У НБУ розповіли як відрізнити підробку купюри в 100 доларів

Нацбанк виявив в Україні майстерну підробку купюри в 100 доларів, яку виявляють не всі термінали і автоматичні детектори валют. При цьому регулятор назвав 8 ознак фальшивих грошей. Про це повідомляє UBR.ua.

Мова про купюрі з серійним номером KE 57836334 F. Про це йдеться в телеграмі НБУ, яку розіслали українським банкам.

Фото: ubr.ua

У Нацбанку перерахували 8 ознак, за якими можна виявити підробку:

1. Використана спеціальний захищений папір, яка не відповідає оригіналу. Флуоресценція в ультрафіолетових променях (УФЛ) відсутній. Видимі захисні волокна червоного, зеленого і жовтого кольорів флуоресцируют в УФЛ червоним і зеленим кольорами. У той час як в справжніх банкнотах видимі захисні волокна червоного і синього кольорів, які не флуоресцируют в УФЛ. Місцями спостерігаються водяні знаки у вигляді темних і світлих букв SS. У справжніх банкнот присутній тільки локальний водяний знак.

2. Локальний водяний знак у вигляді портрета Бенджаміна Франкліна імітований печаткою, а в справжніх банкнотах зображення сформовано внутрішньою структурою паперу.

3. Занурена в товщу паперу захисна стрічка імітується печаткою на зворотному боці банкноти фарбою білого кольору, текст читається, флуоресценція відсутня. У справжніх банкнотах занурена в товщу паперу прозора полімерна стрічка із зображеннями в прямому і перевернутому вигляді "USA 100" флуоресціює рожевим кольором.

4. Якість друку гірше, ніж на справжніх банкнотах. Зображення чорного кольору з лицьового боку і зображення зі зворотної сторони виконані глибоким друком - фарба має рельєфність, яку можна відчути на дотик. При цьому зображення печатки Казначейства (зеленого кольору) виконано високим друком. А серійний номер "KE 57836334 F", буква і цифра банку "E5" виконані поліграфічним способом друку, який не відповідає оригіналу (фарба має незначний рельєф і блиск).

5. Мікротексти імітовані - читаються.

6. Оптично-змінне зображення цифрового позначення номіналу "100" імітовані - зміна кольору з зеленого на темно-зелений не відповідає оригіналу (у справжніх банкнот - з зеленого на темно-фіолетовий).

7. Інфрачервона захист імітована - карта інфрачервоних зображень із зворотного боку наближена до оригіналу.

8. Магнітний захист імітована - карта магнітних зображень наближена до оригіналу.

Магнітний захист імітована - карта магнітних зображень наближена до оригіналу

Фото: ubr.ua

Нагадаємо, що Національний банк підрахував, що найчастіше в 2016 році українські фальшивомонетники підробляли купюру номіналом в 500 гривень.

Як повідомляла "Країна", в Херсонській області студент друкував купюри по 500 гривень на кольоровому принтері.

підписуйся на Країну в Twitter . Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация