У чому особливості міжнародних і національних прав в 2019 році

  1. Конвенції про дорожній рух
  2. Особливості кожного типу документа
  3. Як виглядають ВУ в країнах СНД
  4. Міжнародне посвідчення
  5. інші відмінності
  6. скільки діють
  7. порядок отримання
  8. Застосування за кордоном

Багато хто чув про міжнародні водійські права, які потрібні для водіння автомобіля за кордоном. Правда, звичайні водійські посвідчення, видані ГИБДД, теж дійсні за кордоном. Проте це два різних документи, що розрізняються зовнішнім виглядом і сферою застосування. Звичні для більшості водіїв права зазвичай називають національними, міжнародні ж права отримують окремо, якщо в них є необхідність. Розберемося, чим відрізняються міжнародні водійські права від звичайних прав. Багато хто чув про міжнародні водійські права, які потрібні для водіння автомобіля за кордоном

Конвенції про дорожній рух

Відмінності в правах, які іноземний водій повинен пред'явити при управлінні автомобілем в різних країнах, визначається відповідними міжнародними договорами, чинними в даних державах.

Всі держави світу в цьому відношенні можна розділити 3 групи:

  • ті, які підписали і ратифікували Віденську конвенцію;
  • учасники Женевської конвенції;
  • які беруть ні в яких подібних договорах.

Країни останньої групи не визнають ніяких документів, виданих за своїми межами, тому для управління автомобілем на їх території необхідно здати місцевий іспит і отримати відповідні папери. Детальніше про ці країни говорити не будемо, а перейдемо до держав, в тій чи іншій мірі визнають документи водія, видані за кордоном.

Саме відміну національного посвідчення водія від міжнародного (МВУ) визначається відмінностями в концепціях, на яких засновані існуючі конвенції про дорожній рух. Загальною метою обох домовленостей було досягнення можливості користуватися свідоцтвами однієї країни в іншу. Однак шляхи, по яких пішли творці конвенцій, не співпали.

Перша конвенція була укладена в 1949 році в Женеві. Саме вона і створила водійський документ, який в наш час називається міжнародним. Женевська домовленість пішла по шляху переведення національних прав на основні мови, які використовуються на планеті.

Де-факто відповідне їй МВУ є перекладом національних документів на вісім мов: англійська, французька, іспанська, російська, арабська, китайська, німецька і японська. Детально на підборі мов зупинятися не будемо, зазначимо лише, що португальську мову в списку відсутня, але ж на ньому, крім маленької Португалії, розмовляє величезна Бразилія.

Важливим є те, що міжнародні водійські права самі по собі не дають дозвіл на керування транспортом. Вони є своєрідним додатком до національним посвідченням і без нього недійсні.

Керувати машиною тільки на підставі цього документа заборонено навіть в країні його видачі.

Творці Віденської конвенції 1968 року пішли іншим шляхом. Вони поставили завдання зробити зрозумілим для всього світу саме національні права водія, тобто привести відповідні папери всіх держав до єдиного вигляду. Творці Віденської конвенції 1968 року пішли іншим шляхом

Країни СНД - учасниці обох конвенцій, і в цьому плані національне посвідчення водія теж є міждержавним, хоча і не має такої назви.

Збираючись за кордон, обов'язково потрібно з'ясувати, чи дотримується країна, де належить управляти машиною, норм однієї з конвенцій, а якщо так, то який саме. Від цього залежить набір необхідних свідчень. Але колись потрібно розібратися у всіх нюансах того, чим відрізняється національне посвідчення водія від МВУ.

Особливості кожного типу документа

Після прийняття конвенцій в них неодноразово вносилися доповнення, а, значить, змінювався і зовнішній вигляд посвідчення водія. Але слід зазначити, що раніше виданий документ, що відрізняється від сучасних прав, визнається в державах, які підписали конвенцію у Відні, до закінчення його терміну дії.

Як виглядають ВУ в країнах СНД

Сучасні права водія РФ та інших країн СНД відповідають останнім вимогам Віденської конвенції і являють собою пластикову картку з фотографією, особистими даними та всіма дозволеними категоріями на лицьовій стороні.

На задній частині перераховані всі можливі категорії і зроблені позначки в тих, які дозволені. Крім того, там вказані примітки і обмеження. Оригінальний текст дублюється тільки на англійську мову.

Для того щоб громадяни інших держав не плуталися, параграфи пронумеровані. Цікава особливість - все параграфів чотирнадцять, але тринадцятий відсутня. Тепер розглянемо, чим відрізняється міжнародне посвідчення водія від звичайного документа за зовнішнім виглядом.

Міжнародне посвідчення

На відміну від національних прав міжнародні являють собою паперову книжку формату А6. Обкладинка сірого кольору, листи білі. Вони з'єднані між собою - прошиті ниткою по всій висоті паперу.

Відрізняється і розмір необхідних фотографій: на документах, відповідних Женевської конвенції, - 3,5х4,5 см, в той час як на звичних правах - 3х4 см.

інші відмінності

Природно, посвідчення відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом. Істотно відрізняються і інші важливі параметри, такі, як термін дії, порядок отримання, а також особливості застосування. Розглянемо, чим відрізняються водійські права міжнародного зразка від національних посвідчень за цими критеріями. Природно, посвідчення відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом

скільки діють

Національне посвідчення видається на 10 років і діє до дати закінчення його терміну включно. МВУ, відповідні Женевської домовленості, видаються на максимальний термін в 3 роки, але цей термін не може перевищувати строку дії національних прав.

порядок отримання

Звичні водійські документи при первісному отриманні видають після навчання та складання встановлених іспитів. Питання заміни документів з закінчуються терміни дії і відновлення загублених або іншим способом втрачених посвідчень вирішуються в порядку, встановленому законодавством Росії та інших країн СНД.

Міжнародні права видаються тільки на підставі наявних і діючих національних водійських прав. Складання іспитів їх отримання не вимагає.

У день звернення відкриваються всі наявні категорії і оформляється посвідчення.

Застосування за кордоном

Національні права за кордоном потрібні в будь-якому випадку. Слід врахувати, що в ряді держав, що входять в Віденську конвенцію, в яких для управління машиною міжнародні права не потрібні, здача автомобіля в прокат здійснюється тільки на підставі цього документа. Є й інші обмеження, тому краще мати з собою обидва типи посвідчення.

Питання про те, який саме документ - міжнародне посвідчення водія або національне - вибрати, не має сенсу. Міжнародні права, як вже сказано, неможливо отримати, не маючи водійського посвідчення, виданого в країні громадянства.

Заміна водійського посвідчення і отримання МВУ: Відео

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация