У Чернігівській області України не вщухає гучний кримінальний скандал з так званими народними месниками

У Чернігівській області України не вщухає гучний кримінальний скандал з так званими народними месниками, які взялися боротися з місцевою наркомафією в містечку Ніжин, та самі потрапили за ґрати. Треба сказати, в українському секторі мережі ця історія обговорюється користувачами дуже активно. І до сих пір незрозуміло, хто ж тут правий, а хто винен. У Чернігівській області України не вщухає гучний кримінальний скандал з так званими народними месниками, які взялися боротися з місцевою наркомафією в містечку Ніжин, та самі потрапили за ґрати

Судячи з української інтернет-пресі, фабула така. Житель Ніжина Влад Попович і п'ятеро його друзів вирішили як би покінчити зі злочинним бізнесом, який, за їхніми даними, кришувала місцева міліція. Як випливає з матеріалів справи, обманним шляхом, представляючись співробітниками правоохоронних органів і погрожуючи зброєю, лихі "робін гуди" вивозили торговців наркозіллям в безлюдні місця, вибивали у них свідчення, записували на відео і потім заволодівали їхнім майном.

Тобто ніби як і з наркобаронами боролися, але і про себе не забували. Слідство у цій непростій справі тривало кілька місяців, довго йшов суд. Поповичу і членам його команди дали по 10 і більше років позбавлення волі. Що, природно, не могло не викликати широкий суспільний резонанс.

Так, інтернет-спільнота різко розділилося: хтось "робін гудів" лає, мовляв, це "не наш метод", а хтось, навпаки, на їхньому боці. Сторону "месників" взяли навіть деякі українські правозахисники. На центральній площі Ніжина напередодні пройшов пікет на підтримку "робін гудів", правда, не дуже численний.

Читайте також: 15 років - за захист сестри від наркодилера

Але в той же час самі правоохоронці пояснюють, що занадто-то героїзувати дуже колоритну групу "робін гудів" не варто. Троє з шести раніше судимі. Причому лідер групи (точніше, банди) Попович чотири рази судимий (двічі за розбій, по разу за розкрадання та злісну непокору). Ще один його соратник судимий тричі (розкрадання, незаконне поводження зі зброєю), а у ще у одного за плечима аж п'ять судимостей (крадіжки, наркотики, непокору, порнографія). Ось такі ось "добрі розбійники" ...

В даний момент всі шестеро сидять в Чернігівському СІЗО і чекають рішення Апеляційного суду. Хоча більшість юристів впевнені, що чекати "робін Гудам" особливо нічого - швидше за все, все їх вироки будуть залишені в силі ...

Якось часто тема "хороших бандитів" останнім часом спливає в мережі. Кілька днів тому, наприклад, МВС і прокуратура Дагестану почали перевірку в зв'язку з що ще в інтернеті зверненням до бойовиків від імені якогось народного фронту "Робін Гуди". У правоохоронних органах побоюються позасудових розправ з "лісовими братами" і їх родичами.

На записі кілька чоловіків в камуфляжі, осіб яких не видно, вимагають від якогось аміра Кізілюртовском району на ім'я Темірбек скласти зброю і здатися владі. В іншому випадку його, а також його бойовиків і їх пособників обіцяють знищити. "Ми маємо намір навести порядок власними силами без допомоги міліції, прокуратури і ФСБ, так як вони не здатні це зробити законними методами", - стверджують автори звернення, або, як вони себе називають, жителі міста Кизилюрт і Кізілюртовском району Дагестану

Читайте також: Кривавий самосуд уральського інваліда

За однією з версій, це родичі вбитих бойовиками поліцейських. А таких в неспокійній республіці, самі розумієте, чимало. Під трихвилинним відео дають пояснення, що це "Звернення народного фронту" Робін Гуди ". Варто відзначити, що відео, викладене в інтернеті 30 червня, вже подивилося близько 50 тисяч чоловік.

До речі, кількома місяцями раніше в кавказьких ЗМІ повідомлялося про появу якогось неформального народного ополчення проти бойовиків в Кабардино-Балкарії. Про організацію "Чорні яструби" стало відомо в кінці лютого 2011 року. Її члени, також виклавши в інтернеті своє звернення, також обіцяли проводити репресії проти членів сімей бойовиків і боротися з незаконними збройними формуваннями. Автори звернення, які стоять в темряві семеро міцної статури озброєних чоловіків у камуфляжній одязі, в приховують особи чорних масках, закликають всіх бойовиків здатися владі, обіцяючи в іншому випадку знищити їх разом з усіма посібниками та майном. Чоловіки стоять при цьому на тлі адигського прапора.

Варто відзначити, що за кілька днів до появи ролика в Хасав'юрті невідомі підкинули вночі вибухівку у двори двох приватних будинків. Обійшлося без жертв, по всій видимості, це була акція залякування. За даними МВС по Дагестану, одна з господинь постраждалих домоволодінь є матір'ю 21-річного Ельдара Музіева - він числиться в розшуку за підозрою в посяганні на життя поліцейських. Оголошено в розшук і син господині іншого будинку - Расим Никиев. МВС Дагестану розповсюдило в зв'язку з цим заяву про неприпустимість подібних дій.

Поява відеоролика "Робін Гудів" - це вже другий випадок, коли публічні погрози на адресу бойовиків і їх пособників від імені родичів загиблих силовиків стають предметом широкого обговорення в Дагестані. У вересні 2009 року на ринках і біля мечетей Махачкали були розкидані сотні листівок, написаних від імені родичів убитих бойовиками міліціонерів. Їх автори обіцяли влаштувати позасудові страти бойовиків і їх пособників. Чим все закінчиться на цей раз, невідомо ...

Читайте також: Приморські бандити і їх послідовники

Ситуацію коментує "Правде.Ру" полковник у відставці, заступник голови Північно-Західної громадської організації ветеранів підрозділів особливого ризику Іван Кузьмич Доценко:

"Не потрібно думати, що всі поголовно населення Північного Кавказу співчуває бойовикам, що ховається в лісах. Нічого подібного! Зокрема, мені зовсім недавно довелося побувати в Чечні, поспілкуватися з тамтешніми колегами - так ось, за останні шість-вісім років у республіці абсолютно змінилися умонастрої людей. Всім хочеться спокою, стабільності! Приблизно така ж обстановка і в Дагестані. Людям набридло чути вибухи, побоюватися за власне життя ...

Те, що з'явилася ціла організація "робін гудів", на мій погляд, не пов'язане зі слабкістю силових структур в республіці, а з тим, що в кавказькій республіці особливі характери, свої традиції і так далі. Уже висловлювалося в пресі компетентну думку, що серед, так би мовити, "народних месників" можуть бути в першу чергу родичі загиблих міліціонерів або поліцейських. А кровну помсту на Кавказі ще ніхто не відміняв ... Тобто люди, які втратили рідну людину, розуміючи, що законними методами для них не виконати кровний борг, виходять на таку ось незаконну "стежку війни ...".

Читайте найцікавіше в рубриці " Суспільство "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация