У нашій галактиці багато планет, подібних до Землі

Погляньте на зоряне небо. За майже кожної з світяться точок ховається цілий світ. Наша галактика - Чумацький шлях - містить 100 мільярдів або ще більше планет, багато з яких - «тверді» планети земного типу (хоча наша сонячна система все одно, імовірно, незвичайна). Про це відкриття астрономи оголосили на піврічному засіданні Американського астрономічного товариства. Вчені з захопленням говорять про те, що у нас на очах з темряви виникає прихована всесвіт.
Нову інформацію про планетах ми отримали завдяки телескопу "Кеплер", який студіює невеликий шматочок нічного неба в очікуванні тих моментів ясності, які трапляються, коли планета проходить перед своєю зіркою. Астрономи стверджують, що вони знайшли 461 нову потенційну планету, довівши їх число до 2740. Ці об'єкти схожі на планети, але можуть виявитися чимось іншим, наприклад, системами подвійних зірок. «Швидше за все, 90% або більше з них - це, дійсно, планети», - вважає астрофізик Дослідницького центру Еймса Наталі Баталья (Natalie M. Batalha).

Читайте також: Телескоп «Хаббл» допоміг розгадати таємницю галактик-примар

Більшість нових кандидатів в планети - це невеликі планети типу Юпітера, які вдавалося виявити в космосі раніше, а планети, подібні до Землі, або так звані суперземлі - планети з діаметром, що вдвічі перевищує земний.
Зрозуміло, «Кеплер» бачить планети тільки тоді, коли вони перебувають в певному положенні-між своєю зіркою і нами. Тим часом, так себе веде меншість планет. «На кожну проходить перед своєю зіркою планету існує від 10 до 100 проходять», - каже Баталья. Таким чином, постає питання: а скільки планет ми не бачимо? Відповідь: багато.

не


«Практично всі зірки, подібні Сонцю, мають планетні системи, - вважає астроном з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Франсуа Фресса (Francois Fressin), що вивчає дані з« Кеплера »за допомогою статистичних моделей. - Якщо ви підете до такій зірці, то побачите планету. Важко сказати, чи буде ця планета гостинній, але вона там буде ». Як може виглядати негостинна планета? Наприклад, вона може бути розташована занадто близько до свого сонця - тоді вона буде дуже гарячою. Такі планети встигають обернутися навколо своїх зірок за кілька днів або тижнів, тому «Кеплер» встигає неодноразово їх засікти. Останні підрахунки Фресса показують, що у приблизно кожній шостій зірки є тверді планети земного типу, що здійснюють оборот навколо неї за 85 днів або менший період. За планет з більш довгими періодами звернення у нас поки недостатньо даних.
Також по темі: Стародавня галактика - найдальша
А як щодо планет земного типу з орбітами, як у Землі? 51 з 461 нових потенційних планет знаходиться в так званій зоні життя або «зоні Золотоволоска» - тобто на відстані від зірки, що забезпечує температуру, при якій може існувати вода в рідкому стані. Одна з цих нових планет володіє всіма трьома якостями, необхідними для двійника нашої Землі - знаходиться в зоні життя, перевищує Землю за розмірами всього в 1,5 рази і обертається навколо схожої на Сонце зірки головної послідовності.
Останнє важливо, так як не всі зірки подібні до нашого Сонця. Велика частина зірок нашої галактики - це так звані червоні карлики - маленькі, тьмяні й холодні. За словами Джона Джонсона (John Johnson) з Каліфорнійського технологічного інституту, вони складають «мовчазна більшість» - до 70% зірок в галактиці - і у них багато планет (в середньому приблизно по одній на зірку). Таким чином, з огляду на кількість червоних карликів, можна припустити, що всього Чумацький шлях містить не менше 100 мільярдів планет. «Наша сонячна система - рідкісне явище серед планетних систем нашої галактики, - стверджує Джонсон, - так як наша зірка - НЕ червоний карлик». Однак, хто може бути впевнений, що серед 100 мільярдів планет бракуватиме одна, подібна до нашої? Може бути, вона теж дивиться на нас зараз крізь темряву?

Матеріали ИноСМИ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію редакції ИноСМИ.

Як може виглядати негостинна планета?
Однак, хто може бути впевнений, що серед 100 мільярдів планет бракуватиме одна, подібна до нашої?
Може бути, вона теж дивиться на нас зараз крізь темряву?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация