У центрі Києва убитий екс-депутат Держдуми Денис Вороненко

Media playback is unsupported on your device

У центрі Києва убитий екс-депутат Держдуми Денис Вороненко

У центрі Києва убитий колишній депутат російської Державної думи Денис Вороненко.

До цього моменту відомо, що він був застрелений невідомим на бульварі Шевченка біля готелю Premier Palace в районі години дня за московським часом.

"Встановлено, що чоловік з охоронцем вийшли з готелю: невідомий відкрив вогонь. В результаті одна людина загинула, його охоронець отримав поранення, але при цьому поранив стрілка", - написала керівник прес-служби столичного главку поліції Оксана Блищик в своїй сторінці в "Фейсбуці ".

У київській поліції повідомили, що нападник був поранений.

"Поранені - нападник і охоронець Вороненкова знаходяться в лікарні під охороною", - повідомив глава київської поліції Крищенко.

Вороненко поїхав на Україну з дружиною, також колишнім депутатом Марією Максакова, після того як не зміг переобратися в Держдуму в 2016-му році.

Після отримання посвідки на проживання він дав українській Генеральній прокуратурі свідчення проти колишнього українського президента Віктора Януковича. також він назвав помилкою анексію Криму і порівняв Росію з нацистською Німеччиною.

Президент України Петро Порошенко терміново викликав до себе голову Служби безпеки України Василя Грицака через вбивство в центрі Києва, повідомляє агентство УНІАН.

В середині лютого колишній депутат був оголошений Росією в федеральний розшук у справі про шахрайство. За версією слідства, Вороненко став організатором шахрайської схеми при продажу будівлі на Міжнародній вулиці в Москві, яке належало ТОВ "Тома".

Image caption Вороненко та його дружина Марія Максакова поїхали до Києва в кінці минулого року

За словами голови київської поліції, в якості основного мотиву нападу розглядається замовне вбивство. "Власний - це перша версія, яка зараз розглядається, враховуючи особу загиблого і його діяльність", - заявив Андрій Крищенко.

Радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив, що вбивство може бути "розправою над людиною, який розкривав диверсії російської влади на території України".

"Особисто я переконаний в тому, що це може бути цинічною показовою помстою - смертною карою російських спецслужб", - сказав він в ефірі телеканалу "112 Україна".

Генпрокурор України заявив, що пов'язує вбивство екс-депутата з тим, що Вороненко проходив свідком у справі Януковича. Радник глави МВС України Антон Геращенко заявив, що вбивство Дениса Вороненкова можна поставити "в один ряд з вбивствами Олександра Литвиненка, Бориса Нємцова і Павла Шеремета".

"Це замовне політичне вбивство, зроблене з метою залякування всіх тих російських депутатів і чиновників, хто спробує втекти з Росії на Захід чи в Україні та розповісти правду про те, як функціонує російський каральний апарат", - написав Геращенко у себе в "Фейсбуці".

У російській Держдумі заявили, що вбивство Вороненкова - провокація українських спецслужб.

"Хочу зробити наступне припущення. Все вказує на те, що ми маємо справу з цинічною і жорстокою провокацією українських спецслужб. Почерк досить знайомий", - сказав член фракції "Єдина Росія" Євген Ревенко в ефірі "Росії 24".

Колишній депутат Держдуми Ілля Пономарьов розповів, що в момент вбивства Вороненко йшов на зустріч з ним. "Він йшов на зустріч зі мною. Поза сумнівом. [...] Версія очевидна - я говорив, що Вороненко не шахрай, а слідчий, смертельно небезпечний для російських силовиків", - написав він у "Фейсбуці".

Пізніше він повідомив "Дощу", що Вороненко боявся за своє життя. "Йому була виділена державна охорона, тому що передбачалося, що можуть бути замахи з боку російських спецслужб", - розповів він.

"У них була купа планів, Денис планував робити центр розслідувань щодо відмивання грошей російськими спецслужбами. Маша збирається співати в Київській опері", - додав Пономарьов.

"Я в шоці. Жодна людина не може бути позбавлений життя, незалежно від його поглядів", - сказав Бі-бі-сі депутат Держдуми від КПРФ Валерій Рашкін.

Він вважає, що правоохоронним органам потрібно звернути увагу на дві версії.

"Потрібно опрацювати версію про його роботі до депутатства, в лихі 90-е. Матеріальні претензії були до нього і під час його роботи депутатом. Друга версія - політична. На Україні беззаконня, фашиствуючих влада. Треба відкинути всі і спільно розслідувати цю трагедію", - заявив Рашкин.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация