У Криму встановлять пам'ятник графу Воронцову, а Сталіну - бояться

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

27 квітня 2013, 8:40 Переглядів: 27 квітня 2013, 8:40 Переглядів:   Українці хочуть бачити в Криму пам'ятник Воронцову

Українці хочуть бачити в Криму пам'ятник Воронцову.

У Міжнародний день пам'ятників і історичних місць на сайті segodnya.ua стартувало опитування наших читачів , Присвячений історичним особистостям, яких ще не увічнили в Криму. За тиждень проголосували понад 16 тисяч осіб, і з великим відривом перше місце в якому граф Михайло Воронцов.

У Воронцовському палаці з натхненням сприйняли результати голосування. "Підтримую ідею встановлення монумента графу Воронцову, адже Криму він залишив пам'ятник архітектури, який притягує туристів з усього світу, - зазначає заступник директора з розвитку та утримання КРУ" Алупкінський палацово-парковий музей-заповідник "Григорій Литвиненко. - Воронцов зробив багато не тільки для Алупки і Криму, а й для культурної спадщини України в цілому. у співробітників і керівництва музею-заповідника виникали ідеї спорудити пам'ятник графу, є вже і деякі напрацювання, але проект дорогий. але якщо що, ми підключимося . І містечко у себе відшукаємо, звичайно, не без узгодження з профільним міністерством ".

Міністр культури АРК Олена Плакида готова приєднатися до тих, хто хоче бачити на півострові пам'ятник Воронцову. "Міністерство могло б підключитися до цієї акції, я із задоволенням її підтримую, - каже Олена Олександрівна. - Важливо вирішити, де буде встановлено пам'ятник і як він буде виглядати. Тут потрібна ініціатива кримчан. До речі, вже є ідея створити Алею меценатів, людей, які вкладають свої гроші і праці в те, щоб зберегти культурну спадщину, майбутнє і сьогодення. і в цій алеї граф Воронцов буде першим, тому що він - родоначальник меценатства в Криму ".

На думку заступника голови - начальника відділу по інспектування та охорони об'єктів культурної спадщини АРК В'ячеслава Зарубіна, за внесок в розвиток півострова граф міг би удостоїтися пам'ятника: "Безсумнівно, Воронцов - особистість солідна. До речі, я ще й за те, щоб повернути історичну назву вулиці Воровського , яка називалася Воронцовской ".

А ось директор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін розчарований результатами опитування: "Дані гнітючі. Рейтинг свідчить про те, що люди погано знають історію півострова. Отже, вони погано вчилися в школі і університетах, мало відвідували музеї. Звичайно, Воронцов важливий для Криму, але роль Потьомкіна і Катерини II - куди більше. Або, наприклад, барон Врангель. Чому б ні встановити монумент йому? Треба ще багато працювати над просвітою населення. Але тенденція зрозуміла: граф Воронцов - представник російсько-імперської государ твенной влади, який поклав багато сил і коштів на благоустрій Криму. А це означає, що наші люди інстинктивно тягнуться до творчого творчої праці на благо батьківщини ".

Політик: це буде данина колонізаторам

"Потрібен пам'ятник не конкретній людині, а об'єднує нас минулого і майбутнього, - вважає глава кримської організаціїї Народного Руху Леонід Пілунський. - Або потрібно ставити пам'ятники людям, які могли б викликати гордість у всіх. У Ялті є пам'ятник Ханжонкова, і ніхто не заперечує, тому що там починалося російське кіно. А якщо з'явиться статуя Сталіна, його будуть обливати фарбою. якщо говорити про радянську владу, то можна поставити тут Махно - він же прорвав Ішунські позиції, і в Крим увійшли більшовики. Але цей пам'ятник не стане об'єднуючим, адже хтось вважає, що Махно винен в тому, що "острів Крим" Аксьонова не трапився. Ну, а що стосується Воронцова, то йому пам'ятник вже є - це палац. Воронцовим і іншим ставлять пам'ятники, виходячи з якоїсь абстрактної політичної належності до одного народу, а не заради миру в усьому світі і радості. Статую графа для кримських татар буде нагадуванням колоніальної епохи. Потрібні герої, які будуть приваблювати туристів, а не викликати акції протесту. Наприклад, герою Булгакова Бездомному, якого Воланд закинув в Крим. Або пам'ятник абстрактного туристу, який з рюкзаком та в старій грузинської повстяної шапці йде з палицею по півострову. А взагалі я б поставив пам'ятник Митридату IV Євпатора ".

Графський слід на півострові

Михайло Семенович Воронцов (1782-1856) після вдалого одруження на Єлизаветі Браницької майже подвоїв свої статки і став найбагатшим поміщиком Російської імперії, з роками примножуючи спадок. Тільки палаців в різних куточках країни у нього було 40, і найвідоміший з них - в Алупці, який зводили з 1828 по 1848 рр. Генерал-губернатором Новоросійського краю він був призначений в 1823 р, і при ньому на Південному Березі Криму з'явилися дороги, в тому числі шосейна - з Севастополя в Ялту. З ініціативи графа під виноградні плантації було освоєно 140 гектарів кримської землі, на яких виростало понад 30 сортів винограду, і був облаштований Масандрівський винний підвал з 50-метрової галереєю, де зароджувалося кримське виноробство.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Криму встановлять пам'ятник графу Воронцову, а Сталіну - бояться". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Світлана Стрюкова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Чому б ні встановити монумент йому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация