«У барах, кафе і ресторанах завжди є можливість підлити в чарку з лівої каністри»

25.11.2016

Трагедія в Кузнецьк змусила нагадати ресторанної алкорозніце Казані правила гри перед сезоном корпоративів

«Продавай самогон тільки з-під поли», - жартували сьогодні у виконкомі. Після Пензенської трагедії, де на корпоративі «ромом» на смерть отруїлися відразу 5 осіб, чиновники скликали основних учасників алкогольно-шинкарської роздробу. Як дізнався кореспондент «БІЗНЕС Online», ринок всерйоз турбує утилізація склотари: пляшки викидають, а виробники спиртного пускають їх в розлив. Експерти ж кажуть, що проблема вторинної тари - як раз в сегменті барів і кафе.

25

Ігор Марченко та Іван Кузнецов

ЯК ПСЕВДОРОМ BACARDI BLACK УБИЛ П'ЯТЬ УЧАСНИКІВ ВЕЧІРКИ

Сьогодні основних гравців алкогольного ринку Казані зібрали на нараду у виконкомі міста, де їм спробували роз'яснити, як правильно підготуватися до майбутніх новорічних свят, а заодно закликати подбати не тільки про свою кишеню.

Питання непусте: вже через тиждень настає пора новорічних корпоративів, де, як відомо, рікою ллється не тільки шампанське. Головним приводом для занепокоєння, як пояснив заступник керівника виконкому Іван Кузнецов, став трагічний інцидент в шоу-барі «Нора» в Кузнецьк (Пензенська область). Там днями після вечірки були госпіталізовані 17 осіб з алкогольним отруєнням. П'ятеро них - включаючи, що дивно, господаря закладу - померли. Всі вони отруїлися «ромом» відомого бренду, розлитого в літрові пляшки ...

Кузнєцов поінформував, що в даний час в Казані працюють понад 6,5 тис. Різних організацій споживчого ринку, в тому числі 1,6 тис. Представляють громадське харчування та розважальні заклади. Представник мерії традиційно нагадав, що владою міста приділяється особлива увага проблемі реалізації контрафакту.

«Ситуація в сфері обігу алкогольної продукції тримається під контролем. Хочу зазначити, що всі поважають себе підприємства ринку зацікавлені в продажу легальної продукції. Підтвердженням цього є те, що абсолютно всі ліцензіати, а таких 1274, встановили систему «ЕГАИС». Всі ці дані підтверджуються фактичним зростанням продажів легального алкоголю на 9% в порівнянні з іншими регіонами. Але, на жаль, контрафакт іноді продовжує забирати життя наших людей. Незважаючи на те, що нам вдалося значно знизити показники смертності від алкоголю, 48 казанців померли від зловживання алкоголем, в основному контрафактним », - розповів Кузнєцов, закликавши бізнесменів дорожити своєю репутацією і не допускати ситуацій, подібних Пензенської.

Портрет жертви зеленого змія: БЕЗРОБІТНИЙ ЧОЛОВІК У самому розквіті сил

В цілому в Казані з початку року сталося 226 алкогольних отруєнь - це набагато менше в порівнянні з попереднім роком: тоді було 343 випадки. За словами заступника керівника відомства Любові Авдоніна, динаміка проте гірше, ніж в середньому по республіці. З 9 районів, необтяжених позитивною статистикою, Казань займає 7-е місце рейтингу. Провідну позицію в структурі алкогольних отруєнь займає як і раніше звичайний «столовий» (тобто етиловий) алкоголь, але зросла і частка отруєнь метанолом.

Щоб збільшити, натисніть

Соціальний портрет основних отравленцев - безробітний чоловік у віці від 30 до 60 років. Саме вони і додають спеку: кількість отруєних серед непрацюючих зросла майже на 20%. Найбільше число жертв отруєнь відзначено в Радянському і Ново-Савиновский районах, найменше - в Авіабудівному. Продовжують реєструватися випадки алкогольного отруєння і серед дітей, підлітків. Так, в цьому році зафіксовано 8 випадків отруєння алкоголем серед дітей, які постраждали від свого бажання сп'яніти або з дитячої необережності.

В цілому показники смертності від вживання алкоголю прагнуть вниз, але повільними темпами. А ось частка летальних випадків залишається високою: кожен п'ятий отруїлася (48 осіб) відправився на той світ, хоча за аналогічний період минулого року було 14% таких випадків. Разом з тим Авдонина зазначає, що перевірки питних закладів Казані порушень зафіксували менше.

ПРИНЕСЛИ З СОБОЮ? МАРЧЕНКО РЕКОМЕНДУЄ ПЕРЕВІРИТИ ВСЕ ПЛЯШКИ

З початку цього року Госалкогольінспекціей в Казані з обігу вилучено понад 93 тис. Літрів нелегального алкоголю, за винятком цифр вилученого сурогату співробітниками МВС. В цілому по республіці в цьому році з обігу вилучено понад 150 тис. Літрів нелегального алкоголю. До цього показника слід ще додати 220 тонн контрафакта, ліквідованого поліцейськими. Нагадаємо, в останні рік-два поліція серйозно активізувалася в рамках боротьби з контрафактом. Досить згадати, як силовики розвалили підпільну імперію Станіслава Федорова, який «тримав» 40% ринку підробленого алкоголю, а заодно постачав їм ряд регіонів Росії.

Глава Госалкогольінспекціі РТ Ігор Марченко сьогодні натякнув власникам бізнесу на злодійство барменів. Не секрет, що часто вони за барною стійкою грішать «підпіллям», підливаючи клієнтам власноруч принесений алкоголь, причому трапляється контрафактний, пояснив Марченко. Він порекомендував підприємцям перевіряти і принесений замовником корпоративу алкоголь. «Якщо імідж закладу ще можна відновити з часом, то здоров'я і життя людей вже не повернути, якщо не дай Бог що-небудь таке трапиться», - пригрозив голова відомства.

Щоб збільшити, натисніть

Упевнитися в благочестивих намірів відпочиваючих можна, перевіряючи кожну пляшку на предмет наявності необхідних захисних етикеток, укладаючи договори на обслуговування корпоративних заходів, яке супроводжується всіма чеків і квитанцій на закуплений алкоголь. Найвигідніше купувати продукцію у місцевих виробників, зазначив Марченко, коротко описавши систему передноворічних знижок.

Застеріг глава відомства і від покупки 5-літрових каністр з «коньяком», «віскі», «мартіні» і інший кольоровий алкогольної продукції. «Не соромтеся і повідомляйте про нелегальне алкоголь», - напучував він «королів алкоринку». Почули ті чи ні, залишається таємницею: публіка сиділа як ні в чому не бувало.

«Викидати, ПОТІМ ХТОСЬ ЗАБИРАЄ ЇЇ, чимось заповнювати І ТАКОЖ нас привозять»

Після всіх роз'яснень представники влади вирішили поцікавитися, чи не залишилося у присутніх питань. Задати питання за підсумками виступів наважилися небагато, а точніше лише один - Ільдар Яруллин, директор ТОВ «Яр» Радянського району. Власник рюмочної вирішив отримати відповідь на злободенне для нього питання: що робити з тисячами пляшок, які залишаються від сотень ящиків горілки, що йдуть на розлив?

«Я викидаю, потім хтось забирає її, чимось заповнює і також нам привозять», - поділився побоюваннями бізнесмен. Дійсно, експерти ринку розповіли «БІЗНЕС Online», що підпільні виробники спиртного збирають порожню тару, відмивають її, оновлюють етикетки, закупорюють - і пускають в оборот. Але в рішенні цього питання з ходу господареві рюмочної в мерії ніхто не зміг, але «доручили адміністрації Радянського району опрацювати це питання».

Втім, чи є що опрацьовувати? Досить забити в пошуковик ... - і побачиш, що в Казані діють щонайменше 10 пунктів прийому склотари. «Є така послуга в нашій компанії, - розповів" БІЗНЕС Online "менеджер компанії" Еко-Град "Ренат Хасанов. - Власники цієї склотари повинні самі нам її привозити в пункти прийому. Скло повинно бути тільки тарне - тобто це не віконні і не скла від вітрин, ми приймаємо пляшки, баночки з під дитячого харчування. Приймаємо 30 копійок за кілограм. Привозять зазвичай юридичні особи, фізичні особи теж. Вони вичищають приміщення, якісь старі будинки, підвали, потім збирають мішки і здають їх. Ми збираємо всю цю тару і потім відправляємо на стеклоперерабативающіе заводи, на Гусевский кришталевий завод, наприклад. У Росії є кілька заводів, які переробляють скло ».

Підприємця також зацікавило, чому мусульманські кафе, де реалізується халяльна продукція, проводячи поминки і інші заходи, ставлять на столи горілку, не маючи на те ліцензії. «А ми купуємо ліцензію по 40 тисяч в рік, зараз ось уже 65 тисяч стало», - поскаржився підприємець. Відповів на це питання Кузнецов дуже лаконічно: «Ваші конкурентні війни просимо не виносити на цей рівень».

Завершилася нарада тим, що чиновники ще раз попередили всіх про невідворотність покарання за порушення закону і попросили «продавати тепер самогон тільки з-під поли ... жарт, звичайно».

жарт, звичайно»

Чиновники попередили всіх про невідворотність покарання за порушення закону і попросили «продавати тепер самогон тільки з-під поли ... жарт, звичайно»

«У БАРАХ, КАФЕ І РЕСТОРАНАХ ЗАВЖДИ Є МОЖЛИВІСТЬ КУПИТИ ЛІВУ каністри»

Експерти, опитані «БІЗНЕС Online», розповіли про кругообіг пляшок в алкогольному сегменті споживчого ринку і спробували допомогти вирішити підприємцям, як же краще за все надійти з використаної склотари.

Вадим Дробиз -директор центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю «Цифра»:

- Насправді треба розуміти, що обсяг алкоголю, який продається в барах, кафе і ресторанах, не глобальний. По крайней мере, в Росії тільки 3 відсотки алкоголю продається в сегменті HоRеCа (походить від перших двох букв в словах Hotel, Restaurant, Cafe / Catering, готель - ресторан - кафе / кейтеринг - прим. Ред.). Наше населення в основній масі дуже бідно для цін, які там присутні, і тих націнок - в 200, 300, 400 відсотків ...

На Заході ж в цьому сегменті випивають 40 і більше відсотків алкоголю. Це я до того, що можна постаратися якось перейняти їх досвід. Але у них інші умови. Не знаю, як вони ставляться до утилізації. Напевно хтось цю тару збирає. Раніше це було популярно, і у нас таку тару можна було реалізувати в легальній роздрібній торгівлі. А зараз, напевно, тільки в нелегальній, тому що легальна роздріб, по крайней мере магазини, виключає повторний продаж продукції. Продана в HоRеКа пляшка вже зареєстрована в ЕГАИС, через легальний магазин її повторно не продаси. Можна продати тільки десь в нелегальному секторі. Так, вона зі справжньою маркою - і теоретично, якщо розливати туди якусь продукцію і закривати красивою пробкою, то вона зійде і за полунастоящую. Але хто у нас буде збирати цю склотару? Не будуть же цим займатися виробники західних компаній? Вона їм не потрібна. Відправляти її на Захід, щоб використовувати повторно, її не будуть.

Чесно кажучи, навіть не знаю, як це питання вирішити. Може бути, розбивати ці пляшки після використання? Якщо самі підприємці зацікавлені в тому, щоб її не використали, нехай розбивають ці пляшки. Але проблема з вторинним обігом тари дійсно існує і перш за все в сегменті HоRеCа. У барах, кафе і ресторанах, де завжди є можливість купити ліву каністру цієї продукції і доливати її в пляшку, ця можливість існувала завжди. Контролювати цей процес практично неможливо. Це вже на совісті самого закладу.

Марія Горшунова - гендиректор виробничо-комерційної фірми «Майдан»:

- Чесно кажучи, ми ці пляшки просто викидаємо. Якщо у нас хтось буде приймати їх за гроші, то чому ні? А якщо безкоштовно, то нехай приїжджає фірма і забирає, але тоді потрібно буде вирішувати питання зі складами, а це теж складно. Я розумію, коли ми здаємо на утилізацію ртутні лампи, які представляють певну екологічну небезпеку. Я згодна здавати на утилізацію фритюрних масло, тільки ось хто його буде приймати? І на скло таких бажаючих немає ...

Згадайте раніше, як раніше брали пляшки в Радянському Союзі - 12 копійок за пляшку. Потім ці пункти припинили своє існування. Сталася після цього катастрофа? Ні. Населення ці рідкісні вже тепер скляні пляшки не утилізує, їх просто викидають. Тому в цих пляшках я не бачу великої проблеми. Я бачу проблему в пластиці, тому що він розкладається десятиліттями і забруднює навколишнє середовище. Він конкретно влаштовує смітник на нашій планеті! Ви ж знаєте, як з цим надходять в Європі: там існує роздільний збір сміття, вторинна утилізація, переробка. У нас цього поки немає.

ПРИНЕСЛИ З СОБОЮ?
Власник рюмочної вирішив отримати відповідь на злободенне для нього питання: що робити з тисячами пляшок, які залишаються від сотень ящиків горілки, що йдуть на розлив?
Втім, чи є що опрацьовувати?
Але хто у нас буде збирати цю склотару?
Не будуть же цим займатися виробники західних компаній?
Може бути, розбивати ці пляшки після використання?
Якщо у нас хтось буде приймати їх за гроші, то чому ні?
Я згодна здавати на утилізацію фритюрних масло, тільки ось хто його буде приймати?
Сталася після цього катастрофа?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация