У Березинском заповіднику співробітники збивали гнізда ластівок з пташенятами

Фото: ptushki.org

на Гарячу лінію TUT.BY звернувся один зі співробітників Березанського біосферного заповідника, який побажав залишитися невідомим. Чоловік розповів, що приблизно тиждень тому директором заповідника був даний наказ збити гнізда ластівок на будівлі столярної майстерні, яка знаходиться на території комплексу. У гніздах були і маленькі пташенята, які ще не могли літати, а тому після такого погрому були приречені на смерть. Всьому причиною стала "неохайність" птахів.

Наш читач повідомив, що виконувати такий наказ погодилися не всі. Ті ж, хто не відмовився громити гнізда, робили це довгими жердинами. Втім, на його думку, гнізда тут нікому не заважали:
- Це зробили за прямою вказівкою Прокошина (директора Березанського біосферного заповідника, - TUT.BY). Нібито там багато було гнізд на будівлі майстерні. Через те, що ластівки кидали сміття серед стіну, а це псувало зовнішній вигляд будівлі. Це побудова - 40 на 10 метрів. Там зберігаються верстати, столярне обладнання. Але ці птахи там нікому не заважали. При цьому розпорядження робив директор і сам особисто був присутній на місці. Лісники і підсобні робітники збивали гнізда жердинами. Але ж всередині гнізд були пташенята, які ще не можуть літати. Не менше двох десятків гнізд було знищено. А ластівки на землі годувати пташенят не можуть. Це означає, вони просто загинули. Уже не перший раз таке. Раніше ось так загубили цілу колонію кажанів. Дивно, як людина, яка керує заповідником, може таким займатися. Але ж тут, на садибі, ластівок дуже багато ...
Сам директор заповідника Андрій Прокошин коментувати ситуацію відмовився: почувши, що йому телефонують журналісти, він просто поклав трубку і більше не відповідав.
У громадському об'єднанні "Ахова птушак Бацькаўшчини" кореспонденту TUT.BY пояснили, що руйнування гнізд в Республіці Білорусь регулюється Законом "Про тваринний світ" . Зокрема, стаття № 19 повідомляє, що законними є тільки "руйнування в період з 16 жовтня по 15 квітня гнізд птахів, розташованих на насадженнях в населених пунктах, житлових, виробничих, культурно-побутових та інших будівлях і спорудах". Тобто до початку гніздового періоду.
- Взагалі, в разі того, якщо ластівки починають будувати гніздо і людям це не подобається, то краще вже в цей момент якось проганяти птахів. Те, що будуються гнізда, буде добре видно: при цьому вони будуть носити бруд. Якщо проганяти в цей час птахів, то вони самі зрозуміють, що місце вибрали поганий і полетять. Але коли в гнізді вже вивелися пташенята, розбивати гнізда неправильно, - розповідає фахівець з питань охорони навколишнього середовища Ольга Лукшіц. - Хоча вже трохи і пташенята повинні були вилетіти з гнізд. Це дуже швидкоплинний процес: вони прилітають з травня, кінця червня. І з початку наступаючого місяця пташенята повинні вилітати з гнізд. Проблема якраз і зважилася б. Зазвичай збивають через те, що послід засмічує територію. В такому випадку адже можна підкласти газети, ще щось. І все буде чисте. Ну, а що стосується майстерень, ферм та інших госпбудівель - то все життя ластівки гніздяться там.

Також в організації пояснили, що в разі того, якщо ви стали свідком протизаконних дій і у вас є фотографії або якісь інші підтверджуючі документи - потрібно обов'язково звертатися до місцевої інспекції Мінприроди та повідомляти про факт.
В Управлінні біологічного і ландшафтного різноманіття Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища пояснили, що руйнування гнізд в невстановлені терміни допускається тільки у виняткових випадках:

- Взагалі руйнувати гнізда з пташенятами заборонено. Це допускається тільки у виняткових випадках. Наприклад, коли існує загроза життєдіяльності або це може завдати шкоди. Наприклад, коли дерева можуть впасти, якщо їх тепер не зрубати, - розповідає начальник управління Наталія Мінченко. - В інших випадках це незаконно. Тут минув уже тиждень, і тепер там буде вкрай складно щось знайти. У таких випадках потрібно відразу все фотографувати. Тим більше, зараз майже в кожному телефоні є камера. І швидко звертатися до районної інспекції, яка оперативно виїде на місце.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация