У центрі уваги "Друга Світова"

  1. Нострадамуси
  2. Танкісти на прогулянці
  3. Завтра була війна
  4. * * *

- Тільки подивіться на промальовування ландшафту. Безумовно, багатьом сучасним екшенам пора ковтати валер'янку.

& NbspЗнаете, німцям дуже пощастило, що вони не увійшли в Москву п'ятдесят з гаком років тому. Інакше б армія Вермахту заблукала і згинула назавжди в цьому нагромадженні вуличок, провулків і двориків. Коли я потрапив до столиці, то довго дивився на листочок з описом маршруту, який проголошував: "повернутися спиною до будівлі, обклеєні плакатами 1С, і через арку пройти у двір, де буде невисокий будинок білого кольору". Дорогі мої, тут три арки. І, тим не менш, відступати нікуди. Десь тут, зовсім поруч, влаштувалися люди, які готують світ до нової війни. Війна ця неминуча, а результат її буде залежати тільки від нас. Війна, яку почали геноссе з 1С. Війна під ім'ям "Друга Світова".

Нострадамуси

& NbspПервие розвіддані про "Другої Світової" з'явилися трохи більше року тому. Розсип коротких новинних заміток, кілька статей і зачаровують скріншоти. Не так вже й багато. Але вже на основі цих матеріалів практично будь-яка людина, що грав в знаменитий "Іл-2 Штурмовик", міг передбачити, якої якості буде нова гра від творців легендарного авиасимулятора. Тільки найвищого!

& NbspІтак, "Друга Світова". Стратегія в реальному часі, заснована на подіях ... правильно, Другої Світової війни. Графічний движок - поліпшена і вдосконалена версія "мотора" від "Іл-2 Штурмовик". А це значить, що в проекті будуть реалізовані всі останні досягнення комп'ютерно-графічного господарства. Більш того, знаючи "штурмовіковое" минуле розробників, можна сміливо припускати високий рівень достовірності ігрового оточення. Починаючи з військової техніки, при моделюванні якої перелопачено стільки книг, що вистачить на кілька селищних бібліотек, і, закінчуючи ігровими завданнями, які максимально відповідають історичним реаліям. Гравцеві нададуть море можливостей, що дозволяють реалізувати стратегічний талант в управлінні підлеглими. І в той же час - освоїти "Другу Світову" буде не складніше, ніж середньостатистичну RTS.

& nbspВ офісі розробників гостинні PR-менеджер Анатолій Суботін і головний дизайнер Олександр Болтовіч (колишній майор ВПС, до речі кажучи) підтвердили правильність моїх прогнозів і більш того - розповіли про багатьох невідомих і вкрай цікавих моментах.

& nbspВ офісі розробників гостинні PR-менеджер Анатолій Суботін і головний дизайнер Олександр Болтовіч (колишній майор ВПС, до речі кажучи) підтвердили правильність моїх прогнозів і більш того - розповіли про багатьох невідомих і вкрай цікавих моментах

- Артилерійський розрахунок веде вогонь. Зверніть увагу - під час залпу солдати прикривають вуха!

& NbspВ грі буде дві основні кампанії, імовірно - по п'ятдесят і чотири місії в кожній: за союзників і за фашистської коаліції ю. За союзників виступають армії всіх основних держав-учасників війни: СРСР, Англії, США і так далі. Фашисти представлені армією однієї лише Німеччини, солдати інших держав зустрічаються тільки в її складі. Обидві кампанії охоплюють часовий проміжок з 1939 по 1945 роки і представляють собою своєрідну підбірку найяскравіших боїв Другої Світової. Логічний зв'язок між окремими місіями присутній далеко не завжди, тому готуйтеся до стрімким "перельотів" з Франції в Радянський Союз і назад.

& NbspДля тих, кому подібна система не припаде до душі, заготовлений цілий набір міні-кампаній, в яких докладно обігрується той чи інший період війни. Наприклад, нас можуть відправити в 1939 рік, взяти участь в захопленні Польщі. При цьому сюжети всіх місій максимально достовірні. Отже, ніяких вільностей на кшталт раптової перемоги Німеччини над союзниками розробники собі дозволити не зможуть.

& NbspСобитія всіх без винятку кампаній будуть відбуватися на території Європи - поїздки в Африку і тихоокеанський басейн не передбачені. Управляти ми будемо далеко не полками і дивізіями. Мінімум - кілька розрахунків. Максимум - щось в районі роти, з усією додається бронетехнікою.

& NbspДалеко не завжди гравець буде на поле бою один на один з ворогом. На "великих" картах може перебувати кілька дружніх підрозділів, контрольованих штучним інтелектом. Наприклад, ми можемо виконувати завдання на одному кінці карти, а на іншому в цей же час буде йти танкова битва, повністю кероване комп'ютером-союзником. Подібний підхід дозволить розігрувати великі баталії, на кшталт горезвісної висадки в Нормандії, - і в той же час не перевантажувати нас надмірною кількістю підлеглих.

Танкісти на прогулянці

& NbspКстаті, про підлеглих. У "Другій Світовій" використана популярна нині система "техніка - окремо, люди - окремо". Ще зовсім недавно, граючи в якусь RTS, ми управляли танками та іншою бронетехнікою, абсолютно не замислюючись про людей, які сидять усередині. Раз і назавжди прикуті наручниками до своїх робочих місць, вони і не здогадувалися про можливість покинути свою машину. За дезертирство в ті часи навіть не розстрілювали - програмний код просто не передбачав такої можливості. & nbsp

& NbspВо "Другої Світової" все не так. Танк, яким би досконалим він не був, - всього лише нежива залізяка. Посадіть в нього досвідчених танкістів - і ось екіпаж вже блискуче виконує ваш наказ, ламаючи ворожу оборону. Можлива і протилежна ситуація: посадите в той же танк щойно мобілізованих новобранців. Вони, напевно, теж будуть кудись їхати і в щось стріляти, але навряд чи зможуть реально вплинути на хід бою.

& NbspДалеко не обов'язково танковий екіпаж може бути повним. Наприклад, якщо випадково вбило заряджає, то головне знаряддя не припинить стрільби - просто буде діяти трохи повільніше.

& NbspЕстественно, що при подібному підході до обслуговуючого персоналу техніки грі ніяк не обійтися без рольових елементів. У кожного бійця в "Другої Світової" більше десятка особистих параметрів, які з часом можуть рости. Причому збільшуються різні навички в точній відповідності з реальними заслугами бійця на полі бою. Знищив гарматна обслуга з гвинтівки - зросте параметр точності стрільби, вивів танк з оточення - підніметься циферка навпаки навички водіння. Десяток таких подвигів - і ось недавній новобранець вже перетворився в пропаленого ветерана.

- Пересуватися по дорогах - не самий безпечний, але безумовно найшвидший спосіб.

& NbspБойци і техніка кочують слідом за командиром з місії в місію. Між завданнями надається можливість зайнятися "менеджментом" загону. Тут доведеться підбирати собі бійців на наступну операцію, комплектувати техніку екіпажами тощо.

& NbspЗа кожну виконану місію командиру нараховуються очки, які можна витратити на придбання будь-яких корисних речей, на кшталт нової військової техніки. Асортимент останньої обіцяє бути більш ніж великим. У ті роки протиборчі сторони не економлячи поставляли в свої армії різноманітні технічні новинки, а значить, більшість з них знайдуть своє місце і в грі.

& NbspАлександр Болтовіч згадав про передбачуване появі у "Другій Світовій" кількох "екзотичних" зразків різної техніки. Швидше за все, в нашому розпорядженні виявиться що-небудь з секретних німецьких розробок останніх років війни.

& NbspКолічество "призових очок", що видаються командиру по завершенні кожної місії, залежить від того, наскільки "чисто" виконано завдання. Втім, якщо тактичної майстерності у гравця мало, а дістати нову потужну техніку дуже хочеться, можна спробувати відбити пару танків у ворога. Невеликий косметичний ремонт - і ось вже грізні німецькі "Тигри", виблискуючи намальованими на бортах червоними зірками, мчать воювати зі своїми колишніми власниками. & nbsp

& NbspПрі підборі техніки на завдання існує одне серйозне обмеження - гравцеві дозволяється брати тільки ті зразки озброєнь, які реально присутні в той час і в тому місці, де буде проходити місія. Тобто - як би ви не хотіли, взяти танк Т-34 в Нормандію ніяк не вийде.

& NbspВ грі дуже потужний інтерфейс управління підлеглими. Ви все ще вважаєте верхом науково-технічного прогресу можливість розподіляти юніти по загонах і будувати їх в формації? Звільніть - для "Другої Світової" це всього лише найпростіший прийом. Як вам можливість за допомогою спеціального "повзунка" визначати режим переміщення солдата? Одним рухом миші можна змусити бійця припасти до землі і зачаїтися або, навпаки, що є духу пробігти на очах у противника. Схожим чином вибирається спосіб ведення вогню: від стрільби навскидку до довгого і ретельного наведення на ціль. Техніку можна змусити об'їжджати пагорби, солдат - посадити в засідку. Загалом, тактичному генію є де розгулятися.

& NbspКстаті, при моделюванні штучного інтелекту були задіяні реальні тактики тих часів. Тому танки, артилерія і піхотинці будуть намагатися вести себе так, щоб те, що відбувається на екрані максимально нагадувало кінохроніку початку 40-х років.

- Поки в селі тихо, радянський танк поспішає зайняти зручну позіціюдля оборони.

Завтра була війна

& NbspГрафіка гри виглядає дуже багатообіцяюче. Движок від "Іл-2 Штурмовик" навіть не дізнаєшся - настільки він покращав. Сильно збільшилася деталізація - як-не-як, у "Другій Світовій" нам належить споглядати поле бою з висоти значно меншою, ніж та, на якій літають бойові винищувачі. Тому іншим стало все: ліс і трава, солдати і бронетехніка. На останню взагалі можна милуватися годинами - моделі танків, гармат і БТРів зроблені з особливою ретельністю. Помітні навіть найменші деталі, на зразок прикріпленою до борту лопати або стирчить над танковою баштою антени радіостанції. На німецькій техніці бортові номери нанесені рівно і акуратно. Відразу видно - користувалися трафаретами. Цифри на радянських КВ-1 і БТ-7 трохи неохайні - їх наносили від руки.

& NbspКрасівее всього виглядає стріляє артилерійський розрахунок. Навколо гармати копошаться бійці, навідник надовго припадає до прицілу, що заряджає подає снаряди, командир дає відмашку ... Навіть вуха в момент пострілу затикають, стерво!

& NbspНе менш вражаюче виглядає і ландшафт. Єдина місія, яка поки присутній в грі, проходить на далеких підступах до Ленінграда. Типовий сільський пейзаж: що розкинувся на березі річки селище середніх розмірів, кілька господарських будівель, пилові дороги і нескінченна низка лісів і полів. & nbsp

& NbspВ центрі уваги - невеликий, але дуже цінний склад. Відступаючі російські війська намагаються евакуювати цінні запаси, німці ж щосили цьому заважають. Процес паювання радянського майна поступово сягає небачених розмахів, і ось вже з кожного боку в ньому бере участь з десяток танків і декілька потужних гарматних батарей. Про бронетранспортерах, мінометів, кулеметах і піхоті я взагалі мовчу - їх кількість просто не піддається обчисленню.

& NbspКстаті, якщо придивитися до поля бою уважніше, то незабаром розумієш, що склад - це всього лише одна, далеко не найзначніша мета. І у німців, і у росіян - маса інших військових інтересів. Перші ведуть широкомасштабний наступ на Ленінград, намагаючись опинитися на підступах до північної столиці якомога швидше. Другі, відповідно, обороняються, борючись з противником за кожен клаптик землі. Так що битва розгортається не тільки навколо складу, але і в селищі, у промислових будівель і вздовж доріг.

& NbspПонаблюдав за боєм всього кілька хвилин, розумієш, наскільки багато уваги розробники "Другої Світової" приділяють дрібниць, з яких, власне, і складається картина реального бою. Ось літак-розвідник повільно кружляє над полем битви, розвіюючи "туман війни". Кілька мінометних розрахунків займають позицію на галявині. Висока трава практично повністю приховує солдатів противника, тихо повзуть до нашим бійцям.

& NbspНеподалеку колеги мінометників, артилеристи, котять гармату по дорозі. Їм не вистачило вантажівки. У місті тим часом розгортається танкова битва. Кілька німецьких "панцер" роблять витончений обхідний маневр і виявляються в тилу у супротивника. Результат розгорнулася перестрілки вирішений. У росіян немає жодних шансів вийти переможцями з швидкоплинного вогневого бою на короткій дистанції - і ось на поле бою вже маячить кілька самотніх кістяків БТ-7.

У росіян немає жодних шансів вийти переможцями з швидкоплинного вогневого бою на короткій дистанції - і ось на поле бою вже маячить кілька самотніх кістяків БТ-7

- Навряд чи така невисока трава послужить хорошим укриттям нашим кулеметникам.

& NbspСмерть кожної машини під "Другої Світової", якщо так можна висловитися, індивідуальна. Один танк згорає дотла, другого відриває вежу, а третій взагалі варто цілісінький. Тільки якщо уважно придивитися, то можна помітити, що у нього розірвані гусениці.

& NbspПочему загинули танки? Тому що німці зайшли до них у тил. А ще тому що движок "Другої Світової" дозволяє враховувати захищеність техніки з різних сторін. Також він відстежує калібр снаряда і навіть по-різному відображає наносяться їм пошкодження. Тобто, якщо поставити поруч легкий БТ-7 і важкий КВ-1 і змусити їх вести вогонь по найближчих будинків, то перший витратить на руйнування дерев'яної халупи весь бортовий запас снарядів, тоді як другого вистачить і пари пострілів.

* * *

& NbspВо "Другої Світової" буде море різноманітних смаколиків. І пікіруючі на автоколону "Юнкерси". І виходять з оточення піхотинці. І багато ще чого - всього не перерахуєш. Зате абсолютно точно можна вказати найголовніше - час початку "Другої Світової". Вересень 1939 року? Даруйте, ваш календар застарілий.

& NbspЗапішіте нову дату - весна 2004 року.

Ви все ще вважаєте верхом науково-технічного прогресу можливість розподіляти юніти по загонах і будувати їх в формації?
Як вам можливість за допомогою спеціального "повзунка" визначати режим переміщення солдата?
Amp; NbspПочему загинули танки?
Вересень 1939 року?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация