У Єкатеринбурзі з'явилася Синя лінія

Так вийшло, що в цьому році в липні мене в місті не було. Повернувшись з чергової поїздки, під час прогулянки по місту виявила нанесену на тротуарі синю лінію. Хочу розповісти, що це таке. Так вийшло, що в цьому році в липні мене в місті не було

Синя лінія - це маршрут, який з'єднує місця, пов'язані з ім'ям царської сім'ї, його нанесли на тротуар до 100-річчя від дня загибелі Романових. Це спільний проект Єкатеринбурзької єпархії і адміністрації міста. Протяжність маршруту 6,2 кілометра, на маршруті 11 зупинок.

1. Храм-на-Крові

Храм-Пам'ятник на Крові в ім'я Всіх святих, що в землі Російській просіяли побудований в 2003 році на місці, де до середини сімдесятих років стояв будинок інженера Іпатьєва, що став в 1918 році в'язницею для імператора Миколи II і його сім'ї, в підвалі цього будинку їх і розстріляли. Від цього храму щороку в ніч на 17 липня йде хресний хід до Ганіною Ями.

2. Духовно-Просвітницький центр «Царський»

Відкритий 18 квітня 2010 року, названий в честь сім'ї імператора Миколи II. Тут, крім храму в ім'я святителя Миколая Чудотворця, можна відвідати «Музей Царської сім'ї». Там представлені унікальні документи та фотографії Державного архіву Російської Федерації, справжні предмети, що належали Романовим.

3. Каплиця на честь великомучениці Єлизавети Федорівни

Дерев'яна каплиця на честь великомучениці Великої княгині Єлизавети Федорівни була освячена в 1992 році, більш ніж за десять років до будівництва Храму-на-Крові. Тут молилися про святих Царствених страстотерпців і Алапаєвська мучеників задовго до їх канонізації.

4.Храм Вознесіння Господнього

Вознесенська церква знаходиться на Вознесенської гірці, якраз навпроти того місця, де стояв будинок інженера Іпатьєва, в якому знаходилася в ув'язненні царська сім'я. Споглядання куполів і дзвін однією з найстаріших церков Єкатеринбурга, закладеної в 1792 році, втішали найясніших в'язнів в їх ув'язненні.

5.Уральскій державний театр опери і балету

Новий міський театр був подарований місту на честь 300-річчя дому Романових, і перша опера, яку там поставили, - «Життя за царя». В цьому ж будинку городянам оголосили про зречення Миколи II від престолу.

6.Кінотеатр «Колізей»

В роки правління Миколи II активно розвивався кінематограф, в цьому будинку, побудованому в 1845 році на кошти єкатеринбурзького купецтва для першого міського театру, в листопаді 1896 року відбувся перший в Єкатеринбурзі кіносеанс. А через рік сюди приїжджали представники братів Люм'єр, що дали дев'ять кіносеансів. Свою назву - «Колізей» кінотеатр отримав в 1914 році, це і зараз кінотеатр. Нещодавно виконали реконструкцію фасадів, прибрали все зайве, будівля виглядає також, як століття тому.

7. Каслінскій чавунний павільйон (Музей образотворчих мистецтв)

Каслінскій чавунний павільйон, шедевр світового мистецтва, був створений за указом імператора Миколи II для Всесвітньої виставки 1900 року в Парижі. Архітектор - Е. Е. Баумгартен з Санкт-Петербурга. Це єдине в світі архітектурний твір з чавуну, входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

8. Каплиця в ім'я святого Олександра Невського

Каплиця була закладена в 1881 році після вбивства імператора Олександра II в. честь його небесного покровителя. Колись каплиця стояла на Хлібній площі, а зараз це територія Дендропарку. Каплиця знаходиться у веденні Ново-Тихвинского жіночого монастиря.

9. Уральський державний гірничий університет

Університет утворений 16 липня 1914 року Законом Державної ради і Державної думи, затвердженим імператором Миколою II, як гірський інститут, в Україні. Це був останній інститут, відкритий за імператора Миколи II.

10. Ново-Тихвинський жіночий монастир

У час перебування царської родини в Іпатіївському домі сестри Ново-Тихвинского монастиря носили їм продукти. Є свідчення однієї з послушниць монастиря, що черниці Марія і Антоніна були розстріляні через кілька років за допомогу, яку вони надавали сім'ї Романових.

11. Мультимедійний парк «Росія - Моя історія»

В музеї існує зал «Романови», присвячений цій родині, яка як ніяка інша була оббрехала і очорнити. Нехай це люди різні і неоднозначні, але в більшості своїй щиро прагнули до величі Росії і виконання свого нелегкого обов'язку.

У нас в місті є Червона лінія, яка об'єднала найбільш цікаві історичні об'єкти. Але у всіх інтереси різні, може хтось захоче пройти по Синьої лінії, пов'язаної з ім'ям сім'ї останнього російського імператора.

Інформацію про Синю лінії отримала на міському сйте e1.ru, де завжди свіжі новини. Сама не пройшла, так як все вже давно виходжу і фотографій маса. Але карту склала, маршрут перевірила.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация