У США зброю купують навіть 16-річні, а улюблена мішень американців - портрет Бен Ладена

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

15 травня 2013, 7:30 Переглядів: 15 травня 2013, 7:30 Переглядів:   Ньютаун

Ньютаун. Америка швидко оговталася від шоку після розстрілу дітей в школі, так і не наполігши на обмеження вільного володіння зброєю Фото: AFP.

Зараз в США в приватному користуванні знаходяться близько 300 млн одиниць вогнепальної зброї, при тому що ще в кінці 1990-х на руках у громадян було всього 230 млн. Таким чином - це найбільший в світі приватний арсенал. У 2012 році з вогнепальної зброї було вбито 12 664 американця. Але ця цифра часто подається місцевими ЗМІ в порівнянні зі зведеннями про ДТП (40 тисяч загиблих в рік) і гинуть щорічно від передозування наркотиків (теж 40 тисяч), що, звичайно ж, робить її незначною.

Для американського громадянина не є особливою проблемою придбати бажане озброєння аж до танка (я чула, що в моєму районі танки, в основному колекційні, часів Другої світової війни і штурмові гвинтівки тримають в гаражах). Магазини кишать різнокаліберним товаром і екіпіровкою, крім того купити бажане можна навіть через інтернет. Звичайно існують правила для придбання зброї, але їх не можна назвати жорсткими. У кожному штаті вони свої, але головне - отримати ліцензію штату.

Наприклад, в Нью-Джерсі, де, до речі, дозволено володіти автоматичною зброєю (в Каліфорнії, наприклад, немає), до вирішення з поліції має додаватися поручительство від двох шанованих резидентів штату, які повинні підтвердити законослухняність майбутнього володаря стовбура. Дозвіл платне - від $ 200. Після покупки реєструвати зброю в поліції не треба, але і носити його при собі або возити в машині теж неможливо - закони США дозволяють приватним особам лише зберігати зброю вдома. Всім, кому дозволено на вулиці перебувати зі зброєю - поліції, охорони або приватним детективам, - необхідно оформити федеральну ліцензію.

Зате без будь-якого контролю з боку влади можна перепродати свій пістолет або напівавтомат іншому жителю штату. У Колорадо продавець лише зобов'язаний перевірити права покупця (що він житель твого ж штату і йому вже виповнилося 18 років), а далі відбувається обмін зброї на гроші . В цьому випадку дозволом автоматично є факт постійного проживання в Колорадо. У деяких штатах деякі види зброї можуть купувати 16-ти річні підлітки, а в інших - придбання стовбура заборонено людям молодше 21-го року. Деякі штати також зобов'язують покупців зброї пройти обов'язковий курс навчання правилам безпечної стрільби.

Федеральний закон забороняє продаж зброї особам, які відбули тюремне покарання строком, що перевищує один рік; особам, які перебувають у розшуку; споживачам наркотиків та інших регульованих субстанцій; визнаним розумово неповноцінними; незаконно перебувають в країні; звільненим з військової служби через вчинення будь-яких злочинів; тим, хто судом визнаний небезпечним для оточуючих (наприклад тим, хто погрожував членам своєї сім'ї) тощо.

Лобі: стріляє не зброя, а людина

Головним лобістом власників зброї довгі роки залишається Національна стрілецька асоціація, яка об'єднує понад 4 млн осіб. Вважається, що саме ця структура в 1994 році вплинула на те, що демократи втратили більшість у обох палатах Конгресу США одночасно. Причому в нижній - вперше за 40 років, переважно саме через заборону на ряд моделей напівавтоматичного стрілецької зброї.

У відповідь на критику на свою адресу, керівництво асоціації заявляє: "Стріляє не зброя, а людина". Ця структура веде чітку, планову і постійну роботу з Конгресом США. До того ж на етапі виборів лобісти надають серйозну фінансову підтримку кандидатам в залежності від їх позиції по збройному питання. І близько 80% з цих кандидатів отримують в результаті місця в Сенаті і Палаті Представників. Майже всі політики, яких підтримує Асоціація, - республіканці, які проти скасування 2-й конституційної поправки.

Тенденція: з дитинства американців привчають до зброї

Не бачать ніякої проблеми в тому, що відбувається в країні і своєї відповідальності в цьому навіть торговці зброєю. Наприклад власник магазину зброї з Флориди, який побажав залишитися неназваним, розглядає свою діяльність виключно як успішний бізнес. "Я не тримаю стовбури будинку, але вже не перший рік продаю їх, - розповів він. - І це успішне справа! Адже за століття володіння правом на володіння зброєю мозок середньостатистичного американця всмоктав думка:" Мені дали право на зброю, зробили це нормою і правилом, значить так має бути ". Мені здається, що при купівлі рушниці або пістолета багато моїх співвітчизників думають саме так".

Мені здається, що при купівлі рушниці або пістолета багато моїх співвітчизників думають саме так

Найчастіше американці замислюються про покупку стовбура, ніж про його здачі. "Ми позбавляємося від своїх стовбурів дуже неохоче, - розповів нам власник іншої збройової крамниці. - Є різні привабливі дискаунти для здачі зброї, але вони не повертають гроші за зброю. Як правило, найлегший спосіб - віднести його в поліцію". Але так роблять не завжди. Навіть після смерті власника зброї, як правило, спадкоємці залишають його арсенал будинку.

Господар магазину зброї у Флориді впевнений, що при правильному поводженні не повинно бути проблем в збройному суспільстві і навіть з дітьми. "Звичайно, мої діти бували в магазині і в тирі іноді стріляли, але якщо твоя зброя в прямому сенсі не валяється зарядженим в тумбочці біля ліжка і якщо ти контролюєш і зброю, і власних дітей, то ймовірність, що рушниця вистрілить - мінімальна. Але я не тримаю зброю вдома, саме через це крихітного ризику ".

Дійсно, рахунок жертв "дитячих пустощів" зі зброєю зростає в США з року в рік і поки варіюється в межах 100 загиблих дітей і ще 3 тисяч поранених в рік. Останній такий випадок стався 2 травня в штаті Кентуккі, де п'ятирічний хлопчик застрелив свою дворічну сестру зі спортивної гвинтівки. Дитині подарували гвинтівку на день народження, і він, заради забави, прямо на святі, на очах у батьків наставив зброю на свою сестру і натиснув курок. З незрозумілих причин не спрацював запобіжник, що і призвело до трагедії.

Як правило батьки маленьких "вбивць" притягаються до кримінальної відповідальності за злочини дітей, проте це не робить належного впливу на загальну культуру і правила поводження зі зброєю та його змісту в домашній умовах.

Власне до життя з гвинтівкою в будинку і пістолетом в тумбочці американців привчають з дитинства.

25-річний Алекс виріс в родині багатих іммігрантів з східноєвропейської країни. За словами Алекса, зброя в будинку було завжди, а тато часто брав їх з сестрою постріляти в тир. "Коли ми були дітьми, зброя була всього лише забавою батька, - розповів мені Алекс. - Я пам'ятаю, що вже у восьмирічному віці мені було нецікаво татове захоплення, зброя лежало завжди в доступному місці, і ми його ніколи не чіпали". На відміну від Алекса, його друг Ронні інтерсовался трофеями, і одного разу випадково вистрілив у стелю у Алекса будинку. "Пам'ятаю, що тоді було багато крику, і швидко все зброя зникла з нашого поля зору".

У Ронні збереглася збройова пристрасть, зараз він володіє магазином з продажу зброї, який традиційно оснащений тиром, де клієнт може постріляти з будь-якого виду зброї, що продається в магазині, попередньо обравши собі за мету. Найпопулярнішою мішенню в багатьох подібних збройових лавках залишається портрет лідера міжнародної терористичної мережі "Аль-Каїда" Усами Бен Ладена.

"Моя зброя лежить в шафі для одягу, - розповів один з постійних відвідувачів тиру Ронні. - Мій арсенал невеликий: парочка пістолетів і ще дещо. Але я б не хотів говорити про те, яким саме зброєю я володію. Я просто люблю зброю , його форми, механізми ... Так, я фанат озброєння, але для більшості людей, це засіб захисту, а для молодих - ще й символ крутості. Саме тому вони його купують, щоб ровесники сказали: "О, та ти крутий!"

Такі люди як Ронні не чують голос іншій частині американського суспільства, яка виступає за заборону вільного володіння зброєю в країні. "Нам треба прагнути до того, щоб знизити кількість тих, хто гине від вогнепальної зброї. І єдиний спосіб - скасування 2-й поправки до Конституції США", - вважає сенатор-демократ Діана Фейнстін, яка в лютому запропонувала розглянути законопроект, що забороняє на федеральному рівні штурмову зброю.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У США зброю купують навіть 16-річні, а улюблена мішень американців - портрет Бен Ладена". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Джуліана Грей

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация