У чому допомагає Микола Чудотворець

  1. Микола Чудотворець допомагає мандрівникам
  2. Микола Чудотворець допомагає вийти заміж
  3. Покровитель в'язнів і неправедно засуджених
  4. Ікона Миколи Чудотворця допомагає невіруючому
  5. Святий Миколай допомагає всім
  6. Як допомагає святий Миколай?
  7. Як допомагає святий Миколай: живі свідчення
  8. Ієрей Микола Петров,
  9. Ієрей Іоанн Омелянчук,
  10. Світлана Гаджинский,
  11. Юрій Малахов (Jury Malakhoff),
  12. Поверталися всією сім'єю на автомобілі з подорожі. Проїхали 1200км. і тут, за 100 км. до будинку...
  13. У чому допомагає Микола Угодник: розповіді читачів, частина II
  14. Той, з ким не треба прощатися

Святитель Миколай Мирлікійський, або як його ще називають, Микола Чудотворець - один з найбільш шанованих християнських святих. З молитвами до нього щодня звертаються тисячі людей по всьому світу, і багато хто з них залишають свідоцтва того, як допоміг Микола Чудотворець в рішенні їх найважчих і непростих проблем.

Але як же саме, коли, кому і в чому допомагає цей дивовижний святий ? Про це ми можемо дізнатися з його житія, а також з численних свідчень про чудеса, які він скоїв вже після земної кончини.

Про це ми можемо дізнатися з його житія, а також з численних свідчень про чудеса, які він скоїв вже після земної кончини

Микола Чудотворець допомагає мандрівникам

З давніх часів Микола Чудотворець вважається покровителем мандрівників і, в першу чергу, - моряків. В його житії описаний випадок: будучи ще зовсім молодою людиною святий Миколай відправився на навчання в Олександрію. Під час подорожі на кораблі сталася трагедія: один з матросів загинув, зірвавшись зі щогли. Святий Миколай почав щиро молитися про нього, і на превеликий подив Господь зробив чудо - воскресив нещасного матроса.

За минулі століття моряки зібрали чимало свідчень того, як допомагає Микола Чудотворець. Але також до святителя звертаються в своїх молитвах і сухопутні мандрівники. Навіть якщо ви просто виходите вранці з дому і вас чекає довгий шлях, зовсім не зайвим буде коротко помолитися святому про успішну дорозі і повернення додому.

Микола Чудотворець допомагає вийти заміж

Ця одна історія з життя святителя Миколая - жахлива по-суті, але зі щасливим кінцем. Якийсь бідний чоловік, батько трьох дочок, не мав грошей для приданого, зневірився видати їх заміж і, щоб хоч якось прогодувати сім'ю, зважився продати дівчат у публічний будинок. Дізнавшись про це, єпископ Микола не став просити Бога про чудесну допомоги, а вирішив що повинен в цей раз допомогти сам, в міру своїх людських сил. Вночі він таємно прийшов до дому бідного чоловіка і підкинув йому свої власні заощадження. Про безкорисливому вчинку міського єпископа дізналися не відразу і то випадково - святитель не хотів нікому розповідати про те, що трапилося.

На згадку про цей вчинок молоді дівчата сьогодні моляться Миколі Чудотворцю і просять його заступництва і допомоги в створенні сім'ї. Вони вірять, що святий допомагає їм йти по шляху спасіння, в тому числі - і через добру сімейне життя.

Збереглося чимало свідчень того, як святий Миколай допомагає в пошуках любові і сімейного щастя самим різним людям з усіх кінців світу.

Збереглося чимало свідчень того, як святий Миколай допомагає в пошуках любові і сімейного щастя самим різним людям з усіх кінців світу

Покровитель в'язнів і неправедно засуджених

Інший випадок з житія Миколи Чудотворця відображений на відомій картині Івана Рєпіна: святитель раптово з'явився на площі під час страти трьох засуджених в'язнів міської тюрми і буквально схопив за руку ката, вже заносить меч. Ніхто не ризикнув сперечатися з шановним усіма церковними єпископом, кара відклали, а незабаром знайшли докази невинності засуджених. Господь заздалегідь відкрив святому Миколаю справжні обставини справи, щоб святий допоміг в'язням і перешкодив несправедливою кари.

З тих пір і до цього часу Микола Чудотворець допомагає всім неправедно засуджених. Втім, і ті в'язні, хто знає, що отримав покарання заслужено, також нерідко звертаються до нього з проханням про заступництво перед Богом. І Микола Чудотворець допомагає всім, адже найвища чеснота християнина, якою завжди славився цей святий - вміння прощати навіть тих, хто оступився на життєвому шляху.

Ікона Миколи Чудотворця допомагає невіруючому

А ця історія трапилася вже через багато років після земної кончини святого Миколая, в 1920-х роках в китайському місті Харбіні. Ранньою весною місцевий житель-рибалка відправився на річку. Погода була вже теплою і несподівано лід проломився, а нещасний рибалка опинився в холодній весняній воді. Він відчув, як його засмоктує на глибину і зрозумів, що гине. В останній момент рибалка згадав про загадкове зображенні-іконі, яку на міському вокзалі повісили російські емігранти. «Старий вокзалу, допоможи, спаси мене!», - благав він і тут же знепритомнів. Отямився рибалка вже на березі далеко від води. Цей випадок у своїй книзі згадував знаменитий естрадний співак першої половини XX століття Олександр Вертинський.

Вертинський пише, що пізніше той китаєць прийняв православ'я, і ​​його приклад наслідували деякі з його друзів-земляків.

Святий Миколай допомагає всім

А що ж робити, запитаєте ви, якщо моє прохання не відповідає жодному з наведених вище випадків, невже я не можу розраховувати на допомогу святого Миколая? Ні, це зовсім не так. На жаль, сьогодні навіть серед віруючих християн нерідко зберігаються стереотипи: одному святому моляться виключно від зубного болю, іншому про успіх у навчанні, третього - про здоров'я. Але таке ставлення більше нагадує магію, ніж віру. До святих починають ставитися так само, як колись ставилися до язичницьких богів, наділяючи кожного з них свого роду «спеціалізацією».

Християнство - вище подібних умовностей. І хоча віруючі нерідко просять саме святого Миколая про допомогу в морські подорожі, а святого Пантелеймона про здоров'я близьких - це тільки традиція і умовність, а зовсім не правило.

Пам'ятаючи про те, яку силу має молитва святого Миколая, ви можете попросити його про будь-яку допомогу, звернутися з будь-яким питанням і ваш голос буде почутий.

Як допомагає святий Миколай?

Це питання очевидний для людей віруючих, але його нерідко задають ті, хто далекі від Церкви. Дійсно: як же саме і за яких обставин можна розраховувати на допомогу святого Миколая Чудотворця?

Тут важливо пам'ятати, як Микола здійснював свої ще прижиттєві чудеса. Будучи глибоко віруючою людиною, святий мав дивовижний талант: його молитви були по-справжньому щирим зверненням до Бога, і тому Господь ніколи не залишав їх без відповіді. І, звичайно, покинувши наш світ і з'єднавшись з Богом, святий Миколай не втратив, а лише посилив цей зв'язок. А тому, звертаючись до нього в своїх молитвах, ми можемо просити його про заступництво за нас перед Богом.

Святих нерідко називають «заступниками», тобто прохачами, що говорять з Творцем від нашого імені. Але важливо розуміти і те, що прохання до них про заступництво перед Всевишнім не є механічним заклинанням. Якщо прихильники чаклунства ведуть з темними силами свого роду торг ( «я тобі жертву - ти мені допомогу», «я тобі душу і відданість - ти мені успіх в справах»), то молитви святим - це щось зовсім інше. Це скоріше довірче звернення до близької людини, в надії на його підтримку і розуміння. Церква вчить нас, що молитви ніколи не залишаються непочутими. Якщо допомога в наших справах не піде нам на шкоду, Господь по молитві Миколи Чудотворця та інших святих, не стане відмовляти нам у наших проханнях, але і ми повинні навчитися просити щиро, без лукавства і бажання обдурити.

Так що якщо ви готові до розмови з Богом і його великим угодником - Миколою Чудотворцем, просто прочитайте молитву , А якщо є можливість - докласти до ікони святого і вірте, що Господь не залишить вас наодинці з вашими труднощами!

Як допомагає святий Миколай: живі свідчення

Ієромонах Димитрій Першин: Одне євро останньої надії

Ієромонах Димитрій Першин: Одне євро останньої надії

Ієромонах Димитрій (Першин). Фото Сергія Мілова / журнал "Фома"

На початку 1990-х мої друзі потрапили в халепу. Турфірма збанкрутувала і всім сімейством з дитиною вони застрягли на Кіпрі. Не те щоб воцерковлені християни. Батько - і зовсім нехрещений, а мама хіба що святкувала Великдень. Але, коли притисне, до Неба звертаються все. Ось і вони, проходячи повз якогось храму, попросили сина поставити на останній євро свічку перед образом святителя Миколая Чудотворця. Самі навіть не зайшли - посоромилися. Коли повернулися в готель, виявилося, що з усієї групи саме їх проживання та авіаквитки були оплачені. Повідомлення про це надійшло в ті хвилини їх боязкою прохання про допомогу. Сказати, що після цього вони стали ревними молитвениками, не можна. Справжнє диво ненав'язливо. Але вони зберігають вдячну пам'ять святого, що не кинув їх в біді. І ця пам'ять крізь роки проростає нехай поки ще рідкісним, але серйозним участю в Таїнствах його Церкви.

Ієрей Микола Петров,

клірик храму святого благовірного царевича Димитрія при першій градской лікарні міста Москви, викладач Свято-Димитріївського училища сестер милосердя і Свято-Дмитріївська загальноосвітньої школи, м.Москва

Я, носячи ім'я цього великого святого, часто звертаюся до нього, наприклад, залишаючи свій будинок і свою сім'ю, з такою молитвою «Отче Миколаю, побудь тут замість мене», тобто вручаю своїх рідних його покрову, і поки з ласки Божої моя віра була осоромлена.

Можна, звичайно, звертатися і своїм словами з конкретною потребою. Як, наприклад, черниця Тихона з Оренбурзького монастиря, яка будучи ще нехрещеною єврейкою якось під час купання стала тонути і закричала: «Русский Бог, Микола, спаси мене і я стану християнкою» (вона навіть думала, що святитель і є Бог, бачачи шанування його серед росіян). І іншим разом, коли вона втратила важливий вексель батька, і вся сім'я повинна була постраждати, вона вирішила вже йти топитися, і помолилася навіть так: «О, Микола, угодник, адже ти міг би написати вексель, і я б неодмінно хрестилася! Але де ж тобі написати вексель! Це неможливо, і я повинна померти ». І раптом в руці її виявився новий вексель ...

Ієрей Іоанн Омелянчук,

настоятель храму священномученика Єрмогена, патріарха Московського і всієї Русі, Чудотворця в Зюзін, м.Москва

Я знаю двох священиків, рідних братів. Їм багато разів допомагав святитель Миколай. Одного разу старший брат-священик з дружиною і молодший брат (на той момент ще не священик) були в місіонерському поході в Кенозерського національному парку. Вони на човні переправлялися на інший берег, щоб встановити пам'ятний поклінний хрест на місці колишнього монастиря. Несподівано потрапили в грозу і шторм, а плисти ще близько 12 км! На середині озера вони зрозуміли, що на них рухається суцільна стіна. стали співати тропар святителю Миколаю "Правило віри і образ лагідності ..." і раптом побачили, що ця стіна вже не перед ними, а за ними. Місцеві жителі, які очікували на березі, були впевнені, що вони вже не повернуться і пішли по домівках. У селі на березі озера буря повалила стовпи, зірвала дахи. А вони повернулися, цілі та неушкоджені, після установки хреста.

Світлана Гаджинский,

постійний автор журналу "Фома"

Для мене святитель Микола зараз - покровитель нашої сім'ї. А колись, майже двадцять років тому, я взагалі мало що знала про святителя Миколая. Просто дуже хотілося подружитися з іншими православними студентами з університету, де я вчилася (я тоді тільки починала ходити в храм, рвалася тримати не тільки Великий, але і інші пости, мріяла про заміжжя, але так, щоб все владналося за заповідями). І ось нарешті 19 грудня, в день пам'яті Миколи Чудотворця, мене запросили на зустріч віруючих студентів. Того недільного вечора ми зібралися, читали акафіст святителю (я - вперше і робила багато помилок, соромилася), а потім почалася розмова на духовну тему, яка йшла мирно і душевно, поки не перейшла на політику. Тому що в той рік 19 грудня був днем ​​виборів. Всі хлопчики активно включилися в обговорення, яке почав Олексій, майбутній чоловік. Звичайно, я його запам'ятала з тієї першої зустрічі - як захоплено доводив щось, при цьому з'їв все бутерброди.

Через пару років, незадовго до весілля, раптом спало на думку вирватися 22 травня в храм - все-таки пам'ять Миколи Чудотворця. До цього ледь встигала потрапляти на великі свята і про те, щоб молитися святителю в «його» день навіть думки не було. Але в останній момент передумала: дуже поспішала на допомогу Олексію, і вирішила не ризикувати, щоб не запізнитися. А на заправці потрапила в аварію - фура почала розгортатися і не побачила мою маленьку машинку. Спочатку було питання: як так? У свято покровителя мандрівників? Потім охопив жах: вийди я з машини на кілька секунд раніше, і сама могла б виявитися на місці зім'ятого дзеркала. А тепер сиджу в очікуванні ДПС, нікуди поспішати, читаю молитвослов і дякую святителя Миколая, що навчив і напоумив.

Коли обговорювали план весільної подорожі, основна думка була одна: якщо ми їдемо в Європу, то неодмінно потрібно потрапити до святителя Миколая. На місці це виявилося важко здійсненне завдання, без знання мови і невеликою сумою грошей ми ледь не залишилися ночувати на вулиці, а діставшись-таки до храму виявили його замкненим. Звичайно я розплакалася, пішли до моря, а там почули рідну мову - група паломників з України нас швидко втішила, повідомивши, що їдуть в російський храм. Священик написав спеціальну записку для «доброзичливо налаштованої» помічника в католицькому храмі (тоді не всі ставилися з розумінням до православних паломників), який відкриє нам. Багато років я зберігала цю записку, як спогад про чудеса, супутніх тим, хто любить Миколи Чудотворця.

Через кілька років друзі подарували мені відреставровану ікону Миколи Чудотворця. Так в домашньому іконостасі з'явилася перша давня ікона. І я не здивувалася, що саме така.

Наш рідний храм - храм Олександра Невського при МГИМО. Його будівництво, сама ідея якого нам здавалося фантастичною, недосяжною, тривало багато років. Для початку будували до «тимчасовий» дерев'яний храм і, коли нарешті він був споруджений, його освятили на честь святителя Миколая. Ми живемо неподалік і часто приходимо туди.

Нещодавно привозили в Москву мощі Миколи Чудотворця, і з першого дня стала шукати можливість зібрати всіх дітей (нікого не хотілося позбавити цієї радості) і потрапити в чергу. Але кінець навчального року, хвороби, суєта і побут столичний не пускали нас, а в підсумку все-таки сталося диво: в передостанній день вдалося нам потрапити і всім разом. У ці хвилини навіть не знала, про що маємо молитись - тільки дякувала!

Всі роки заміжжя - особливо в дні пам'яті Миколи Чудотворця - намагаюся молитися йому, але рідше з проханням, а більше з вдячністю за все: за щасливий шлюб, за те що зберігає нас в численних подорожах по Росії і не дає мені заснути за кермом, і в багатьох інших ситуаціях. Звичайно, скоро буду просити про заміжжя дочок і добрих дружин синів - час летить. Але не такий страшний його біг, коли поруч такий відданий, надійний друг серед святих - Микола Чудотворець.

Юрій Малахов (Jury Malakhoff),

читач журналу "Фома"

Поверталися всією сім'єю на автомобілі з подорожі. Проїхали 1200км. і тут, за 100 км. до будинку з двигуна витікає тосол! Звернувся по рації до далекобійникам - тиша в ефірі ... Ще раз - безмовність ... Саме час звернутися з молитвою до Святителя Миколи! І тут же, після першого ж послемолітвенного звернення в далекобійний ефір, я отримую відгук. Нас чіпляють на буксир і довозять до будинку, не вимагаючи за це грошей! Хіба це не диво!

Читайте також:

У чому допомагає святий Миколай: розповіді читачів

У чому допомагає Микола Угодник: розповіді читачів, частина II

Молитва Миколі Чудотворцю, що змінює долю

Той, з ким не треба прощатися

побожні пірати

19 грудня 2017: Микола Чудотворець

Як допомагає святий Миколай?
Дійсно: як же саме і за яких обставин можна розраховувати на допомогу святого Миколая Чудотворця?
Спочатку було питання: як так?
У свято покровителя мандрівників?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация