У Туві в честь свята Чула буддисти запалюють тисячі лампадок »Tuva.Asia

У Кизильскій хурее Цеченлінг почали відзначати свято Чула, протягом трьох днів: 7-го, 8-го, і 9-го грудня о 12 -00, в 15-00 і в 18 -00 проходять святкові служби, а 8 грудня о 12 00г У Кизильскій хурее Цеченлінг почали відзначати свято Чула, протягом трьох днів: 7-го, 8-го, і 9-го грудня о 12 -00, в 15-00 і в 18 -00 проходять святкові служби, а 8 грудня о 12 00г. в Будинку народної творчості великий об'єднаний молебень.

За буддійському календарю - свято «Чула» (лампади), один з шести великих свят в буддизмі. Він присвячений Вчителю Чже Цонкапи (1357-1419), засновнику школи «Гелугпа», послідовниками якої сьогодні є буддисти Росії і багато віруючих по всьому світу. У ці дні в хурее «Цеченлінг» як і в інших храмах буддистів світу, будуть проходити богослужіння на честь свята «Чула». Віруючі підносять тисячі «чула» (лампад) Трьом коштовності. Можна підносити лампади як в храмі, так і вдома перед вівтарем. Підносячи лампади, тобто висвітлюючи Три Коштовності, люди накопичують благі заслуги - для себе і близьких.

Лама Цонкапа відзначається в Тибеті як другий Будда, а два його основних твори - «Ламрім» (присвячене загальному шляху Махаяни) і «нагрів» (присвячене шляху Таємної Мантри) - повністю охоплюють духовну практику буддизму. За переказами, сам лама в кінці земного життя просив майбутніх учнів не засмучуватися, що вони не зустрілися з ним особисто, а прочитати два згаданих праці, що буде рівноцінно особистій зустрічі.

Основні дії, пов'язані із заснуванням школи Гелуг: 1. Реставрація і переосвяченні зображення Будди прийдешнього Майтрейи як знак тисячолітнього існування нової школи. 2. Повернення до суворого чернечого статуту буддійської громади перших століть, який був прийнятий на загальному Соборі за участю представників всіх буддійських шкіл Тибету. 3. Установа свята Монлам чхенмо, яке сприяло єднанню Основні дії, пов'язані із заснуванням школи Гелуг: 1 віруючих і нової школи. 4. Будівництво монастиря Галдан, або «землі Тушита», де мешкає Майтрейя, і зведення в цьому монастирі магічною діаграми - мандали з зображенням божеств-охоронців (ідамів) Сангдуй, Демчхог і Дорчжеджігчжед.

Створена Цонкапа школа Гелуг ( «школа чесноти» - тиб.) Стала однією з найвпливовіших і популярних шкіл Тибету. Глава школи, він же і настоятель її головного монастиря (Галдан), носить титул Г'ялва ( «переможець» - тиб.) І вважається втіленням бодхісатви Авалокітешвари. З середини 17 століття школа Гелуг утвердилася в Монголії, Бурятії, Калмикії, Туві і Китаї в якості придворної буддійської школи імператорського двору.

У дні прадніка Чула, з настанням темряви всередині і навколо храмів і монастирів запалюють тисячі масляних лампадок ( «чула», звідси і назва свята). На згадку про великого Вчителя лампадки горять до самого світанку, і якщо уявити буддійські монастирі і храми в цю ніч зверху, вони здадуться чудовою, яскравою і теплим зверненням до небожителів всіх часів. У дні святкування Чула сприятливо здійснювати всілякі благодійні вчинки: накладати на себе обітниці (в тому числі обітницю мовчання в знак вшанування Будди), здійснювати підношення Трьом коштовності, постити, робити підношення храмам і монастирям.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация