У виборчі бюлетені повернуть графу «Проти всіх» «БНК

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко внесла сьогодні до Держдуми проект закону про відновлення форми голосування «проти всіх». Як говориться в пояснювальній записці до документа, введення в виборчі бюлетені графи «проти всіх» дозволить більш повно реалізувати встановлений Конституцією рівність виборчих прав, а виборцям - висловити свою волю найбільш точно. У разі прийняття законопроекту, форма голосування «проти всіх» буде введена в бюлетенях на виборах муніципального, регіонального рівня і виборах депутатів Державної Думи. Агентство БНК поцікавилося думкою провідних політиків, політологів і жителів республіки про повернення графи «проти всіх» у виборчих бюлетенів.

Агентство БНК поцікавилося думкою провідних політиків, політологів і жителів республіки про повернення графи «проти всіх» у виборчих бюлетенів

фото БНК

Євген Самойлов, сенатор від Республіки Комі:

- Вважаю, що повернутися в нових політичних умовах до даного питання, по крайней мере, корисно. Валентина Іванівна як автор законопроекту призводить цілком логічні аргументи. Разом з тим особисто мені здається, що наявність графи «проти всіх», хоч і демократично, але з практичної точки зору небезпечно. Особливо на місцевих виборах, коли протестне голосування може призвести до паралічу законодавчої влади і, як наслідок, серйозних проблем для населеного пункту або муніципалітету. Коли такої можливості немає, ми як би говоримо виборцю: раз ніхто не влаштовує, так висувати сам або знайди того, кому довіряєш, умов, коротше - прояви ініціативу. Якщо ж можна просто сказати «все не подобаються, дайте інших», це заохочує пасивність, споживчу позицію. Так що тема дискусійна. Передбачаю, що її обговорення може бути цікавим.

Євген Вологін, член Громадської палати Комі, лідер регіонального відділення партії «Правое дело»:

Євген Вологін, член Громадської палати Комі, лідер регіонального відділення партії «Правое дело»:

- Я до цієї графи завжди ставився нормально, це показник суспільних настроїв, плюс цієї графи хоча б в тому, що вона є додатковим фактором, щоб спонукати правлячі еліти до дій. Вона не повинна лякати політиків сильних і повинна лише стимулювати хорошу роботу і близькість до громадян, виборцям, тому що іноді так буває, що влада може і робить якісь корисні справи, а громадяни про це не знають. Я тільки «за» її повернення, мені здається, це зробить політичну боротьбу в нашій країні більш цікавою і приверне до виборчих дільниць громадян, які в силу якихось міркувань їх не відвідували останнім часом, громадяни зможуть тим самим недвозначно заявити свою позицію влади . Все залежить від влади, не думаю, що в нашій республіці кандидат «Проти всіх» переможе того ж Гайзера. На те й щука в ставку, щоб карась не дрімав. Графа «Проти всіх» - показник довіри, авторитету влади. Я так вважаю, що другим кроком має бути прийняття указу або закону, який дозволяв би президенту втручатися в ситуацію в тих суб'єктах, де кандидат «Проти всіх» займає перші три місця, щоб якось відкоригувати політичну ситуацію. Я вважаю, повернення цієї графи принесе більше користі, ніж шкоди, а влада повинна вірити в свої сили. Мені в цьому сенсі подобається позиція Інтінское глави Павла Смирнова, який в останній передачі «Персона» прямо заявив, що не боїться конкуренції. Більш того, він навіть готовий заохочувати активність своїх можливих політичних конкурентів. Це, до речі, не Смирнов придумав, будь-які сильні і відповідальні політики міркують так само.

В'ячеслав Шулепов, лідер Комі регіонального відділення КПРФ:

- Наша фракція і я особисто «за» те, щоб графу «Проти всіх» повернули до виборчих бюлетенів. Обернутися це, звичайно, може не тільки проти правлячої партії, але і проти будь-якої опозиції. Все залежить від того, як вона буде використовуватися при наших не завжди достовірних підсумки голосування. Певні сили в невигідних для себе обставинах можуть скористатися цією графою, накинути голосів «Проти всіх», і в результаті визнати вибори не відбулися. Це якщо буде перемагати не той кандидат, який повинен перемогти. А для виборців це хороша графа, багато людей зараз не ходять на вибори, тому що не бачать свого кандидата.

Віра Скоробогатова, лідер Комі регіонального відділення партії «Справедлива Росія»:

Віра Скоробогатова, лідер Комі регіонального відділення партії «Справедлива Росія»:

- Мені дуже не подобаються політичні шарахання в догоду моменту. То ми скасовуємо вибори з незрозумілих причин, абсолютно не пов'язаним з тим фактом, після якого вони були скасовані, то повертаємо в усіченої формі. То ми скасовуємо графу «Проти всіх», то повертаємо. Звичайно, повернення графи «Проти всіх» пов'язано з падінням рейтингу партії влади, вже губернатори сьогодні соромляться і не йдуть на вибори від партії. Собянін, наприклад, на вибори йшов самовисуванцем. Графа «Проти всіх» вводиться з тієї надією, що вона забере на себе частину голосів опозиційних партій. Сьогодні настільки інститут виборів себе дискредитував, що в Сиктивкарі 8 вересня на муніципальні вибори прийшло 10% виборців, навіть менше. Люди не бачать, за кого голосувати. Можливо, тим самим є бажання підняти явку, щоб люди все одно висловлювали свій протест, а й піднімали явку. А повернення графи «Проти всіх», я вважаю, зроблено на догоду політичному моменту і в зв'язку з тим, що падає рейтинг політичної партії «Єдина Росія».

Леонід Зильберг, член Громадської палати, співзасновник порталу «7x7»:

- Я до цієї ідеї ставлюся негативно, вважаю, що маніпуляції з виборним законодавством привели до виникнення у населення стійкого блювотного рефлексу до такого найважливішого процесу, як вибори. Де-факто це не тільки не допоможе, а посилить тенденцію відмови виборців від виборів, оскільки довіра до самого інституту виборів у населення підірвана остаточно.

Олексій колег, керівник національно-патріотичного руху «Рубіж Півночі»:

Олексій колег, керівник національно-патріотичного руху «Рубіж Півночі»:

- Це вже останні ривки влади, влада наша в паніці у зв'язку з тим, що все менше людей ходить на вибори, електорат бабусь зменшується, і років через п'ять ми побачимо, що п'ять відсотків людей всього прийде на виборчі дільниці. Тому спеціально знову запропонована графа «Проти всіх», не сумніваюся, що Держдума за це проголосує, і на наступних виборах влада закликатиме людей прийти на вибори, а потім бюлетені з галочкою «Проти всіх» будуть використані на користь правлячої партії або кандидата.

Павло Смирнов, голова адміністрації Інти:

- Я абсолютно нормально на це дивлюся. Ось, наприклад, приходить пан чи товариш Смирнов на виборчу дільницю. Там три прізвища - Іванов, Петров, Смирнов. Людині не подобається нічия програма, тобто ніхто з цих трьох кандидатів не переконав людини, що його програма йому підходить. І людина має право висловити свою точку зору, проголосувавши проти всіх. Гіпотетично, а я говорю як мер Інти, в програмі трьох кандидатів людина не бачить, наприклад, асфальтування свого двору і рішення інших проблем. І при нинішньому законодавстві людина змушена буде або нишком перекреслювати бюлетень, що взагалі є повним маренням, або за когось голосувати. Голосувати проти всіх - це абсолютно нормальне явище, в моїй практиці два рази були такі випадки, коли особисто мені як простому обивателю не подобалися два кандидата, тому що з моєї точки зору вони несли всяку маячню, ахінею, але тільки не говорили про місто. Що, тепер людині не ходити на виборчу дільницю, якщо йому не подобається ніхто з кандидатів? А ось нам, влади, треба буде дуже сильно задуматися, коли число тих, хто проголосував «Проти всіх» буде 10-20-30 відсотків. Це і буде показник того, як люди ставляться до влади. Якщо та чи інша партія веде своїх кандидатів на вибори і робить максимально адекватну програму для свого міста і округу, чому люди будуть голосувати «проти всіх»? Я впевнений в цьому, моя переконаність позиція: доводьте людям, що ваша платформа, програма абсолютно правильна, ходите до людей, переконуйте їх, а не папірці яскраві по під'їздах розкидайте. І тоді не будуть люди голосувати проти всіх.

Дмитро Шатохін, глава адміністрації Усть-Куломського району:

Дмитро Шатохін, глава адміністрації Усть-Куломського району:

- Мені здається, ця графа «Проти всіх» особливої ​​ролі не зіграє, тому що виборці і без цієї графи можуть протестно проголосувати у вигляді зіпсованих бюлетенів або не прийдуть на виборчі дільниці.

Михайло Брагін, лідер ЛДПР в Комі:

- Моя позиція практично не відрізняється від позиції ЛДПР і її лідера Володимира Жириновського, який вважає, що графу «Проти всіх» прибрала правляча партія. Тепер вони намагаються повернути її назад. В принципі, графа «Проти всіх» - це і є ті люди, які на вибори не прийшли. Ці громадяни показали таким чином, що всі ті люди, які є у виборчому бюлетені, їм так чи інакше не подобаються. У голосуванні у нас бере участь середнє покоління від 18 до 60 років, решта голосують так, як їм скажуть діти, а це практично половина населення. Ми пропонуємо зробити так, раз половина населення обирає владу за другу половину країни, то вони повинні бути відповідальні за ті політичні сили, які керують ними протягом ряду років. Тому ми пропонуємо дуже просте рішення, яке багато років існує в ряді країн, наприклад, в Греції. Там існує система штрафів: якщо виборець, тобто людина, яка має право голосувати, не прийшов на вибори, його штрафують. Я з цим згоден, правильно роблять, тому що людина вибирає владу не тільки собі, а й своїм дітям, і старим батькам, він зобов'язаний висловити свою громадянську позицію. Тому потрібна не графа «Проти всіх», а штрафні санкції. Якщо людина не хоче того чи іншого кандидата або політичну партію, то нехай сам іде і вписує кого йому завгодно. А графа «Проти всіх» не потрібна, тим більше від тих лідерів, які говорили, що вона не потрібна, а зараз намагаються відіграти все назад. Давайте вже зупинимося на тих правилах, які є, щоб зберегти обличчя. Це як із зимовим і літнім часом. Якщо одна і та ж партія говорить спочатку «Давайте за літнім часом жити», не погодивши це з людьми, а потім через кілька років виявляється, що рішення було помилковим, і треба було прийняти зимову пору або взагалі нічого міняти не треба було, це як мінімум некрасиво. Тепер же можна змінити робочий час, взимку навчання і роботу можна зробити не з 8 ранку, а з 10, зсунувши закінчення робочого дня на дві години, тим самим зберігши своє обличчя. Те ж саме і тут: навіщо назад вводити графу «Проти всіх», тим більше що вони самі ж її і скасували, якщо можна ухвалити інше рішення і зобов'язати виборців ходити на вибори і відповідати не тільки за себе, але і за всіх, хто знаходиться поруч з ним. Зимовий час - це ж дуже серйозна річ, нас таки не переконували, не приводили наукових доказів, нічого. Захотів пан - ввів час, захотів - скасував. А ми мучимося. Я особисто не люблю рано вставати, я люблю пізніше вставати і допізна працювати, а хтось любить вставати рано. А нас не питають, ми живемо, як в царські часи. А це дуже погано, іноді народ розумніший, ніж ми всі разом узяті.

Єгор Елфимов, лікар:

Єгор Елфимов, лікар:

- Я намагаюся ходити на вибори і кожен раз хочу проголосувати проти всіх, але такої можливості немає, тому все частіше доводиться вибори ігнорувати. Якщо законопроект приймуть, у народу з'явиться можливість не вибирати нікого, таким чином, зробивши свій реальний, на даний момент, вибір. Це відображає мою громадянську позицію.

Антоніна Федосєєва, пенсіонерка:

- Я хочу, щоб графа «проти всіх» була присутня. Я особисто дуже часто так голосувала раніше, тому що вважала: раз потрібної кандидатури для мене, особливо в місцевій владі, немає, буду голосувати проти. Зараз, можливо, теж скористалася б цим правом. Я завжди ходжу на вибори і доводиться вибирати з того, що є. Напевно, тому виборча активність з кожним роком стає все нижче.

Ігор Ніколашенков, учитель:

Ігор Ніколашенков, учитель:

- До цього передбачуваного нововведенню я ставлюся добре. Якщо законопроект приймуть, то у людей з'явиться вибір. Адже дуже часто буває, що людина не може віддати свій голос за жодну кандидатуру, але при цьому хоче, щоб це його думка теж було враховано. Якщо це графа з'явиться, я, напевно, і сам скористаюся правом поставити в ній галочку.

Микола Щербовічу, службовець:

- Мені все одно, є ця графа або її немає. На вибори я ходжу по можливості, і часто буває так, що жоден кандидат мене не влаштовує. В принципі, якщо б ця графа все-таки з'явилася, я б свій голос залишив саме в ній.

Іван Іванов, студент:

Іван Іванов, студент:

- До цього законопроекту я ставлюся ніяк. Без різниці, що є ця графа, що немає. Перелік імен в бюлетенях від нашої думки не залежить, нам залишається тільки галку намалювати. Думаю, поява цього пункту нічого не змінить. А влада і так знає думку народу на свій рахунок.

Надія Ботош, викладач:

- Іноді виборцям дуже складно визначитися з кандидатами, бо надходить дуже багато інформації рекламного характеру, яка показує тільки їх позитивні сторони. І, напевно, в цьому випадку, щоб не помилитися, краще залишити свій голос в графі «проти всіх». Але я зазвичай завжди намагаюся вникнути в програму кожного кандидата і можу зробити вибір, не голосуючи «проти». А, в принципі, я за те, щоб ця графа знову з'явилася в бюлетенях.

Ілля Соколов, економіст:

Ілля Соколов, економіст:

- Я думаю, що все нове - це добре забуте старе. Деякі виборці, як показує практика, псують бюлетені через те, що не можуть в них відобразити свій справжній вибір. Потрібно надати людям можливість нормально, в рамках процедури виборів, висловлювати свою думку.

Ніна Карпова, пенсіонерка:

- Позитивно ставлюся до цього законопроекту, тому що якщо людину не влаштовує жоден кандидат, він має право про це сказати, і його думка має враховуватися. Я б сама, швидше за все, галочку поставила саме туди.

Валентин Нестеров, пенсіонер:

Валентин Нестеров, пенсіонер:

- Так, звичайно, я за повернення цієї графи! Було б добре, якщо б влада, нарешті, дізналася думку народу.

Ірина Яригіна, підприємець:

- Добре, що такий законопроект запропонований. Ясно, що без протестного голосування сьогодні не обійтися: то, що відбувається зараз на нашій політичній арені, влаштовує далеко не всіх. І ми маємо право про це сказати на виборах.

Володимир Андріанов, кандидат економічних наук:

Володимир Андріанов, кандидат економічних наук:

- Добре, якщо графа повернеться в бюлетені. Це дозволить значній кількості людей заявити про свою точку зору на політичну ситуацію в країні. Іноді виборцю просто не подобається ідейна орієнтація жодної з партій, а голосувати за кого-то треба. У будь-якому випадку, стане ясно, скільки людей дійсно підтримує сьогоднішню владу, а який відсоток населення проти неї. Звичайно, існування такої графи і її використання для влади неприємно, але право вибору, можливість свій вибір оголосити - нормальне явище в будь-якому демократичному суспільстві.

Ірина Ванькевіч, бібліотекар:

- Нехай цей законопроект буде прийнятий.

Що, тепер людині не ходити на виборчу дільницю, якщо йому не подобається ніхто з кандидатів?
Якщо та чи інша партія веде своїх кандидатів на вибори і робить максимально адекватну програму для свого міста і округу, чому люди будуть голосувати «проти всіх»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация