У Києві намагалися підпалити Андріївську церкву: постраждав священик

Про це повідомляє прес-служба поліції Києва.

Про напад в поліцію повідомив один з охоронців Андріївської церкви. За його словами, охоронці намагалися затримати зловмисників, проте нападники застосували газовий балончик, після чого зникли.

«На даний момент проводиться огляд місця події та прилеглої до будівлі території. Правоохоронці опитують свідків і визначають відеокамери, які могли зафіксувати правопорушення і зловмисників. Вирішується питання про правову кваліфікацію події », - розповів начальник столичної поліції Андрій Крищенко.

Як пізніше повідомив у себе в Facebook речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій Зоря, постраждав комендант церкви - священик Київського патріархату.

За його словами, близько 7:20 ранку невідомі кинули «коктейлі Молотова» в двері стилобату (будинки-фундаменту) Андріївської церкви. «Пожежі не сталося, збиток не завдано, але від дій нападників постраждав священик Київського Патріархату - комендант приміщення: проти нього нападники застосували силу і газовий балончик», - написав архієпископ.

«Бачимо, що посіпаки Москви намагаються" прозорими натяками "лякати представників Вселенського Патріарха, якому Андріївську церкву передали під представництво. Однак, як мудро говорив Святіший Варфоломій в очі московитам: "Вселенський Патріархат нікому не загрожує і не сприймає загроз" », - зазначив Євстратій Зоря.

Раніше повідомлялося, що відбувся 13 листопада собор єпископів УПЦ МП прийняв рішення не брати участь в створенні Єдиної української помісної церкви, а також вирішив розірвати євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом .

Нагадаємо, 7 листопада президент України Петро Порошенко підписав законопроект №9208 про передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій. У пояснювальній записці наголошується, що передача Константинополю Андріївської церкви є важливим кроком у проведенні роботи з підготовки до отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

З представниками Константинополя підпишуть договір, згідно з яким церква залишиться у власності держави і буде перебувати на балансі Національного заповідника «Софія Київська».

Крім того, реставрація Андріївської церкви буде продовжена до її повного завершення, післячого її знову відкриють для відвідувань.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация