У Россі пройшов спірне парад Перемоги

У Росії хочуть скасувати парад Перемоги. фото vladnews.ru

У Россі пройшов спірне парад Перемоги https://cdn.segodnya.ua/img/article/3009/47_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/3009/47_tn.jpg 2012-05-09T10: 50: 40 + 03: 00 Світ У параді взяли участь 14 тис. військовослужбовців і 100 одиниць техніки.

Президент Росії Володимир Путін відкрив парад Перемоги на Красній площі словами про моральне право переможців.

фото: У Москві пройшов Парад Перемоги

"У нас є моральне право відстоювати свої позиції, тому що саме наша країна прийняла на себе головний удар нацизму", - заявив президент він на початку параду.

"Суворе дотримання міжнародних норм, повага державного суверенітету та самостійного вибору кожного народу - це одна з безумовних гарантій того, що трагедія минулої війни ніколи не повториться", - сказав глава держави.

Красною площею промарширували понад 14 тисяч військовослужбовців. Брала участь в параді і військова техніка - близько 100 одиниць.

Це автомобілі "Тигр", бронетранспортери БТР-80, танки Т-90, самохідні артилерійські знаряддя "Мста-С", зенітні ракетні комплекси "Бук-М2", зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир-С1", пускові установки зенітної ракетної системи С-400, а також пускові установки ракетних комплексів "Іскандер-М" і "Тополь-М".

Командував парадом заступник начальника генштабу генерал-полковник Валерій Герасимов, приймав парад виконуючий обов'язки міністра оборони Анатолій Сердюков.

Погода в Москві з ранку залишала бажати кращого - лив дощ, але авіація ВПС вилетіла на розгін хмар.

Цього разу, за словами офіційного представника Міноборони, чотири літаки перебували в повітрі на відстані 20 кілометрів від Москви на висоті 8 кілометрів. Ще шість літаків - в резерві.

Суперечки про те, чи потрібно проводити настільки дорогий захід, як парад, в Росії не вщухають. Вартість заходу, за підрахунками Міноборони і управління справами президента, становить близько 1 млрд рублів.

Щороку при підготовці до параду перекривають вулиці і площі Москви, це викликає цілком виправданий протест жителів міста: і автомобілістів, і пішоходів.

Прихильники проведення параду наполягають на необхідності продовження історичної традиції, противники кажуть про пережитки радянського минулого і бездумної витрати грошей.

Відразу після розпаду СРСР з 1991 по 1994 рік військові паради в Росії взагалі не проводилися. Лише в 1995 році на честь 50-річчя Перемоги перший російський парад був проведений на Поклонній горі.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация