У Раді запропонували визнати дії Польщі щодо українців в 1919-1951 роках геноцидом (документ)

ВР пропонують встановити День пам'яті жертв геноциду Польщі щодо українців / Фото УНІАН

Про це повідомляється на сайті ВР.

Автором відповідного проекту (№ 5012) є народний депутат України Олег Мусій (позафракційний).

В даний час текст проекту постанови і пояснювальні документи на сайті ВР не опубліковані.

У той же час Мусій на своїй сторінці в Facebook з приводу зареєстрованого проекту написав, що «правда повинна бути вичерпною. Правда не може бути однобокою. Уроки історії повинні бути визубрити усіма. Це - щеплення від повторень ».

Депутат також розмістив скан-копію проекту постанови. Як зазначається в цьому документі, «проголошення незалежності Польщі 11 листопада 1918 року стало великою радістю, торжеством справедливості для польського народу, але в той же час обернулося великим горем, катастрофою для сотень тисяч українців». Також підкреслюється, що історія України під владою Польщі - це «історія геноциду українського народу, системно і послідовно вчиненого Польською державою».

Читайте також В'ятрович: постанову Сейму Польщі про "геноцид" - жаль про території, а не про загибель людей

У проекті постанови сказано, що «кілька десятиліть українці Польщі страждали і гинули тільки за те, що вони були українцями, сотні тисяч депортованих, десятки тисяч убитих мирних українців - громадян Польської держави - гіркий підсумок Великопольського правління, заручниками якого чи не в першу чергу стали самі поляки ».

Як говориться в проекті, в цей період «українці боролися за свою свободу на своїй землі, а поляки билися за чуже. Точне число жертв тих подій невідомо досі. Пам'ять про жертви 1919-1951 років чекає належного вшанування і сьогодні ».

«Верховна Рада України віддає належне всім жертвам злочинів, скоєних Польською державою проти своїх громадян в період 1919-1951 років. ВР встановлює 24 березня Днем пам'яті українців - жертв геноциду, вчиненого Польською державою протягом 1919-1951 років », - йдеться в проекті постанови.

При цьому наголошується, що ці «гіркі уроки історії» не повинні впливати на сучасне співробітництво двох держав. «Верховна Рада України висловлює щиру вдячність Польщі за підтримку України в її боротьбі із зовнішньою агресією», - наголошується в проекті.

Як повідомляв УНІАН, 22 липня Сейм Польщі прийняв постанову , Яким визнав події, що розгорнулися на Волині в 1943-45 роках, "геноцидом, здійсненим українськими націоналістами проти жителів ІІ Речі Посполитої".

Також Сейм проголосив 11 липня національним днем ​​пам'яті жертв цього «геноциду».

Читайте також У Росії пропонують визнати Волинську трагедію геноцидом

Довідка УНІАН. В цьому році виповнюється 73-тя річниця Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків і українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України.

За даними Українського інституту національної пам'яті, в 1942-1947 роках йшла Друга польсько-українська війна, яка розгорнулася в рамках Другої світової війни. Війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), де українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Однак питання кордонів зважився після Другої світової війни без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі насильно змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та восточнопольскіх територій.

Українці і польські історики по-різному оцінюють причини і кількість жертв Волинської трагедії.

Українські історики вважають перебільшеними дані польських колег про загибель 100 тисяч поляків, відзначаючи, що насправді цей конфлікт міг забрати життя максимум 30 тисяч поляків. Крім того, вони звертають увагу на те, що українці теж гинули від рук поляків, і історично доведений факт, що жорстокі вбивства польських громадян здійснювали співробітники радянського НКВС під виглядом ОУН-УПА.

У липні 2013 року Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію "геноцидом" поляків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация