У Росії пройшов Перший Помісний Собор козачої автокефальної Церкви

5 червня в Подільському (Підмосков'я), в «Центрі вивчення історії Білого Руху», відбувся надзвичайний Коло Союзу козачих військ Росії (СКВР), який під час засідання був перетворений в Перший Помісний Собор козачої автокефальної Церкви, повідомляє   Козачий інформаційно-аналітичний центр 5 червня в Подільському (Підмосков'я), в «Центрі вивчення історії Білого Руху», відбувся надзвичайний Коло Союзу козачих військ Росії (СКВР), який під час засідання був перетворений в Перший Помісний Собор козачої автокефальної Церкви, повідомляє Козачий інформаційно-аналітичний центр .

Як підкреслюється в довідці Союзу козачих військ Росії, на відміну від інших всеукраїнських козацьких об'єднань, СКВР - традиційна структура козацтва, ведуча історію від заснованого навесні 1917 року Великого Круга Союзу козачих військ Росії в Санкт-Петербурзі. СКВР був скасований радянським ВЦВК) в 1919 році і знову відтворюється з 1990 року. 3 1992 року головою Ради отаманів Союзу козачих військ Росії був обраний А.Т. Вєтров.

Надзвичайний Коло СКВР, що зібрався 5 червня 2011 р вів голова ради отаманів А.Т.Ветров. На ньому були представники ряду козацьких організацій Росії і зарубіжжя. У їх числі Кавказька Козача Лінія (чуреки Ю.С.), Вільне козацтво України (від гетьмана Поповича О.В.), Центр відродження козацтва Білорусі (отаман Хоменко В.І.), Центр відродження козацтва (отаман Васильєв В.Ф. ), Кубанське козацьке військо (від отамана Томина Ю.Г.), Союз козачих військ Росії (А.Т.Ветров).

У числі запрошених були представники Руської Істинно-Православної церкви митрополит Коломенський і Можайський Степан Ліницькою (енисейский козак), ігумен Кипріян-Пересвет і інші.

Одним з головних розглядалося питання про відтворення і роботі козацької помісної Церкви.

Під час обговорення цього питання А.Т.Ветров оголосив «Звернення до козацького народу і вільному козачому руху» прийняте на Колі 2005 року. У ньому, зокрема, зазначалося, що "Російська Православна Церква Московського Патріархату з 1995 року по 2005 рік включно займала і займає деструктивну позицію щодо роз'єднання козацьких організацій, окормляя т.зв.« козацький реєстр », але відмовляючи в духовному окормлення базису козачого руху - організаціям і об'єднанням Вільного Козацтва Росії ".

Були наведені факти підтверджують, що на сьогоднішній день підхід РПЦ до окормлення вільного козацтва принципово не змінився. У зв'язку з цим було запропоновано прийняти рішення про відродження козацької автокефальної Церкви.

Після прийняття такого рішення Коло був перетворений в Перший Помісний Собор козачої автокефальної Церкви.

На Соборі було затверджено Єпархіальний Статут і Статут загальноцерковної козацької організації, проект тимчасового Положення про козачої помісної Церкви, яке буде доопрацьовуватися сформованої редакційною комісією з представників козацтва і РІПЦ.

Сформований тимчасовий духовне управління воссоздаваемой козачої помісної Церкви з 4-х представників духовенства (три від РІПЦ і один від РПЦЗ) і шести отаманів вільного козацького руху.

Прийнято також рішення доручити вищому духовне Управлінню підготувати другий помісний Собор козачої автокефальної Церкви в червні 2012 року, на якому буде обговорюватися підготовлене до того часу положення про козачої автокефальної Церкви. Остаточне затвердження цього положення заплановано на 2015 рік на третьому Помісному Соборі.

У зв'язку з проголошенням нової Церкви голова Синодального комітету із взаємодії з козацтвом Московського Патріархату єпископ Ставропольський і Невинномиськ Кирило виступив 1 липня ц зверненням до козаків Росії.

"Ми знаємо, що протягом двотисячолітньої історії Православ'я не було якоїсь окремої козацької церкви, але завжди - в Росії, в Україні і Білорусі - козаки були чадами Руської Православної Церкви», - пише владика, допускаючи в той же час помилку, оскільки козацтво України перейшло від Константинопольського Патріархату в юрисдикцію Московського тільки в 1685 році.

Єпископ заявив про "рівне окормлення всіх козаків" і звинуватив "групу осіб, що включає в себе лжеєпископами", в руйнуванні єдності Матері Церкви.

На думку, владики Кирила, організаторів нової конфесії слід вважати "самочинним збіговиськом і розколом".

Як повідомляється, в даний час сформовано Духовне Управління Козачій Православної Церкви.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация