У попередньому голосуванні «Єдиної Росії» взяли участь понад десяти мільйонів чоловік

Олександр Бречалов: «Голосування в більшій частині регіонів пройшло на гідному рівні» Олександр Бречалов: «Голосування в більшій частині регіонів пройшло на гідному рівні»   Попереднє голосування «Єдиної Росії» в основному оцінюється позитивно

Попереднє голосування «Єдиної Росії» в основному оцінюється позитивно. Явка, за словами партійних керівників, навіть перевищила очікувану, і всього в праймеріз проголосувало понад 10 мільйонів виборців.
Попередні підсумки голосування будуть оголошені 27 травня. За підсумками праймеріз будуть складені списки з найбільш популярних кандидатів, які за підтримки партії підуть на думські вибори.
Секретар Громадської палати Росії Олександр Бречалов прокоментував хід попереднього голосування:
«Вважаю, що ідея попереднього голосування себе виправдала. Голосування в більшій частині регіонів пройшло на гідному рівні, і цілком відповідає поняттям "легітимність" і "конкурентність". Досить хороша явка по регіонах, незважаючи на погану погоду і вихідний день. Я впевнений, що вона буде розвиватися і інші партії візьмуть її собі на озброєння. Для діючих депутатів саме голосування та дебати, які були обов'язкові для всіх, вже стали серйозним випробуванням.
Якщо на якійсь ділянці був підкуп, підвезення учасників, велика кількість скарг, то скасування результатів голосування "Єдиною Росією" на таких ділянках буде абсолютному вірним рішенням. Так як це може вплинути на рейтинг самої партії і її депутатів. Думаю, керівництво партії не здригнеться і не піде на кроки по дискредитації своєї роботи, а навпаки зіграє в відкриту, "без договірних". Ануляція результатів на проблемних ділянках буде правильним рішенням ».
Дмитро Сазонов , Голова Комісії ГП РФ з розвитку малого та середнього бізнесу, висувається по одномандатному округу № 61 (Кудимкарскій одномандатний виборчий округ) та списку (Пермський край):
«Порушення були, але не критичні - зараз ми збираємо інформацію і будемо на її основі звертатися до відповідних інстанцій. В цілому голосування проходить дуже активно, люди приходять, цікавляться, відсоток точний зараз не скажу, але, за моїми оцінками, активність дуже висока.
За даними екзит-полів на 15:00 по 61-му виборчому одномандатному округу я лідирую на попередньому голосуванні "Єдиної Росії". У мене було 35% голосів, за мною йде Валерій Трапезников - 21%. Недалеко від пана Трапезникова відстав Максим Ковальов з показником в 17% ».
Член Комісії ГП РФ по громадському контролю, громадській експертизі і взаємодії з громадськими радами Наталя Епіхін , Висувається по одномандатному округу № 156 (Рязанський одномандатний виборчий округ) та списку (Рязанська область):
«На 17 годину явка склала 17% по регіону. Голосування проходить спокійно, з ранку явка була зовсім невеликий, що нормально для недільного ранку (на годину дня явка була 7,5%). З недоліків процесу можу відзначити низький рівень информационности на ділянках. Наприклад, ніхто не знав, що можна голосувати за кількох людей. Ну а ексцесів і порушень не спостерігалося ».
Павло Сичов , Перший заступник голови Комісії ГП РФ з підтримки сім'ї, дітей та материнства, висувається за списком в Рязанській області:
«У людей виникало багато питань, вони все носили технічний або організаційний характер. Наприклад, про те, як треба голосувати, тому що голосування рейтингове, і можна вибрати кількох кандидатів аж до всіх. Явка була велика - більше 20%, громадяни проявили велику зацікавленість. У першій половині дня, і це традиційно для нашої країни, спостерігалася явка старшого покоління, а пізніше вдень вже підтягувалися молоді люди і сімейні пари з дітьми. Громадяни показали високу активність і підтвердили, наскільки важливі для них вибори в цілому. Тепер будемо чекати підсумків за кого і як проголосували наші виборці. Якихось суттєвих порушень я не побачив, були дрібні недоліки, які досить швидко усувалися головами рахункових комісій ».
Голова Комісії ГП РФ з розвитку науки і освіти Любов Духанина висувається по одномандатному округу № 203 (Орєхово-Борисовський одномандатний виборчий округ) та списку (Москва):
«Попереднє голосування на нашій ділянці проходить без пригод, майже кожен кандидат виставив свого спостерігача, тому голосування здійснюється за всіма правилами, об'єктивно і без порушень. На вулиці похмуро, але на нашій ділянці, в шкільному дворі цвіте бузок, каштани, тому люди приходять в хорошому, позитивному настрої.
Сьогодні громадянам відкрита реальна можливість вплинути на те, які кандидати будуть представлені від "Єдиної Росії" на виборах. Ті, хто вже усвідомили цю можливість, сьогодні прийшли, щоб віддати свій голос за вподобаного кандидата ».
Член Комісії ГП РФ з культури Олександр Шолохов висувається по одномандатному округу № 153 (Білокалитвинського одномандатний виборчий округ) та списку (Ростовська область):
«Середній відсоток явки у нас 15-20% по регіону, але впевнений, що в останні години рівень явки зросте. При цьому вранці (в 11-12 годин) бюлетені закінчилися: виявилося, що і на тих, хто вирішив прийти з самого ранку, їх не вистачило. Люди йшли з наміром повернутися пізніше, але зрозуміло, що якийсь відсоток з них вже може не знайти часу, щоб знову з'явитися на дільницю. Порушень і будь-яких ексцесів не відбувалося, проте мушу зазначити нестачу працівників, які забезпечують процес голосування ».

Голова комісії з питань соціальної політики Громадської палати Пермського краю Світлана Денисова по одномандатному округу №60 (Кунгурский одномандатний виборчий округ) та списку (Пермський край):
«На 17:00 в цілому явка виборців була 8,3% по Пермському краю. Після голосування я побувала на декількох ділянках нашого округу і можу відзначити високий інтерес у людей, які приходять голосувати цілими сім'ями. Оскільки я тут живу і працюю, то багато хто мене знають і прийшли підтримати. Спостерігачі особливих порушень не виявили. Єдине зауваження - члени рахункових комісій погано знають регламент проведення попереднього голосування. Наприклад, спостерігачі стали вимагати заяву на видачу протоколу, якого немає в регламенті, нам довелося з цим розбиратися. В іншій лічильної комісії сказали, що потрібно стояти в 5 метрах від столу, де буде йти підрахунок голосів. Але всі ці непорозуміння ми дозволили ».
Громадська палата Російської Федерації з особливою увагою стежить за тим, як проходять праймеріз ті громадські активісти, з ким склалося активну і плідну співпрацю, як на рівні регіонів, так і на федеральному рівні.
Анна Кузнецова, виконавчий директор Асоціації організацій на захист сім'ї, директор фонду «Покров», висувається по одномандатному округу № 147 (Лермонтовський одномандатний виборчий округ) та списку (Пензенська область):
«Погода підкачала, і явка дуже низька. Практика показує, що вона і за підсумком буде невисокою. Не дуже охоче сприйняли на ділянках наших спостерігачів, але вони працюють, порушень немає. Дзвонять з районів, звітують теж, що голосування йде. Я ознайомилася з результатами екзит-полів: по округу за мене проголосували 24,5%, я на першому місці, на другому кандидат з 16% (Зінов'єв), інші результати менше 10%. Ми розуміємо, що це дані лише від тих, хто погодився відповісти на питання, а не всіх тих, хто голосував, тому інтрига зберігається, і ми чекаємо результатів ».
Журналіст Михайло Паутов висувається по одномандатному округу № 181 (Томський одномандатний виборчий округ) та списку (Томська область):
«У Томську сьогодні спека, сонце, дуже хороша погода. Багато городян виїхали на присадибні ділянки, за місто. На організаційній зустрічі ми просили продовжити час роботи виборчих дільниць до 22:00 години, але час було визначено заздалегідь, і у нас, як і скрізь попереднє голосування проходить з восьмої ранку до восьмої вечора. Зараз явка оцінюється в районі 4-5%, у виконкомі "Єдиної Росії" кажуть, що це нормальний результат. Мені здається, що це добре, і що механізм праймеріз заробив. Дебати, полеміка між кандидатами, зустрічі з людьми - це вже само по собі змінює ситуацію. У мене, в процесі передвиборчої роботи зав'язалися робочі відносини з адміністрацією Ленінського району, мене запросили представити ідеї з благоустрою району, де я живу, де живуть мої друзі, рідні. Мене стали сприймати не просто як міського активіста, а як учасника серйозного політичного процесу і більше прислухаються до тих питань, які реально турбують людей, і які я доношу, як кандидат, як політик. Багато чуток про порушення, але говорити про це рано, так як потрібні серйозні докази ».
Засновник громадського руху «Зелений місто» Яків Козацький висувається по одномандатному округу № 99 (Калузький одномандатний виборчий округ):
«Попередніх підсумків ми поки не знаємо, але явка хороша і народ дуже активно йде. Праймеріз у нас були вже і в минулому році, тому проблем зараз ніяких не виникає, і члени комісій знають, що і як потрібно робити. Єдине, що ускладнює роботу - це черги, члени комісії іноді не справляються з потоком бажаючих проголосувати ».
Керівник Вологодської регіональної громадської організації молодих інвалідів «Ареопаг» Анна Хрястунова висувається по одномандатному округу № 85 (Вологодський одномандатний виборчий округ) та списку (Вологодська область):
«Зараз ми перевіряємо виборчі дільниці для попереднього голосування на предмет доступності маломобільних груп населення. Я йду за списками в Держдуму по одномандатному округу і в Законодавчі збори, і, як кандидат, не можу потрапити на більшість виборчих дільниць. Більшість ділянок недоступні, в тому числі і весь мій округ. Я вважаю, що це серйозна недоробка і її треба виправляти. Наприклад, через дорогу у нас є будівля бібліотеки з встановленим пандусом, але там голосування вирішили не проводити. Виходить, що повністю брати участь в процесі голосування я не можу, просто тому що не можу туди потрапити. Відповідно, маломобільні громадяни, виборці також не можуть потрапити на дільниці і проголосувати. Можливості проголосувати на дому не існує. Очевидно, що цю ситуацію необхідно виправляти, підбирати доступні приміщення, звертати увагу на цю сторону організації голосування. Хочу так само сказати, що, незважаючи на те, що багато людей виїхали у вихідні на дачу, явка виборців спостерігається досить висока ».
Артем Артем'єв, керівник НП «Партнерство Титан», висувається за списком (Челябінська область):
«На мій погляд, на тій виборчій дільниці, на якому я голосував, все було нормально. Люди підходили і отримували всю необхідну інформацію. Агітації не було, вона ж заборонена, і тому на моїй дільниці все було організовано правильно. Я від Челябінського регіонального відділення "ОПОРИ", і один з учасників процедури вказав на те, що були порушені правила щодо розміщення агітації на виборчих дільницях. Було вжито відповідних заходів. Інформації про те, скільки людей проголосували за мене, ще немає ».
Маргарита Морозова, цивільний активіст, журналістка, висувається по території суб'єкта (Республіка Бурятія):
«День пройшов відносно спокійно, явка на нашій ділянці склала близько 11% відсотків, що в принципі, при загальній пасивності електорату в нашому регіоні, показник хороший. Вранці з 8 до 10 години було дуже багато людей, ділянки просто ломилися від кількості бажаючих проголосувати. Спостерігачі фіксували підвози, але чітко піймати кого-то за руку не вдалося. Були скарги і нарікання, о 14:00 в виконком партії "Єдина Росія" було подано 10 скарг, зараз їх повинно бути більше. У регіональних соціальних мережах киплять дискусії про різні махінації на ділянках, але прямих доказів немає і надати їх ніхто не може. Якщо факти виявляться, будемо ініціювати розслідування ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация