У Білорусі відзначають Масляну.

Настав кінець лютого і в гості зайшла усіма нами улюблена масниця. В повітрі трохи витає запах весни, що наближається і, звичайно, головного атрибуту свята - БЛІНОВ. Настав кінець лютого і в гості зайшла усіма нами улюблена масниця

Масляна один з найбільш стародавніх і улюблених свят. Ще з давніх-давен наші предки відзначали це свято щоб проводити зиму і зустріти весну. Час, коли відзначається масниця, коливається від 3 лютого до 14 березня.

Наприклад, у деяких дохристиянських народів масниця була приурочена до весняного рівнодення, яке у багатьох народів є початком нового року. З початком масниці гуляння тривали цілий тиждень. Жодне свято не проходив так весело і завзято. Ще б пак, адже вважалося, що якщо досхочу НЕ потішитися на Масляну - значить жити в гіркій біді! Вулицями возили солом'яну ляльку - Масляну, або зиму, - одягнену в каптан, шапку, оперізував поясом, в постолах.

Під кінець Масляної її спалювали, прощаючись так із зимою. Кожен міг знайти чим поласувати на цьому святі. На головних площах міст і сіл розгорталася ціла ярмарок.

Тут ставилися гойдалки, щоб діти, та й не тільки діти, могли вдосталь пограти. Йшли вистави скоморохів, лялькарів. Проводилися різні змагання в силі та спритності. Одні штурмували гладкий стовп, щоб добути прив'язаний до його верхівці приз, інші виходили помірятися силою в кулачному бою. Бої проводилися за суворими і справедливими правилами: не можна було нападати удвох на одного, бити лежачого, в скроню.
Продавали різні напої. Для бажаючих випити розливали або суботні, звичайно зроблений з меду, або гарячого запашного чая.Ні одна масниця не проходила без головного атрибуту - БЛІНОВ.

Млинці.

Млинці на масниця пекли кожен день, але особливо багато з четверга по неділю. Цей відрізок тижні називається широка масниця. Так само на святі масниця не обходилося і без магії. Хтось гадав, а хтось дотримувався народних прикмет. Млинці на масниця пекли кожен день, але особливо багато з четверга по неділю

І предки дотримувалися цих золотих правил.
Хто на частування поскупиться - за рік розориться.
На масницю завжди намагалися повеселитися від душі. Якщо господар хотів, щоб в його будинку весь рік було благополуччя, то він протягом усього тижня повинен був бути готовий до приходу гостей. В цей тиждень несподівані гості завжди були в радість. Вважалося, що саме вони і приносили в будинок удачу і щастя.

Одна з традицій близька до анекдотів про тещу і зятя.

У середу теща зятя шанує.
Весь тиждень, поки святкується масниця, печуть млинці, їдять їх в такій кількості, в якому хочеться, і пригощають рідних, друзів і будь-яких гостей. Але середовище - це день особливий. Кожна теща повинна напекти млинці і запросити свого зятя в гості.Еслі у тещі і зятя чудові відносини, то це просто данина традіціі.Но якщо стосунки не складаються, то це привід знайти спільну язик.А в п'ятницю зять кличе на млинці свою тещу. У народі кажуть, що якщо дотримуватися цієї традиції, то теща із зятем завжди будуть в хороших відносинах.

Ще за допомогою прикмети можна було дізнатися скільки буде сонячних днів. Ще за допомогою прикмети можна було дізнатися скільки буде сонячних днів
Скільки млинців напечеш, стільки сонячних днів залучиш.
Млинці по своїй формі асоціювалися із сонцем. А в язичництві сонце, або Ярило, шанувалося як Бог. Вважалося, що кожен спечений на масницю млинець - це один сонячний день в році. Тому намагалися напекти млинців якомога більше. Але і тут переборщити було не можна. Якщо млинців буде мало, то урожай згниє через велику кількість дощів, а якщо буде занадто багато сонячних днів - то урожай може загинути від посухи. Тому господині уважно стежили за цим. Але на прикмету впливали тільки ті млинці, які з'їдалися протягом тижня членами сім'ї. А гостей частуватимуть можна було, скільки хочеш.

Тепер ви знайомі з прикметами і нехай масниця пройде весело і завзято !!!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация