У зоні ризику: Павільйон «Главкондітер» на ВВЦ

  1. Назва: павільйон «Главкондітер» Адреса: ВВЦ Рік побудови: 1954 Що зараз: офіси Що планується:...
Назва: павільйон «Главкондітер»
Адреса: ВВЦ
Рік побудови: 1954
Що зараз: офіси
Що планується: невідомо

Що планується:

У 1954 році ВДНГ знову відкрили для відвідувачів після війни і почали зводити найкрасивіші павільйони, серед яких павільйон № 422 «Главкондітер», побудований під керівництвом одного з найкращих архітекторів СРСР Олександра Борецького, в чиєму послужному списку готель «Ленінградська» і друга черга готелю « Москва".

Автори проекту «Главкондітер» - молоді учні Івана Жолтовського, який в той час був головним хранителем класичної традиції в радянській архітектурі. Він виробив свій стиль ще до революції і залишався вірним йому до кінця життя. При цьому, коли в сталінські часи почалися гоніння на конструктивізм, саме в майстерні Жолтовського знайшли притулок багато конструктивісти.

Учні післявоєнного покоління дуже хотіли робити сучасну архітектуру, і майже всі стали помітними представниками модернізму 1950-1960-х років. У павільйоні «Главкондітер» видно, як модернізм рветься назовні з класики. Колони високі, тонкі, поставлені з великими проміжками, що створює враження легкості альтанки. Підстава будівлі прорізано великими напівциркульними вікнами, від чого воно теж здається легким. Павільйон створений на самому кордоні між сталінським ампіром і Хрущовським модернізмом, і д о 1964 року було радянським варіантом кращих європейських кафе, з садом і просторою верандою. Потім кафе закрили, а в будівлі оселився Іноземний відділ ВДНГ СРСР.

Потім кафе закрили, а в будівлі оселився Іноземний відділ ВДНГ СРСР

В даний час нижню частину павільйону перебудовують в офісну будівлю, а альтанка повільно, але вірно руйнується. За планом реконструкції ВВЦ, який минулої осені представило нове керівництво комплексу, цей павільйон повинні зберегти, проте, цілком ймовірно, інтер'єри його вже втрачені.

За планом реконструкції ВВЦ, який минулої осені представило нове керівництво комплексу, цей павільйон повинні зберегти, проте, цілком ймовірно, інтер'єри його вже втрачені

Анна Броновицький, генеральний секретар міжнародної організації «Docomomo-Росія»: «Зараз павільйон знаходиться в приватних руках. Приміщення відремонтовано, двері завжди закриті, але при спробі фотографувати з'являється охоронець і вимагає дозволу на зйомку. На верхні тераси піднятися не можна. З'явився навіс над зовнішніми сходами, що спотворює первісний вигляд. Втрачено розпис всередині купола і поліхромна розфарбування стель над терасами. Замінено плетіння вікон, причому в правому крилі втрачений малюнок цих палітурок. За планом реконструкції ВВЦ, впритул до павільйону зведуть нові великі будівлі. Він же за своїм характером парковий і стоїть в саду на деякому віддаленні від решти виставки ».

ВНУТРІШНЯ ІМПЕРІЯ:
СЬОГОДЕННЯ І МАЙБУТНЄ ВВЦ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация