У Смоленську увічнили пам'ять про Бориса Васильєва

Губернатор Олексій Островський взяв участь в урочистих церемоніях відкриття меморіальної дошки і бюста Почесного громадянина міста Смоленська Бориса Львовича Васильєва. У числі тих, хто прийшов вшанувати пам'ять про цю дивовижну людину, були прийомний син письменника Петро Красічков, президент Фонду соціально-економічних та інтелектуальних програм, голова Спілки письменників Москви Сергій Філатов, народна артистка Росії, виконавиця головної ролі у фільмі «Офіцери» Аліна Покровська і багато інших.

У числі тих, хто прийшов вшанувати пам'ять про цю дивовижну людину, були прийомний син письменника Петро Красічков, президент Фонду соціально-економічних та інтелектуальних програм, голова Спілки письменників Москви Сергій Філатов, народна артистка Росії, виконавиця головної ролі у фільмі «Офіцери» Аліна Покровська і багато інших

Бориса Васильєва Герасимчука 11 березня минулого року. Він пішов з життя у віці 88 років. Знаменитий смолянин належить до покоління тих письменників, які переосмислили роль військової прози у вітчизняній літературі та свідомості мільйонів людей. Автор таких великих творів, як «А зорі тут тихі ...», «Завтра була війна», «Ви чиє, старичье?», «У списках не значився», «Не стріляйте в білих лебедів», дивно тонко описував у своїх працях найдрібніші деталі, порухи душі, почуття і емоції. Завдяки цьому створювалася неповторна атмосфера співпереживання в творах Бориса Васильєва про війну.

«Кілька днів тому я спеціально на один день приїхав в Москву, щоб від імені всіх смолян взяти участь в пам'ятному вечорі в честь великого нашого земляка - як данина поваги не лише Борису Львовичу, але і всім жителям Смоленської області. Тому що те, як Борис Львович тут почитаємо, відомий, важко переоцінити, - зазначив у вітальному слові Губернатор Олексій Островський. - І виступаючи в Центральному Будинку Літераторів, я з жалем констатував, що в залі присутні в основному люди середнього та старшого покоління - ті, хто більше знає творчість Бориса Львовича, і ті, хто жив в один час з ним, переживаючи ті події, про яких він писав у своїх книгах. Тому подвійно радісно, що сьогодні тут переважна більшість - саме молодь ».

Виступаючи на відкритті меморіальної дошки, глава регіону також висловив упевненість в тому, що Борис Васильєв давно став символом честі, гідності, доброти і совісті: «Саме таких, як Борис Львович, потрібно вважати і називати совісними. Тому що всі ті речі, заради яких жив, працював і займав свою громадянську позицію Борис Львович - свобода і права людини, справедливість - це те, що кожен рік все більше і більше стає актуальним для всіх нас ».

Тому що всі ті речі, заради яких жив, працював і займав свою громадянську позицію Борис Львович - свобода і права людини, справедливість - це те, що кожен рік все більше і більше стає актуальним для всіх нас »

Меморіальна дошка Борисом Васильєвим встановлена ​​на будівлі колишньої середньої школи № 13, де навчався майбутній письменник - нині це Смоленська сільськогосподарська академія (вул. Велика Радянська, д.27 / 20). Автор барельєфа - скульптор, член Смоленської організації Спілки художників Росії, доцент кафедри дизайну Смоленського гуманітарного університету Петро Фішман.

Слідом за меморіальною дошкою сьогодні був відкритий і пам'ятник - бюст Бориса Васильєва, який встановили в сквері між будинками №3 та №5 по вулиці Тухачевського. Автором роботи є скульптор Валерій Гращенков. Кошти на створення монумента були виділені Фондом соціально-економічних та інтелектуальних програм, а також смоленскими підприємцями.

Кошти на створення монумента були виділені Фондом соціально-економічних та інтелектуальних програм, а також смоленскими підприємцями

«Я хочу, щоб цей пам'ятник не тільки нагадував про велич письменника, про його творах, а й про те, чим він ділився з нами через свої тривоги. І дай Бог, щоб пам'ять про нього завжди була з нами, і ми пам'ятали ті заповіти, які він передає нам в своїх творах »- зазначив глава Фонду соціально-економічних та інтелектуальних програм Сергій Філатов.

І дай Бог, щоб пам'ять про нього завжди була з нами, і ми пам'ятали ті заповіти, які він передає нам в своїх творах »- зазначив глава Фонду соціально-економічних та інтелектуальних програм Сергій Філатов

Виступаючі на відкритті пам'ятника говорили про те, що Смоленськ частіше інших міст звучав з вуст Бориса Васильєва, який у своїй творчості був не схожий на інших письменників.

Виступаючі на відкритті пам'ятника говорили про те, що Смоленськ частіше інших міст звучав з вуст Бориса Васильєва, який у своїй творчості був не схожий на інших письменників

Радянський, російський і американський актор театру і кіно, театральний режисер і педагог, професор Школи кіномистецтв Університету Південної Каліфорнії, Народний артист РРФСР Євген Лазарєв підкреслив, що читання творів Бориса Васильєва - це істинний шлях до виховання патріотизму. Також виступаючі розповіли гостям урочистої церемонії про те, як в їх житті з'явився цей дивовижний письменник.

Також виступаючі розповіли гостям урочистої церемонії про те, як в їх житті з'явився цей дивовижний письменник

Вже завтра, 22 травня, в Смоленську пройде ще одна подія, присвячене 90-річчю від дня народження Бориса Васильєва - Міжнародна науково-практична конференція. У Смоленськом державному університеті зберуться російські та зарубіжні вчені-філологи, викладачі-словесники, студенти та аспіранти, а також всі, хто любить і вивчає творчість видатного письменника, сценариста і публіциста. Крім смолян у зустрічі візьмуть участь гості з інших регіонів Росії, а також Білорусі, Іраку, Індії і Китаю.

Організована за підтримки Адміністрації Смоленської області, Фонду соціально-економічних та інтелектуальних програм, Смоленського державного університету, конференція буде проводитися протягом двох днів. Для участі в ній запрошується широке коло любителів творчості Бориса Васильєва. Урочисте відкриття - о 10.30.

30

Для довідки

Борис Васильєв - лауреат багатьох премій: Державної премії СРСР, премії Президента Росії в області літератури і мистецтва, Незалежної премії руху імені академіка Сахарова «За громадянську мужність», літературної премії «Велика книга», премії Російської академії кінематографічних мистецтв «Ніка» - «За Честь і гідність".

Письменник також був нагороджений орденами «За заслуги перед Вітчизною» II і III ступеня, Трудового Червоного Прапора і двома орденами Дружби народів.

За більш ніж півстолітній період творчої діяльності, яка почалася після повернення Бориса Васильєва з Великої Вітчизняної війни, їм було створено безліч творів, широко відомих як в Росії, так і за кордоном. Це пронизливі, вистраждані твори, які становлять гордість військової прози: «А зорі тут тихі ...», «У списках не значився», «Завтра була війна», «Неопалима купина», «Суд та діло», «Ветеран», « експонат № ... »,« Вам привіт від баби Лери ... »,« Ати-бати, йшли солдати », зворушлива до глибини повість« Не стріляйте білих лебедів ». За його сценаріями були зняті відомі фільми, в тому числі «Офіцери».

Його твори включені в шкільні програми ряду країн, перекладені англійською, арабською, італійською, китайською, латиська, литовська, молдавська, німецька, польська, французька, естонська, японську та інші мови.

За книгами і сценаріями Васильєва знято понад двадцять фільмів в різних країнах.

відеосюжет

», «Завтра була війна», «Ви чиє, старичье?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация