У Пермі почали шукати могилу великого князя Михайла Олександровича: Новини Накануне.RU

У Пермі почали шукати могилу великого князя Михайла Олександровича

Дослідники приступили до пошуків імовірно убитих в Пермі 13 червня 1918 р великого князя Михайла Олександровича і його секретаря Миколи Джонсона. Розкопки пройдуть з 4 по 17 червня на трьох ділянках в районі Вишки-2, повідомили Накануне.RU в прес-службі крайового уряду.

Читайте також:

Перед початком пошуків вивчено 2 тис. Історичних документів. Вчені вважають, що з великою часткою ймовірності ними знайдено місце розстрілу. Зараз археологи шукають місце поховання тіл. Основним завданням пошуку організатори називають продовження наукового дослідження земельної ділянки, який визначений як можливе місцезнаходження останків князя і його секретаря. Для використання обладнання прибрані всі стихійні звалища на території ділянок. Крім того, пошукові системи спілкуються з місцевими жителями, щоб отримати історичну довідку про обраних ділянках.

Для визначення рівня землі 1918 р прокладуть перевірочну траншею. Під час розкопок будуть застосовуватися різні наукові методи для виявлення аномалій, які можу вказувати на розташування людських останків. Якщо кістки знайдуть, вони будуть передані до Слідчого комітету РФ для розслідування, так як є епізодом великого справи про вбивство членів колишньої вже на той момент імператорської сім'ї (Микола II зрікся престолу в 1917 р). Пошук останків організований Петром Сарандінакі з фонду SEARCH у співпраці з російською владою, Російською православною церквою, російської поліцією і державними і муніципальними органами.

Пошук останків організований Петром Сарандінакі з фонду SEARCH у співпраці з російською владою, Російською православною церквою, російської поліцією і державними і муніципальними органами

Михайло Олександрович і Микола Джонсон в Пермі (квітень 1918 г.)

Відомо, що участь в пошукових заходах візьмуть російські та зарубіжні вчені. У тому числі - представники США: керівник пошуків Петро Сарандінакі, слідчий-криміналіст Брук Шауб, судовий геофізик Джордж Девенпорт, історик Стівен Джексон, судовий ботанік Кристал Страус; представники Росії: археолог Дмитро Зенюк, член історичного культурного фонду "Набуття" Любов Маркова і засновник цього фонду Неллі Зєнкова.

Нагадаємо, Михайло Олександрович прийняв корону Російської імперії від свого брата, Миколи II, коли той відрікся від престолу 2 березня 1917 г. Правда, імператором пробув всього добу - він відмовився від влади 3 березня, передавши долю Батьківщини Установчих зборів. До арешту, який стався 7 березня 1918 р великий князь жив у Гатчині, а після виявився в Пермі. Імовірно, Михайла і його секретаря Джонсона вбили в районі містечка Мала Язов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация