У Росії стартував аналог "Великих українців"

У Росії стартував аналог "Великих українців" https://cdn.segodnya.ua/img/article/1080/75_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/1080/75_tn.jpg 2008-05- 16T15: 50: 59 + 03: 00 Світ Телеканал «Росія» запустив новий проект під назвою «Ім'я Росія», покликаний виявити найбільш значущу фігуру російської історії, який викликав різку критику з боку професійних учених.

Ідея проекту полягає в тому, щоб вибрати з 500 видатних історичних діячів єдиного, який і стане національним символом. У голосуванні зможуть брати участь інтернет-користувачі, телеглядачі і радіослухачі.

Список видатних осіб, як зазначається на сайті проекту, був складений телеканалом за участю Інституту російської історії Російської Академії наук (РАН). Тим часом, в інституті про це нічого не знають.

За словами заступника директора інституту Володимира Лаврова, з телеканалу до них навіть не зверталися. Однак куди більше занепокоєння істориків викликає сам факт подачі матеріалу: короткі історичні довідки про те чи іншу особу.

У ряді випадків історичним особам дано найнесподіваніші характеристики, часто спотворюють не лише факти, а й заслуги, а також значення цих діячів для російської історії.

Так, герой Вітчизняної війни 1812 року князь Петро Іванович Багратіон охарактеризований не інакше як "лицо кавказской национальности" і "винятковий герой".

Про інше полководця 1812 року Барклай-де-Толлі насамперед сказано, що "під ним неодноразово вбивали коней". Датчанин Вітус Берінг, який переплив протоку Берінга, охарактеризований перш за все не як мореплавець, а як "російський патріот".

Про Герцена в першу чергу повідомляється, що він був лондонський затворник.

Гіляровський, автор історичного нарису "Москва і москвичі", названий "автором першого путівника по злачних місцях Москви". Головним в характеристиці поета Зінаїди Гіппіус стало те, що вона була дружиною Дмитра Мережковського.

Максим Горький в проекті фігурує як "перший радянський буревісник". Автор комедії "Лихо з розуму" Олександр Грибоєдов охарактеризований так: "Вундеркінд. Автор вальсів. Вбито в 1829 під час повстання в Тегерані".

Достоєвський, на думку авторів проекту і укладачів історичної довідки, відомий в першу чергу тим, що був "засуджений до смертної кари, яку замінили 4-річною каторгою", а Катерина Велика - тим, що "побудувала Ермітаж".

Генерал Єрмолов - "приборкувач Кавказу". Єсенін - "поет, невиправний хуліган", Маршал Жуков - "культовий головнокомандувач", Ріхард Зорге - "супер-шпигун", поет Антіох Кантемир - "молдавський експат". Головне в Кутузова, на думку укладачів довідки, це те, що він "був поранений в око". А в Олександрі Даниловича Меньшикова - то, що він "звинувачувався в освоєнні бюджетів різних рівнів". І, нарешті, характеристика Чапаєва - "герой численних анекдотів".

До 12 червня, Дня Росії, за підсумками голосування буде складений список з 50 найбільш популярних історичних діячів. Потім з них виберуть 12 фіналістів. В ході подальших теледебатів в прайм-тайм назвуть "Ім'я Росії".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация