У Кутаїсі 8 лютого відзначать день пам'яті царя Давида Будівельника

  1. На виставці будуть представлено рукописну спадщину царя Давида, яке відображає багаті літературні традиції...
  2. Давид IV Будівельник (1073 - 1125) - цар Грузії (1089-1125) з династії Багратіонів. Є одним з найвидатніших...

ТБІЛІСІ, 6 лютого - Новини-Грузія

ТБІЛІСІ, 6 лютого - Новини-Грузія. У Грузії 8 лютого відзначать «Давітоба» - день пам'яті царя Давида Агмашенебелі (Будівельника), зарахованого Грузинською Православною Церквою до лику святих.

На батьківщині царя Давида, в місті Кутаїсі, відбудеться виставка «Спадщина Давида Агмашенебелі».

Експозиція відкриється о 13:00 в знаменитій Гелатськой академії при монастирському комплексі. Академія була заснована Давидом і була одним із центрів середньовічної духовного життя Грузії.

На виставці будуть представлено рукописну спадщину царя Давида, яке відображає багаті літературні традиції епохи Агмашенебелі, а також документи інших представників династії Багратіоні.

Серед унікальних експонатів - автограф царя Давида, який зберігався в монастирі Святої Катерини (Синайський монастир), «Пісня покаяння», опис пам'ятника Руїси-Урбнісі, Євангеліє Гелати і Вані, грамоти царів Георгія III і Лаша-Георгія.

Організаторами виставки є мерія Кутаїсі і Національний центр рукописів Грузії імені Кекелідзе.

В той же день в будівлі Гелатськой академії пройде фестиваль пісень. У ньому візьмуть участь юнацькі хори «Агсавалі», «Іадгарі», а також хор тбіліської церкви Анчісхаті, відомий своїм внеском у відновлення традицій церковного співу.

У День «Давітоба» в Гелатском монастирському комплексі пройде святкова літургія перед усипальницею Давида Агмашенебелі. Детальніше про програмі «Давітоба» тут .

Увечері, о 18:30, в Кутаїської державному драматичному театрі імені Ладо Месхишвілі запланований святковий концерт місцевого ансамблю пісні і танцю.

Давид IV Будівельник (1073 - 1125) - цар Грузії (1089-1125) з династії Багратіонів. Є одним з найвидатніших державних діячів середньовічної Грузії, під час царювання якого грузинські князівства були об'єднані в централізовану державу.

Цар приділяв велику увагу будівництву міст, доріг, мостів, палаців, караван-сараїв. Давид сприяв розвитку освіти, заснував в Грузії Гелатський академію, відрізнявся віротерпимістю і протегував іноземцям. Провів військову і церковну реформу.

За свою творчу діяльність цар Давид IV був прозваний Будівельником. Похований в Гелатском монастирі і зарахований грузинської православної церквою до лику святих.

Давид Будівельник прославився Дідгорской битвою, в якій проти 300 тисячної армії тюрків-сельджуків виступило об'єднане грузинське військо, котре включало 40 тисяч грузин, 15 тисяч кипчаків, 500 аланів і 100 хрестоносців які прибули до Грузії з посольством єрусалимського царя Балдуина II.

В результаті здобутих царем перемог кордону Грузинського царства розширилися «від Нікопсіі до Дербентського моря і від Осетії до Арагац». Титул Царя Давида Будівельника звучав так: «Цар абхазів, картвелов, Ранов, кахов і вірмен».

Іменем Давида Будівельника названі в Грузії церкви, навчальні заклади, установи, проспекти, площі та вулиці, а також міжнародний аеропорт в Кутаїсі. Медаль святого царя Давида Агмашенебелі - найвища нагорода Грузинської Академії Наук.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация