У Росії створили вакцину проти Ебола

Раміль Ситдиков / РІА Новини

МОЗ Росії створив нову форму вакцини від лихоманки Ебола в вигляді порошку. Про це заявила міністр охорони здоров'я Вероніка Скворцова на зустрічі з дружиною президента Гвінейської Республіки Каба Конде, повідомляє РІА Новини.

Чиновниця зазначила, що препарат зараз тестується на волонтерах, і перші результати «дуже хороші».

Відкриття дуже важливе, оскільки геморагічна лихоманка Ебола є в даний час найбільш небезпечним захворюванням на планеті з точки зору можливості її стрімкого перетворення в масову епідемію, сказала «Інвест-Форсайту» заступник генерального директора Міжнародного медичного кластера Влада Сайфетдінова. Боротися з нею на стадії епідемії вкрай складно - захворювання закінчується, як правило, смертельним результатом. Тобто велике значення має той факт, наскільки поширення Ебола вдається лікувати на ранніх стадіях за допомогою вакцини, підкреслює експерт.

«Якщо говорити про те, чи може збутися в реальності сценарій фільму-катастрофи про масову епідемію, яка здатна привести до багатомільйонних жертв, як це сталося в реальності з іспанським грипом на початку XX століття або ж з епідемією чуми в XIV столітті в Європі, то Ебола є єдиною хворобою, яка має таким руйнівним потенціалом », - розповідає Влада Сайфетдінова.

Цього літа в Демократичній Республіці Конго стався новий спалах епідемії, що залучила більше 100 чоловік, більшість з яких померло. Факт, що спалах поки залишається локальної і не носить вибухового характеру (як в 2015 році в Гвінеї, Сьєрра-Леоне та Ліберії, де заразилися майже 30 тис. Осіб, 11 тис. З яких померли), багато в чому пояснюється тим, що світова спільнота і міжнародні організації були готові до епідемії. Робота лікарів з вакцинації населення почалася на самій ранній стадії.

На думку фахівця, російська вакцина краще розроблених до цього західних аналогів - тобто вакцини cAd3-EBOZ, розробленої Центром дослідження вакцин NIAID і фармацевтичною компанією GSK, і вакцини rVSV-ZEBOV, виробленої Merck. На це є дві причини. Перша з них обумовлена ​​не науковою цінністю, а культурними особливостями африканських країн. Справа в наступному: боротьба зі спалахом Ебола відбувається не в якомусь ідеальному просторі. Лікарям доводиться мати справу не тільки з найнебезпечнішою хворобою, але і з недовірою місцевих жителів до лікарів в цілому, з їх прихильністю релігійних вірувань і нетрадиційної медицини. Тобто медикам доведеться працювати серед неосвіченого, до того ж вороже налаштованого до них населення.

Три роки тому багато жителів заражалися лише тому, що, коли ховали померлих, ігнорували урядові постанови про кремацію. Замість цього вони дотримувалися природний релігійний обряд, що включає обмивання покійних. В результаті заражалися відразу цілі села. Більш того, були випадки, коли мешканці нападали на медиків і силою забирали у них госпіталізованих родичів з лікарень. Лікарів місцеві жителі сприймали мало не як адептів злих сил.

У цій ситуації недолік західних вакцин - наявність в ряді випадків побічних ефектів від вакцинації у вигляді головного болю, болю в м'язах, температурної лихоманки і втоми. Це перешкоджало ефективній вакцинації досить неосвіченого населення, яке будь-яке нездужання від щеплення схильне сприймати мало не як спроби накласти на них прокляття.

Російська вакцина не має таких побічних дій. Повідомляється про те, що негативні побічні ефекти були виявлені в дуже незначній кількості випадків - лише в 5% випадках трохи підвищувалася температура тіла. Таким чином, усувається соціокультурний фактор, і тому вакцинація, яка здійснюється за допомогою російської вакцини, має набагато більше шансів на успіх в таких країнах.

Велике значення має і друга перевага російської вакцини. Препарат можна зберігати при температурі в мінус 20 градусів, а не при мінус 80, як західні аналоги. А у вигляді порошку він взагалі зберігається в звичайному холодильнику при температурі в +4 градуси.

«В цілому відкриття нової вакцини підтверджує високу репутацію, якою володіє російська школа вірусології», - резюмує експерт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация