У Миколаєві відбулася масштабна виставка голубів

07 березень 2011 Прочитали: 6966

Підходячи до торгового центру «Кіт», дивуєшся небувалого скупчення народу: зазвичай тут, як в народі кажуть, людей багато буває, коли пиво наливають Підходячи до торгового центру «Кіт», дивуєшся небувалого скупчення народу: зазвичай тут, як в народі кажуть, людей багато буває, коли пиво наливають. Сьогодні ж територія автостоянки донезмоги заповнена людьми, автомобілями, клітинами з птахами, а іноді і з тваринами.
Піднявшись на четвертий поверх «Кита», в виставковий зал, де і анонсувалося проведення виставки голубів, в ході бесіди з головою Миколаївської громадської організації голубівників Іваном Івановичем Жігілевим дізнаємося, що виставка внизу хоч і масова, але стихійна, а тут, в будівлі, сама що ні є справжня, 25-я на рахунку І. Жігілева.

Головний миколаївський голубівник каже, що виставку цю, організовану за підтримки Миколаївського управління з охорони навколишнього природного середовища та благоустрою Департаменту ЖКГ, присвятили Дню визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників. 33 учасники з різних куточків України, Росії (Ростов, Воронеж, Тюмень) представили 28 порід голубів, найунікальнішої з яких, безсумнівно, є миколаївська порода.
Головний миколаївський голубівник каже, що виставку цю, організовану за підтримки Миколаївського управління з охорони навколишнього природного середовища та благоустрою Департаменту ЖКГ, присвятили Дню визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників

- Миколаївські голуби славляться у всьому світі, - зазначає Іван Іванович. - Вони піднімаються «стовпом» і сідають так само.
Більш детально про наші птахів розповів інший голубівник з величезним стажем - близько п'ятдесяти років. За його словами, миколаївські голуби цікаві насамперед польотом. У одних він нагадує політ метелика (птиці працюють тільки маховими перами), інші торцеві (крила тримають вгору), треті серпатие (крила виворітні, ними працюють, як веслами). Останні, щоправда, змішані з Очаківського голубами, а споконвічно миколаївські високольотні - це метелики і торцеві.
- Миколаївські голуби славляться у всьому світі, - зазначає Іван Іванович

Останнім часом голубівники стали активно займатися селекцією, так що тепер увагу звертають на те, щоб крило було більше вивернуте і на масть. Якщо раніше птиці мали рябої забарвлення (сизо-смугасті, червоно-смугасті), то тепер намагаються, щоб голуби були білими, чорними, синіми, лимонними. Відбирають голубів за стандартом: 12-13 пір'я в хвості, виворіт крила, якість польоту.

Відбирають голубів за стандартом: 12-13 пір'я в хвості, виворіт крила, якість польоту

Але ось літають з миколаївських голубів, на жаль, не всі. Оскільки кожен птах коштує від 50 грн. до 500 у.о., а взимку існує велика небезпека нападу яструбів, голубівники відбирають для польоту 20-30 птахів і ганяють їх з весни до осені. Решта ж - займатися потомством.

Решта ж - займатися потомством

Великий любитель поганяти голубів чоловік на прізвисько Піпа:

- Я займаюся голубами з 7-го класу. Вчора погнав 8 штук, 5 село. Дуже багато пропадає, - скаржиться він.

Про інших дивовижних птахів розповіла Любов Володимирівна Лубенка:
- Це дуже стародавня порода голубів - грівуни високольотні. Вони можуть знаходитися в небі до 6-7 годин. Ласкаві, ніжні, охайні. Якщо спаровалісь, залишаються разом. Ця порода голубів зараз зникає, а вивести її складно.

Продають грівунов за 50-75 грн.

Ще один миколаївець, Павло Лаврентьєв, представив на виставці північно-кавказьких Космачів. Каже, у птахів оригінальний політ: вони витягують «стовп», перебирають в повітрі лапками і перекидаються. На Кавказ ці птахи потрапили з Ірану.
Ще один миколаївець, Павло Лаврентьєв, представив на виставці північно-кавказьких Космачів

Настільки великий колекції північно-кавказьких голубів, як у П. Лаврентьєва - 100 голів - в Україні, мабуть, немає ні у кого.
Окремо від інших в виставковому залі розташовані клітини з декоративними голубами. Якесь тендітне створіння ховає свою голову від фотоапарата в шаль з білого пір'я. Виявилося, це Парікови голуб якобін. У його господаря Анатолія Кравченко вісімдесят різних голубів. Якобіни дуже примхливі: шаль потрібно підрізати, як тільки птахи починають нестися, щоб самець голубку покривал, а то і бачити щось не буде, де його дама серця перебуває.

Для чого дорослому чоловікові Анатолію Кравченко опановувати перукарським мистецтвом? Як з'ясувалося, для задоволення.
- Вони ходять собі по двору, а я візьму чашку кави, сигарету і дивлюся на них, насолоджуюся. Це у мене хобі, - зауважує він.
Для чого дорослому чоловікові Анатолію Кравченко опановувати перукарським мистецтвом

Пара голубів це породи обійдеться в 500 грн.
Великі, сильні голуби зі стрімким прямолінійним польотом називаються кар'єри.
- Подивіться, стоечка у них якась красива. Варто, як солдатик! - розповідає про свого вихованця голубівник Микола Іванович. - Цей птах хоч і велика, але миролюбна.

Голуби кар'єри продаються за 300 грн.
Зачаровують своєю витонченістю голуби павичі. Крім білохвостих, існує ще три види: індійський, черноплечій і наймодніший останнім часом - арлекино (білий, з плямами). Шикарний хвіст у самця виростає в три роки. Павичі хоч і літають, але недалеко. В основному, вальяжно прогулюються по двору.

Маленького павича можна придбати за 250 грн., Дорослий обійдеться в 800 грн.
Спустившись вниз, на стихійну виставку, і уважніше придивившись до живих експонатів, відзначаємо, що представлені тут птиці набагато більших розмірів.

Крім голубів, можна побачити величезних курей англійської породи брама.

А також індичок, гусей, мисливських фазанів і навіть гігантського кролика породи фландр. Цей велетень досягає ваги в 14 кг і довжини до 1 м.

джерело: zadira.info Автор: Катерина стріла

Для чого дорослому чоловікові Анатолію Кравченко опановувати перукарським мистецтвом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация