У США олігархія остаточно захопила політичну владу

Вчені Прінстонського університету прийшли до висновку , Що політсистема США "майже повністю" узурпована олігархами. Політика народу, для народу і волею народу залишилася в далекому минулому у вигляді ідеалів, створених батьками-засновниками. Про те, що США не демократична країна, кажуть багато, але ось поняття "олігархи" завжди використовувалося для критики Росії. Вчені Прінстонського університету прийшли до висновку   , Що політсистема США майже повністю узурпована олігархами

Висновок був зроблений в результаті аналізу державних програм, прийнятих в США в період з 1981 по 2002 рік. Досліджуючи політичні моделі - мажоритарної виборчої системи, домінування економічної еліти, мажоритарного плюралізму і так далі - вчені виявили, що більшість з цих політичних стратегій США були спеціально розроблені в інтересах фінансових еліт, а результати політики США "мають тенденцію задовольняти побажання корпорацій, торгово-промислових організацій і професійних асоціацій ".

Читайте спеціальний сюжет Господарі життя підпорядкували демократію

Як повідомляють дослідники, економічні еліти та інші організовані олігархічні групи істотно впливають на політику уряду США, в той час як масові групи за інтересами і пересічні громадяни практично не мають ніякого впливу. Вони нагадують, що, незважаючи на "зовнішні атрибути демократичної форми правління - регулярні вибори, свобода слова і об'єднань, думка чи побажання більшості населення країни не має ніякого ефекту на спосіб управління урядом". Експерти роблять висновок про те, що "переваги середнього американця надають тільки крихітне, майже нульове, статистично незначущими вплив на державну політику. У США не більше ніж ілюзія демократії".

Треба зауважити, що по темі відсутності демократії в "найдемократичнішою країні світу" (якою її вважають самі американці) пишуть багато американські дослідники. Це, наприклад, Денніс Гілберт, Вільям Томпсон і Леонард Біглі. Однак вперше рівень демократії, тобто беруть участь в політичному житті країни, знизився до "нульового значення". Також вперше американці використовували для характеристики своїх еліт термін "олігархи".

Читайте також: Бенджамін Пейдж: Влада в США узурпована

Стосовно першого висновку можна сказати, що досить подивитися на статистичні опитування інституту Геллапа, щоб переконатися, що багато політичні рішення адміністрації американці критикують. Громадська думка не схвалює дії адміністрації Обами в області імміграції, політики протидії насильству, в області медичного страхування, використання дронів, політики зниження безробіття і так далі. І найголовніше, цю критику абсолютно не чують в Білому домі.

Читайте також: Чому Обаму не поважають в США

"Політичний клас США двопартійний, він вузький, елітарний, закритий, абсолютно не пов'язаний з інтересами реальних виборців", - сказав Pravda.Ru політолог Володимир Шаповалов, директор Інституту політики, права та соціального розвитку МДГУ ім. Шолохова. Випадкові люди туди не потрапляють, пояснив експерт. Обама, наприклад, довгий час проходив стажування, тренувався бути президентом. За двома основними партіями стоять люди великого бізнесу. Це транснаціональні компанії, банки, які фінансують політиків за допомогою своїх ЗМІ. Тобто, характер влади носить олігархічний характер, сказав Володимир Шаповалов.

Раніше в США дуже сильними були профспілки, які відігравали істотну роль в політичному житті країни, думка середнього класу враховувалося республіканцями, пояснив експерт. "Зараз профспілки перестали бути сильним політичним гравцем, оскільки пройшов процес деіндустріалізації Америки. Померли потужні індустріальні центри, візьмемо, наприклад, Чикаго. Промисловість виводить активи в країни третього світу. Тому профспілки, як основний організатор Демократичної партії, зникли. Їх роль в партії зайняли меншини - етнічні, сексуальні. Інтереси середнього класу в США сьогодні не представлені ні однією групою: ні політичним рухом "Чаювання" (Tea Party Movement), ні іншою групою. Це теж дисперсний конгло Мерате ", - сказав експерт. Як то кажуть, розділяй і володарюй.

Читайте також: У кого сила, брат? У злобного меншини

Тепер про поняття "олігархи". Нагадаємо, що цей термін застосовується, якщо політична влада в країні купується великим бізнесом і працює в його інтересах. "Раніше термін в США не вживався, він з'явився, тому що у Америки виникли проблеми, яких не було раніше. Це криза системи, падіння значимості США в світі. Це невдачі в Іраку, Сирії, Україні, невдала реформа охорони здоров'я. І американці критично переоцінюють свою політичну систему ", - сказав Володимир Шаповалов. Критично до такої міри, що фактично в цьому дослідженні зводять свою систему до політичної системи Росії в 90-і роки і української системи зараз, тобто до системи, яка ними критикується, як неприйнятна.

"Тим не менш відмінності є - американський олігархат патріотичний, - вважає Віталій Третьяков, головний редактор журналу" Політичний клас ". - Американські олігархи зберігають гроші у себе в країні, а не в чужій, як російські. Серед американських олігархічних груп є розбіжності, суперечності , але в Америці існує єдиний правлячий владний клас, який ділиться за одним критерієм - приналежність до однієї з двох правлячих партій. Це республіканці і демократи.

У трактуванні національних інтересів США американський олігархат практично єдиний, на відміну від російського. В Америці не обговорюється, що країна повинна стати частиною Сходу. А в Росії - що частиною Заходу, будь ласка, обговорюється. Для них їхня країна - головна в світі, і є трактування, як забезпечити це верховенство і не більше того ".

А ось Володимир Шаповалов вважає, що про Росію вже не можна говорити як про країну, в якій править олігархат. "У РФ ця система була зруйнована Путіним в 2002-2003 роках. І сьогодні в РФ складається така політична система, при якій фінансова еліта надає мінімальний вплив на прийняття тих чи інших політичних рішень. Наша система сьогодні в набагато меншому ступені підходить під визначення олігархічної" , - сказав Володимир Шаповалов. Дійсно, прийняття швидкого та впевненого вирішення російськими політиками (законодавчої, виконавчої та судової владою) по возз'єднанню з Кримом було б неможливо, якби існували олігархи, які, як сказав Віталій Третьяков, "тримають гроші на Заході". Тому, власне, Захід так і здивований недієвістю загроз застосування санкцій. Перестали тримати гроші на Заході і депутати, міністри, судді.

Читайте також: "Для США ми завжди будемо людьми другого сорту"

Чому ж Америка, маючи олігархічну систему управління, вперто звинувачує деякі стани у відсутності демократії? "У Америки є еталон демократії, який вона приміряє до всіх країн. Цей еталон сформувався 20 років тому після розвалу СРСР. Америка визнала себе переможницею в холодній війні і носієм світових цінностей", - вважає Володимир Шаповалов.

Це видимість демократії, оскільки демократія взагалі виродилася, коментує Віталій Третьяков. "Тієї демократії американських батьків-засновників давно немає. Є інститути зовні демократичні, але які управляються правлячим класом, цей клас поділений на дві частини тільки умовно, вони завжди між собою домовляться, оскільки мета одна. Ці частини, наприклад, знаходять кілька кандидатур на пост президента, і кожен кандидат в принципі задовольняє кожну з частин правлячого класу. Народ лише оформляє цю волю. Завжди і всюди, в будь-якій країні еліта вибирає свого представника, але по-різному його проводить. Зараз - нібито через народн е волевиявлення. Ось це і називається сьогодні демократією ", - завершив Віталій Третьяков.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация