18 років.

Третій напрям нашої роботи - турніри пам'яті, зустрічі ветеранів, фестиваль «Армійські пісні». Цього року турнір пам'яті - чемпіонат з рукопашного бою ми провели вже в п'ятий раз. Він був присвячений загиблим спецназівцям. Вважаю, що нам є, ким пишатися, цих людей потрібно пам'ятати.

До цього моменту вже кілька організацій, подібних «Витязь-Сибір», з'явилося в Новосибірську, Омську, Норильську. До військово-патріотичній роботі з молоддю хочуть приєднатися Кемерово, Челябінськ, Владивосток.

- Розкажіть детальніше про заняття з молоддю.

- На сьогоднішній день ми займаємося два навчальних заклади. На базі організації «Витязь-Сибір» створені спеціальні військово-патріотичні клуби. Уже більше п'яти років в річковому училищі ми ведемо секцію спецпідготовки, а також займаємося одне з міських професійно-технічних училищ, в якому викладаємо армійський рукопашний бій з елементами спецпідготовки. Загалом, все, що цікаво кожному молодому хлопцю, - спорт, військову тактику, спортивне орієнтування.

Зараз ми розвиваємо щось на кшталт конкурсу - щорічна здача нормативів на жетон, за аналогією зі здачею нормативів на краповий берет. Наші вихованці пробігають марш-кидок, проходять вогневу штурмову смугу, виконують нормативи з акробатики, стрільби з пневматичної зброї, рукопашного бою. За успішне проходження випробувань ми видаємо жетон громадської організації ветеранів спецназу. До нього додається свідоцтво, копію якого він може докласти до своїх документів у військкоматі. Для призовника це цілком може стати путівкою в спецназ або ВДВ.

- А яким чином проходять адаптаційні заняття з підлітками?

- Розповідаємо буквально про все: що таке нестатутні взаємини, як адаптуватися в чоловічому колективі, як визначити лідера. І ми знаємо, що все це не дарма, бо рано чи пізно до нас приходять батьки з вдячністю за те, що їхні сини стають особистостями, починають розуміти, чого хочуть в житті.

- На якому рівні в краї сьогодні знаходиться патріотична підготовка молоді?

- На дуже поганому рівні. Організацій, що займаються військово-патріотичним вихованням, в краї дуже мало. Я знаю тільки дві громадські організації, які займаються цим на всі сто: Красноярська крайова громадська організація «Патріот» і наша громадська організація ветеранів спецпідрозділів органів правопорядку і безпеки «Витязь-Сибір». Але є багато людей, я називаю їх самородками, які самі відкривають у себе в селі клуб, навіть не реєструючи його. Збирають молодь, купують на свої гроші інвентар, тому що їм хочеться поділитися досвідом. Я виступаю за те, щоб всі ці дрібні клуби об'єдналися.

- Яким чином?

- Вся організація військової патріотики в краї повинна сходитися на одній структурі. На мій погляд, це повинно бути ДОСААФ. Вважаю, що іншого способу отримання субсидій немає. На сьогоднішній день дуже мало організацій патріотичного спрямування, які самі по собі фінансуються державою. Але існують різні муніципальні дитячо-юнацькі спортивні школи, при яких є військово-патріотичні клуби. Ці клуби можуть бути навіть не зареєстровані, аби був укладений договір між школою і клубом. В такому випадку клуб може претендувати на субсидію, тим більше, якщо за наданим переліком документів не буде виявлено невідповідностей. А ось незалежні громадські організації можуть претендувати тільки на грантову підтримку.

Два тижні тому я був присутній на першій комісії з розподілу субсидій на поточний рік на військово-патріотичні клуби Красноярського краю. На мій погляд, виділено мало грошей, всього лише два з половиною мільйона рублів, там і розподіляти по суті нічого. А претендує на кошти понад тридцять муніципалітетів краю. Так ось об'єднання організацій і засобів на базі ДТСААФу допоможе вирішити ряд проблем, в тому числі і з фінансуванням.

- Про які проблеми ви говорите?

- Основних проблем дві. По-перше, немає взаємодії між військовими частинами і громадськими організаціями. Сьогодні, на жаль, громадські організації не мають ніякого права укладати договори з військовими частинами, щоб хлопці-допризовники змогли приїхати і постріляти, або розбити наметовий табір і позайматися військової тактикою. Негативним є також те, що у військових частинах відсутня достатня кількість боєприпасів і пально-мастильних матеріалів. Міністерство оборони не виділяє на військові частини бюджетних коштів, щоб вони працювали з громадськими організаціями. Якби громадські організації працювали через ДОСААФ, воно взяло б на себе цю відповідальність. Правильно буде, щоб ДОСААФ укладало договори з військовими частинами, а Міністерство оборони виділяло додаткові ПММ і патрони. Причому в ДОСААФ вже є навчені інструктори, пілоти, парашутисти. Але, спільну роботу поки ніяк не вдається налагодити.

Проблеми військово-патріотичної підготовки є і в школі. Неправильно вже те, що прибрали предмет початкова військова підготовка. У цьому плані треба брати приклад з Північно-Кавказького регіону, де діти з шести років не просто вчаться збирати автомати, вони вчаться бути захисниками своєї Батьківщини. А наші хлопці йдуть в армію абсолютно непідготовленими, навіть не знаючи військових звань.

- Які у вас плани щодо розвитку військово-патріотичної підготовки в краї?

- У мене вже розроблений проект крайового центру допризовної молодіжної підготовки «Арсенал», який дозволить допризовникам готуватися до служби в армії. Центр буде організований за принципом оздоровчого табору, але, як і в армії, допризовники будуть жити в казармах і дотримуватися полегшений армійський режим. У цьому таборі підлітки зможуть освоїти ази військової тактики, стройової підготовки, рукопашного бою. Крім того, в «Арсеналі» планується проводити адаптаційні заняття з психологом, різні майстер-класи. Таким чином, хлопці матимуть уявлення, що таке армія, казармений режим, військова дисципліна.

Зміни складають три тижні. Кожна зміна має свій напрямок: ВДВ, водії, спецназ, спортроти. З сертифікатом про проходження курсів в нашому центрі брали б в ті війська, куди призовник захоче потрапити. Якщо проект вдасться реалізувати, це буде перший в Росії центр, який готує молодих хлопців до служби в елітних військах.

Біографічна довідка: Денис Петрович Побілат служив в дивізії імені Дзержинського в загоні спеціального призначення «Витязь», був гранатометниками, брав участь в спецкомандіровках на території Північного Кавказу, має статус ветерана бойових дій.

Денис Петрович, чим займається очолювана вами крайова громадська організація «Витязь-Сибір»?
А яким чином проходять адаптаційні заняття з підлітками?
На якому рівні в краї сьогодні знаходиться патріотична підготовка молоді?
Яким чином?
Про які проблеми ви говорите?
Які у вас плани щодо розвитку військово-патріотичної підготовки в краї?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация