«У нашій палаті свій Путін є»: вибори в Кащенко відбулися

Як голосували в СІЗО «Лефортово» і знаменитої психіатричної лікарні

«Мільярдер» Дмитро Захарченко та Олександр Дриманов відчули свято

Нинішні вибори розвіяли міф про те, що в столичних СІЗО сидять в основному приїжджі. Нічого подібного! Третина московських ув'язнених, як виявилося, мають право голосу на виборах мера, відповідно, виходить, що у третини - столична прописка. У «Лефортово» таких в'язнів майже 50 (з двохсот наявних).

Оскільки всі вони персонажі відомі, то кожен такий ВІП-голос, як то кажуть, на особливому рахунку. А вісім ув'язнених напередодні виборів написали письмову відмову. Що таке? Чому?

У списках «відмовників» несподівано виявився «кілер №1», лідер найстрашнішої злочинного угруповання останнього часу Аслан Гагиев, на рахунку якого, за версією слідства, близько 60 вбивств. «Несподівано» - тому що Гагиев уродженець Осетії, і більшість інкримінованих йому злочинів здійснював там. Хто б міг подумати, що Гагиев - москвич ...

- Москву він в майбутньому все одно навряд чи побачить, йому загрожує довічне ув'язнення, - говорить один зі співробітників слідчої бригади.

- Москву він в майбутньому все одно навряд чи побачить, йому загрожує довічне ув'язнення, - говорить один зі співробітників слідчої бригади

фото: Єва Меркачева

Ще один відмовився - дільничний Олексій Житнюк, заарештований за підозрою у співпраці з іноземною розвідкою. Олексій не голосував, оскільки вирішив відмовитися від російського громадянства на користь українського. І ніби як того є обгрунтування в Кримінальному кодексі: за статтею «шпигунство» суд дає менший термін, ніж за статтею «держзрада». Справа Житнюка має гриф «цілком таємно», але його близькі весь час повторюють: «Що такого суперсекретного міг знати звичайнісінький дільничний?». Питання залишається актуальним.

Відмовився голосувати Георгій Фоміченко, що потрапив в «Лефортово» у гучній справі про держзраді, де фігурантами проходять співробітники ФСБ і лабораторії Касперського. Взагалі саме обвинувачені в шпигунстві і державній зраді найчастіше відмовлялися голосувати на нинішніх виборах.

Але не вони одні. Тверду позицію з цього приводу висловив заарештовані екс-співробітник Слідчого комітету РФ Олексій Крамаренко і кримінальний авторитет Юрій Пічугін.

Інша позиція у «мільярдера», екс-полковника МВС Дмитра Захарченко.

- Я голосую за 18 років і жодного разу вибори не пропускав, - говорить Дмитро Захарченко. - Весь час свій голос віддаю за партію влади та її представників. Костюм, як Гайзер (екс-губернатор Комі В'ячеслав Гайзер був єдиним ув'язненим в костюмі і білій сорочці на минулих президентських виборах - Авт.) Вдягнути не можу. Як взагалі тут можна костюм зберігати? Чи не випрати, чи не відпрасувати. В автозаку їдеш в антисанітарних умовах, газетку на сидіння стелешь. Треба у Гайзера з'ясувати, як йому вдається бути при параді? А взагалі у мене зараз два головних свята - вибори і прийдешнє 65-річчя батька, який на домашній арешт. Шкода, привітати не зможу ...

фото: Єва Меркачева

Екс-заступник глави ФСВП РФ Олег Коршунов голосував майже по-байкерські (він на волі був байкером, їздив на роботу на мотоциклі) у всьому чорному, в тому числі в стильній чорній майці.

- За Собяніна він! - видає секрет екс-глава столичного Слідчого комітету Олександр Дриманов.

- Не вірте йому, - парирує Коршунов. - Він не може знати, придумує. Сам не голосував між іншим.

- А мені не дали, у мене прописки московської немає, - зізнається Дриманов. Ще одна несподіванка: в минулому головний слідчий Москви не був навіть прописаний в столиці. Як би там не було, обидва - Коршунов і Дриманов - вирішили відзначити день виборів, влаштувавши в камері генеральне прибирання.

На тлі Коршунова, який голосував бадьоро і весело, були і ті, хто йшов до урни мовчки. Серед них заарештований за торгівлю «стволами» лідер неонацистів, гендиректор фірми «Тульська зброя». Молодий чоловік був похмурий і сумний, не привітався з членами виборчої комісії, не зронивши ні звуку, взяв бюлетень.

Екс-заступник голови Росграніци Борис Хайтович, який отримав нещодавно 8 років колонії, був навпроти говіркий. За його зізнанням зіпсував бюлетень:

- Я зробив його недійсним. Ось як треба говорити. А то мені ще одне стягнення накладуть. Мені днями за прокурора дісталося. Прийшов тут в камеру співробітник Генпрокуратури, став вимагати фіранку прибрати, яка туалет хоч якось закриває. До речі, коли унітази нормальні з'явиться в «Лефортово»? Сидиш на цій чаші як мавпочка. Загалом я прокурора назвав одним словом. Його вважали нецензурним. Вони, мабуть, «МК» не читають - у вас була стаття, що офіційно визнані нецензурними чотири слова . Я сказав інше. Буду оскаржувати своє стягнення і вашу статтю докладу.

- А ви помітили, який у нас номер виборчої дільниці? - каже на прощання співробітник СІЗО. - Трійка, сімка, туз!

Під тузом він чомусь мав на увазі «01». Але в будь-якому випадку порадувало, що в «Лефортово» читають Олександра Пушкіна, наділив ці три карти особливими магічними властивостями в «Піковій дамі».

фото: Єва Меркачева

«Порушення пацієнтів купований заздалегідь»

- Жіноче відділення - до виходу, - звучить у психіатричній клінічній лікарні № 1 ім. Алексєєва (Кащенко). - Чи не поспішаємо, чи не галасують. Можна брати один одного за ручки. Але ось чіпати за інші місця не треба.

На території «Кащенко» один з найбільших виборчих дільниць. Навколо корпусів їздить поліцейський патруль, щоб в разі чого зловити втікачів. Але бігти в день виборів ніхто не збирається. Може, тому, що порушення пацієнтів заздалегідь купований медичними препаратами.

- Ви зайдіть в палати, подивіться, переконайтеся, що у нас в принципі нікого не прив'язують, - пропонує заступник директора. - наручники в лікарні не тримаємо, гамівних сорочок теж немає. Згідно із законом дозволена м'яка фіксація, але ми її не застосовуємо. Можливості сучасної медицини такі, що нічого, крім препаратів, і не потрібно.

В палатах залишилися найскладніші пацієнти, яким важко самим пройти в актовий зал, тобто на виборчу дільницю. Але право голосу вони не втратили: до них принесли урни.

- Визнаних судом недієздатними у нас мало, а всі інші можуть за законом голосувати, навіть перебуваючи на лікуванні, - пояснює доктор.

Пацієнти в квітчастих халатах і піжамах тим часом йдуть на виборчу дільницю.

А ось і він. Вхід в кулях, всередині все в кольорах (до речі, вирощених тут же, в теплицях на території лікарні, яка займає 29 га). Сцена і весь актовий зал прикрашені так, ніби тут проводитимуть церемонію одруження. Звучить музика. Мешканці лікарні топчуться в розгубленості від всієї цієї краси. Але поводяться тихо.

- З 8 ранку я тут, - каже спостерігач Данило Шмуль. - Проголосувало вже 400 осіб. Ніхто поки ні на кого не кидався, сильно не шумів. Ексцесів не було.

І тут один клієнт гучно сповістив: «За Собяніна!» І скинув угору тремтячу руку. На нього зашкалює. Ще одна дівчина не може стримати емоцій, торохтить про щось. Санітарка її перериває. А та у відповідь: «Я не вами цікавлюся. Я, може, ось цією картиною більше, ніж вами, зайнята ».

Я, може, ось цією картиною більше, ніж вами, зайнята »

фото: Єва Меркачева

У клубі, де розмістився виборчком, і правда заворожуюче красиві картини на стінах. А ще тут величезна статуя мислителя і гігантський портрет Володимира Путіна.

- У нас в палаті свій Путін навіть є, - говорить один з пацієнтів.

- Мене не ознайомили з програмою всіх кандидатів! - підвищує голос хворий в квітчастій піжамі. Йому на це щось пояснюють і проводжають до урни. До речі, ширм тут немає.

- Кабінки відкриті, щоб ми могли бачити, що там робить пацієнт, - пояснює начальник виборчого штабу.

Емоційне напруження то піднімається, то знижується. Але в цілому виборці Кащенко швидше в спокійному стані. Проголосували - і так само, стрункими рядами пішли назад в палати.

- Електорат втомився і хоче в ліжечко, - зауважив по дорозі один хлопчина, посміхнувшись так зловісно, ​​що стало не по собі.

Читайте матеріал: " Вибори 2018: головні підсумки "

Що таке?
Чому?
Справа Житнюка має гриф «цілком таємно», але його близькі весь час повторюють: «Що такого суперсекретного міг знати звичайнісінький дільничний?
Як взагалі тут можна костюм зберігати?
Треба у Гайзера з'ясувати, як йому вдається бути при параді?
До речі, коли унітази нормальні з'явиться в «Лефортово»?
А ви помітили, який у нас номер виборчої дільниці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация