«У відповідь на бездоказові звинувачення»: Росія оголосила про висилку 23 британських дипломатів

  1. «Будемо захищати себе»
  2. сурогат фактів
  3. вимушені заходи

У Москві оголосили список заходів, прийнятих у відповідь на висилку російських дипломатів з Великобританії в зв'язку зі справою Сергія Скрипаля. МЗС РФ повідомив посла Сполученого Королівства Лорі Брістоу про оголошення персонами нон грата 23 британських дипломатів. Також відгукується дозвіл на відкриття нового британського консульства в Санкт-Петербурзі. У МЗС підкреслили, що ці дії є відповіддю на бездоказові звинувачення Лондона на адресу Москви у справі про отруєння екс-агента ГРУ. Росія залишає за собою право приймати і подальші заходи, якщо Лондон продовжить свої недружні дії, додали в міністерстві.

Росія прийняла заходи у відповідь на дії Великобританії у справі про отруєння екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля в Солсбері. Про них вже повідомили посла Сполученого Королівства Лорі Брістоу, який був викликаний в МЗС РФ. Йому вручили ноту з перерахуванням рішень, прийнятих Москвою щодо британської сторони.

«17 березня в МЗС Росії був викликаний посол Великобританії в Москві Лорі Брістоу, якому передана нота про те, що у відповідь на провокаційні дії британської сторони і бездоказові звинувачення Російської Федерації у зв'язку з подією в Солсбері російською стороною прийняті наступні рішення», - уточнили в МЗС.

Зокрема, 23 співробітники дипустанов Великобританії оголошені персонами нон грата і повинні будуть покинути Росію протягом тижня. Цей захід повністю симетрична дій Лондона, який оголосив про висилку рівно такого ж числа російських дипломатів.

Крім цього, Москва вирішила привести до паритету кількість консульств. Так, було відкликано згоду на відкриття одного з них в Санкт-Петербурзі.

«З огляду на диспаритет в числі консульських установ двох країн, відгукується згоду Російської Федерації на відкриття та функціонування Генерального консульства Великобританії в Санкт-Петербурзі. Відповідні процедури будуть здійснені відповідно до міжнародно-правовою практикою », - йдеться в заяві МЗС Росії.

Ще одним пунктом стала робота Британської ради, який позиціонується як міжнародна освітня організація. Разом з тим в російському зовнішньополітичному відомстві вказують на його «неврегульований статус».

«У зв'язку з неврегульованістю статусу Британської ради в Російській Федерації припиняється його діяльність», - відзначили в Міністерстві закордонних справ.

Крім цього, посла попередили, що подальші недружні кроки Великобританії по відношенню до Росії спричинять за собою нові відповідні заходи .

Варто зазначити, що через рішення по Британській раді Міністерства освіти та науки, в свою чергу, заявило, що припиняє реалізацію спільних з організацією освітніх програм.

«Відповідно до припиненням діяльності Британської ради на території Російської Федерації, природно, спільні освітні програми з Британською радою будуть припинені», - цитує ТАСС главу відомства Ольгу Васильєву.

Разом з тим це не вплине на інші спільні з Британією проекти.

«Будемо захищати себе»

Лорі Брістоу підтвердив, що він в курсі вимог російської сторони. «Російська сторона сьогодні поінформувала про заходи, які вона прийме у відповідь», - сказав британський дипломат.

Незважаючи на те, що кроки Москви стали наслідком бездоказових звинувачень з боку Лондона, посол не забув ці звинувачення повторити. Зокрема, він заявив, що у Росії була можливість задекларувати нібито застосоване нею отруйна речовина в Організації по забороні хімічної зброї, «але цього не було зроблено».

«Я тільки що провів зустріч в МЗС РФ. Ця криза викликаний результатом жахливої ​​атаки в Великобританії, спробою вбивства двох людей з використанням хімічної зброї, виробленого в Росії, але не задекларованого в Організації по забороні хімічної зброї », - сказав Брістоу.

Разом з тим, за його словами, все, що робить Великобританія, не спрямоване «проти російського народу».

«Велика частина роботи нашого посольства спрямована на розвиток відносин між народами. Але ми завжди будемо захищати себе і наших союзників, наші цінності від подібних атак », - резюмував Брістоу.

сурогат фактів

Варто зазначити, що про «атаку» і фактичної російської «агресії» британська влада заявили чи не відразу ж після замаху на Скрипаля та його доньку Юлію.

Так, прем'єр-міністр Тереза ​​Мей дозволила собі безапеляційні звинувачення на адресу Москви, ґрунтуючись лише на такому критерії, як «висока ймовірність» (highly likely). При цьому слідство у даній справі тільки почалося і ніяких однозначних результатів по ньому поки не отримано.

Також по темі

«Новачок» в багажі: в Великобританії назвали нову версію отруєння Скрипаля «Новачок» в багажі: в Великобританії назвали нову версію отруєння Скрипаля

Нервово-паралітичну речовину «Новачок», яким, імовірно, був отруєний екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль, могло перебувати ...

Більш того, глава британського МЗС Борис Джонсон заявив про «високого ступеня ймовірності» (overwhelmingly likely) причетності президента Росії до отруєння екс-агента спецслужб в британському Солсбері.

Однак, крім цих припущень, ніяких фактів «провини Росії» британська сторона не призводить.

Коментуючи висловлювання представників британської влади, посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко оцінив термінологію офіційного Лондона.

«Це досить непоганий трюк. Коли у вас немає ніяких свідоцтв або доказів, потрібно вдаватися до слів на кшталт «схоже», «ймовірно», «можливо», - підкреслив дипломат у розмові з RT.

Британська влада повністю проігнорували запити Росії на співпрацю в розслідуванні. Москві також не були надані проби речовини, яким отруїлися росіяни. Замість цього від неї зажадали просто визнати себе винною.

Як аргумент Британія призводить твердження, що нервово-паралітична отрута під назвою «Новачок» нібито розроблявся виключно в Росії. При цьому російський постпред при ОЗХЗ Олександр Шульгин спростував цю інформацію. За його словами, Росія ніколи не вела досліджень подібного речовини на відміну від деяких західних країн.

«У РФ ніколи не проводилися науково-дослідні роботи за програмою« Новачок », але на Заході деякі країни проводили відповідні розробки, які вони чомусь називали саме так -« Новачок ». Можна говорити про Велику Британію та США, де така речовина розроблялося. І цілком може бути так, що ця речовина могла бути використано з цих арсеналів, з цих запасів », - цитував Шульгіна ТАСС.

вимушені заходи

Росія була змушена вжити заходів у відповідь через недружню позицію Великобританії, підкреслив в розмові з RT член комітету Держдуми з міжнародних справ Антон Морозов.

«На жаль, це вимушений захід. Свого часу американці вислали наших дипломатів під Новий рік. Ми тоді не стали відразу реагувати, і це не привело ні до якого поліпшення. Тому я припускаю, що потрібно дотримуватися загальноприйнятої міжнародної практики і відповідати дзеркально на недружні кроки », - підкреслив парламентарій.

Слідство у справі колишнього агента ГРУ ще не закінчено, і офіційні особи Лондона взяли невиправдані заходи по відношенню до Москви, пояснив Морозов.

«Абсолютно невиправдані, поспішні заходи (Великобританії. - RT), оскільки слідство ще не закінчено. Існує спеціальна організація ООН по забороні хімічної зброї, де є міжнародні експерти. Туди варто було б спрямувати всі зразки, проби і переконатися в тому, що Росія абсолютно непричетна до цього сумного інциденту з нашим колишнім громадянином. Існує міжнародне право. Ми закликаємо британських колег йому слідувати, тому що погіршення наших двосторонніх відносин не вигідно ні Росії, ні Великобританії », - уклав він.

Член Ради з питань міжнаціональних відносин при президенті Росії Богдан Безпалько вважає, що Росія вчинила правильно, ввівши відповідні заходи щодо Сполученого Королівства.

«Це дзеркальні заходи, які, з моєї точки зору, цілком виправдані, тому що так поводитися з нашою країною нікому не дозволено. Природно, це не сприятиме поліпшенню відносин між Росією і Великобританією, а також між Росією і Заходом в цілому. Але я не думаю, що це призведе до якихось фатальних наслідків, які можуть послужити вирішальним фактором у руйнуванні відносин або інших мостів, які довгий час намагалися вибудовувати між Заходом і нашою країною політики, дипломати, вчені та громадські діячі », - сказав він .

Безпалько також додав, що рано чи пізно істерика, пов'язана з отруєнням екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, зійде нанівець. За його словами, Заходу в кінцевому рахунку доведеться вибудовувати відносини з Росією, виходячи з нових політичних реалій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация