У Севастополі поглумилися над алеєю, присвяченої жертвам "Зимової вишні"

розорена пам'ять

У місті-герої Севастополі поцупили частину дерев, висаджених в пам'ять про жертв трагедії в Кемерові. Саджанці були придбані місцевим громадським діячем.

Саджанці були придбані місцевим громадським діячем

фото: pixabay.com

Алею з 64 молодих саджанців туї - в пам'ять про загиблих під час пожежі в ТЦ «Зимова вишня» в Кемерові - біля будівлі адміністрації Гагарінського муніципалітету Севастополя висадили 31 березня. Цим кроком легендарне місто-герой підтвердив новознайдений 4 роки тому статус російського міста, продемонструвавши скорботу у зв'язку зі трапилася 25 березня загальнонаціональною трагедією.

Ініціатива створення нової алеї належить активісту Максиму Максименко. Він на свої кревні придбав 64 саджанця. Севастопольці, висаджуючи майбутні дерева, говорили, що кожне з них буде символізувати душу померлої людини.

У ніч на 19 квітня народної алеї зникли 8 дерев. Громадські працівники визнали цей акт проявом вкрай ступеня цинізму.

"Чому нелюди, що викопали дерева, не розуміють, що вони крадуть у мертвих ?!", - наводить слова одного з них новинний портал Севастополя ForPost.

"Взагалі свинство і жесть! - написав у соцмережі Тихон Синіцин, який також брав участь у висадці дерев. - Або провокація для розпалювання!".

Глава Гагарінської районної адміністрації Юрій Іванченко нагадав: всі вкрадені дерева знаходилися під охороною держави і проти злочинців порушать кримінальну справу. Сам же орган управління за власні кошти має намір купити бракуючі саджанці і висадити замість вкрадених.

Два дні тому СК РФ оголосив про уточнення числа загиблих в "Зимовій вишні" . Відтепер будемо вважати, що їх не шістдесят чотири людини, а шістдесят. Чотирьох осіб, раніше занесених до списків зниклих (їх родичі припускали, що вони в той страшний день перебували в торговому центрі), згодом знайшли. Відповідно, список жертв зменшили.

Севастопольці підрахували: оскільки активіст Максим Максименко закупив саджанці за ціною 3 тисячі рублів за штуку (хоча існував "економ-варіант" за 250 руб.), Лиходій імовірно запрацює при перепродажі крадених дерев 24 тисячі. Для пересічного жителя Севастополя сума не маленька.

Звістка про надзвичайну подію так потішила українських журналістів. Однак варто нагадати, що в південних регіонах Незалежної теж попало крадуть і саджанці туї, і дорослі дерева. Імовірно крадене збувають місцевим похоронним бюро - для виготовлення вінків.

Ботанічний сад Одеського національного університету ім. Іллі Мечникова піддається таким набігам по багато разів на рік. Встежити за 16 гектарами території саду вкрай складно, зізнавався в свій час "МК" директор Ботсаду Олександр Бонецкий.

Чому нелюди, що викопали дерева, не розуміють, що вони крадуть у мертвих ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация