У Києві відкрили меморіальну дошку двічі Герою (додані фото)

В урочистому відкритті меморіальної дошки двічі Герою Радянського Союзу Василю Петрову взяв участь голова Київської міської адміністрації, фото з сайту КМДА

З нагоди 67-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні у столиці відкрили меморіальну дошку двічі Герою Радянського Союзу генерал-полковнику Василю Петрову.

Як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, дошку встановлено на фасаді будинку, в якому проживав генерал-полковник, по вул. Кутузова, 14.

В урочистостях взяв участь голова КМДА Олександр Попов.

«Я переконаний, що сьогодні ми відновили справедливість, встановивши меморіальну дошку і визнавши подвиг Василя Петрова. До речі, ветерани вже ставлять питання про встановлення йому ще й пам'ятника. І, звичайно, ми будемо підтримувати такі ініціативи », - зазначив голова міськдержадміністрації.

Він також подякував полковника Василя Рябцева, який в минулому році під час особистого прийому у голови КМДА висловив ініціативу громади щодо встановлення меморіальної дошки Петрову.

За словами О.Попова, міська влада підтримає будь-яку ініціативу, яка буде спрямована на те, щоб зберегти героїчну історію Великої Перемоги і увічнити пам'ять тих людей, які її завоювали.

***

Двічі Герой Радянського Союзу Василь Петров втратив руки в битві за визволення Києва

Як відзначають в КМДА, Петров зустрів початок Великої Вітчизняної війни старшим лейтенантом на батареї 92-го окремого артилерійського дивізіону, що дислокувався неподалік від міста Володимир-Волинський. Воював на Південно-Західному, Брянському, Воронезькому, Донському, 1-му Українському фронтах.

23 вересня 1943 з запеклими боями батареї полку під командуванням капітана Петрова першими з частин 32-ї окремої винищувальної протитанкової артилерійської бригади висадились на плацдарм на правому березі Дніпра в районі Переяслав-Хмельницького. У тих боях виконуючий обов'язки командира полку капітан Петров в результаті важкого поранення втратив обидві руки.

За мужність і героїзм, проявлені при форсуванні Дніпра, йому Указом Президії Верховної Ради СРСР було присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

Після війни Петров проходив службу у військах і штабах, був заступником командувача артилерією і ракетними військами Прикарпатського військового округу. У березні 1994 року Указом Президента України генерал-полковник Петров був довічно залишено на військовій службі в Збройних силах України.

Помер Петров 15 квітня 2003 року Похований на Байковому кладовищі в Києві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация