У «Каро» пройдуть покази стрічок Ейзенштейна

«КАРО» і Московська школа кіно запрошують на спецпокази фільмів Ейзенштейна , Тарковського і Ромма з подальшим обговоренням. Покази знакових вітчизняних фільмів допоможуть глядачам зрозуміти, чому саме ці картини стали кіношедеврами і вже багато років не втрачають своєї актуальності.

Ейзенштейн, Тарковський, Ромм - ці імена нерозривно пов'язані з класикою вітчизняного кінематографа. Картини цих великих режисерів стали еталонами в роботі багатьох діячів кіно. Їхні фільми об'єднує приголомшлива режисерська робота і прекрасна акторська гра, а самі режисери тісно пов'язані біографічно: Ромм був молодшим колегою Ейзенштейна, саме він повинен був грати англійську королеву Єлизавету в третій серії « Івана Грозного ». А Тарковський - учень Ромма, який закінчив його майстерню у ВДІКу.

Починаючи з лютого 2017 року знакові картини цих режисерів можна буде побачити в рамках проекту «КАРО.Арт» в кінотеатрі «КАРО 9 Атріум». Щотижня відомий кінознавець, куратор курсу «Сучасне кіно» Московської школи кіно Всеволод Коршунов разом із запрошеним експертом будуть після перегляду фільму аналізувати його з точки зору культурно-історичного контексту, розбирати особливості кіномови та почерку режисера та інших творців картин, а також розповідати про значення роботи і її вплив на подальший кінопроцес.

Цикл міні-ретроспектив буде в рівній мірі цікавий як студентам профільних вузів, так і широкому колу глядачів - це рідкісна можливість побачити кращі зразки вітчизняного кіно на великому екрані і дізнатися, чому саме ці фільми увійшли в історію як шедеври кінематографу.

«Видатні роботи великих режисерів на екранах сучасного мультиплексу - це абсолютно новий рівень сприйняття кіно. Завдяки передовим технологіям кінопоказу і новітньому обладнанню шедеври кінокласики зможуть знайти друге життя », - зазначає Нік Глушко, генеральний директор мережі кінотеатрів« КАРО ».

Перший цикл міні-ретроспектив буде присвячений видатному радянському режисерові Сергію Ейзенштейну, який відомий у всьому світі як один з основоположників мистецтва кіно. Його роботи до сих використовуються в інститутах кінематографії в якості навчальних посібників, а на його фільмах вчилися професії багато відомих режисерів.

В рамках циклу глядачі познайомляться з творчістю режисера, подивившись два його перших фільму: « страйк »(1924) і« Броненосець Потьомкін »(1925) і дві останні стрічки:« Олександр Невський »(1938) і« Іван Грозний »(1945).

Експертами виступлять: кінознавець Наум Клейман, історик кіно Володимир Забродін, кінокритик Василь Корецький, кінокритик Антон Долін.

Першим глядачі побачать історико-революційний фільм «Страйк», показ якого відбудеться 1 лютого. Спільно з Всеволодом Коршуновим фільм представить російський кінознавець, історик кіно, ведучий фахівець з творчості Ейзенштейна Наум Іхільевіч Клейман.

За сюжетом фільму на одному з найбільших заводів Росії організовується страйк, приводом для якої послужило самогубство робітника, несправедливо звинуваченого адміністрацією заводу в крадіжці інструментів. У своїй дебютній картині Ейзенштейн, бажаючи піти від традицій «старого» театру, використовує стиль зображення, схожий на кінохроніку, і відмовляється від введення головних героїв і від принципів традиційного сюжетосложения. Після виходу на екрани картина зустріла неоднозначні відгуки глядачів і критиків. Радянська преса і деякі кінематографісти називали фільм новаторським і в цілому дуже високо оцінювали значення картини для світового кінематографа. На всесвітній виставці 1925 року в Парижі Ейзенштейн за свою стрічку був удостоєний срібної медалі.

Ще один фільм Сергія Ейзенштейна, «Броненосець Потьомкін», неодноразово в різні роки визнавався кращим або одним з кращих фільмів всіх часів і народів за підсумками опитувань критиків, кінорежисерів і публіки. Сюжет, заснований на справжньому історичну подію, образно висловив основні соціальні тенденції ХХ століття: масове прагнення до свободи, боротьбу з тиранією, захист людської гідності, заклик до єднання людей в ім'я рівноправності. Новаторська форма фільму і сьогодні робить глибокий вплив на розвиток виразних засобів кіно.

«Олександр Невський» - історичний фільм про давньоруському князеві, одержавшем перемогу в битві з лицарями Тевтонського ордена на Чудському озері 5 квітня 1242 року. Музику до фільму написав знаменитий композитор Сергій Прокоф'єв. Як і багато інших робіт режисера, «Олександр Невський» поклав початок використанню безлічі прийомів в кінематографі. Головним відкриттям фільму став вертикальний монтаж, який, як і багато інших знахідки режисера, кінематографісти успішно використовують до сих пір. «Олександр Невський» з'явився в кінотеатрах в 1938 році і мав величезний успіх. Режисер отримав за цей фільм Сталінську премію.

Історична драма «Іван Грозний», що стала одним з найзначніших подій світового кіно, розповідає про боротьбу Івана Грозного за об'єднання феодальної Русі в потужне централізовану державу. Після виходу першої серії Сергій Ейзенштейн був знову нагороджений Сталінською премією. Проте, картина була зустрінута кінематографістами неоднозначно. Чарлі Чаплін відгукнувся про фільм захоплено: «Фільм Ейзенштейна« Іван Грозний », який я побачив після Другої світової війни, я вважаю вищим досягненням в жанрі історичних фільмів ...». У той же час американський режисер Орсон Уеллс оцінив фільм дуже негативно, як «вихолощену демонстрацію красивих картинок». Сучасні дослідники ж називають стрічку «" фільмом-ієрогліфом ", який не розшифрований досі».

Розклад показів міні-ретроспектив Сергія Ейзенштейна в кінотеатрі «КАРО 9 Атріум» (вул. Земляний Вал, буд.33):

  • 1 лютого, 19.30, «Страйк» (1924), кінознавець Наум Клейман, кінознавець Всеволод Коршунов
  • 8 лютого, 19.30, «Броненосець" Потьомкін "» (1925), історик кіно Володимир Забродін, кінознавець Всеволод Коршунов
  • 15 лютого, 19.30, «Олександр Невський» (1938), кінокритик, шеф-редактор розділу «Кіно» порталу Colta.ru Василь Корецький, кінознавець Всеволод Коршунов
  • 22 лютого, 19.30, «Іван Грозний» (1945), кінокритик Антон Долін, кінознавець Всеволод Коршунов

Квитки можна придбати за посиланням: https://karofilm.ru/art?&event=43


Залишайтеся з нами на зв'язку і отримуйте свіжі рецензії, добірки і новини про кіно першими!
«КАРО» і Московська школа кіно запрошують на спецпокази фільмів   Ейзенштейна   ,   Тарковського   і   Ромма   з подальшим обговоренням Яндекс Дзен | Instagram | Telegram | Твіттер

Ru/art?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация