У мусульман почався Рамадан - священний місяць посту, молитов і радості

Шабан змінюється сьогодні Рамазаном, - Шабан змінюється сьогодні Рамазаном, -   Розлучитися треба з приятелем-склянкою

Розлучитися треба з приятелем-склянкою.

Я перед розлукою так в останній раз нап'юся,

Що буду місяць весь до розговіння п'яним

(Омар Хайям)

Дійсно, з початком священного місяця Рамадана для мусульман настає час найсуворішого посту. Крім повної заборони осуджуваних і в звичайний час вад начебто вживання спиртного і куріння, віруючі з ранкової до вечірньої молитви не можуть пити і є. Деякі особливо педантичні мусульмани забороняють собі навіть ковтати слину! Для цього вони ходять скрізь зі спеціальними судинами, в які спльовують накопичилася в роті.

Хоча більшість відноситься до посту не настільки строго, і навіть випадково ковтнув при купанні вода не вважається порушенням. Мусульманин не порушить поста і якщо мимоволі вдихне випущений кимось сигаретний дим. Головне щоб "порушення" було мимовільним. Звичайно, якщо ви навмисно ввійдете в кальянную, щоб до вашого носа "випадково" долинув ароматний димок, це вже порушення і за нього слід виплатити певну відшкодування на користь бідних.

У період Рамадану вдень не можна також виконувати подружні обов'язки. Причому не тільки "безпосередньо": заборонено і цілуватися, і навіть ласкаво торкатися до коханої людини. Порушення цього правила карається досить своєрідно: за один прояв плотської любові в світлий час доби мусульманин зобов'язаний або постити ще 60 днів, або нагодувати 60 бідняків.

Я дні не проводжу без кубка иль склянки.

Але цієї ночі святу Рамазана

Хочу - уста до уст і груди притиснувши до грудей -

Чи не випускати з рук коханого дзбану.

Порушення? Не зовсім. Заходить сонце, звучить вечірня молитва, і мусульмани поспішають додому ... їсти і пити. Не всі вони, звичайно, як Омар Хайям, біжать пити спиртне. Першим, що вони з'їдять під час святкової вечері, буде фінік, а першим, що вип'ють - стакан води. А вже потім будуть бенкетувати в залежності від достатку і переваг хоч до ранку. А на вулицях розквітнуть феєрверки і полетять по небу легкі ліхтарики.

Читайте також: Ніч Мірадж - небесне подорож Мухаммада

Особливі ліхтарики з ажурними гратами з боків - фануси - будуть і в руках дітей і перехожих, ними ж прикрасять дашки будинків. Історія цих ліхтариків більш давнє традиції Рамадана. У давнину фануси служили людям лампами. Кажуть, вони походять від смолоскипів, що використовувалися єгиптянами під час святкувань, присвячених сходу Сиріуса. Протягом п'яти днів єгиптяни святкували дні народження Осіріса, Гора, Ісіди і Сета, висвітлюючи вулиці факелами-фанусамі. Цю традицію перейняли копти.

Для святкування Рамадану фануси стали застосовувати з часів династії Фатимидов, коли в 972 році халіф аль-Муизз урочисто вступив в свою нову столицю, названу Аль-Кахира - Переможна, нині - Каїр. З тих самих пір кольорові ліхтарики в Єгипті, а пізніше і в багатьох інших містах стали атрибутами свята Рамадан.

На світанку, з першої молитвою, пост повинен бути відновлений. Незадовго до сходу мусульмани приймають сухур - щось на зразок сніданку перед довгим денним постом. Цікаво, що правила велять продовжувати сухур аж до моменту, коли сонце явно зійде. І навіть якщо пролунав заклик до молитви, слід доїсти те, що залишилося в тарілці, і тільки потім поспішати в мечеть і починати постити. В Єгипті, щоб віруючі не проспали сухур, по вулицях проходять люди з барабанами, а за окрему плату зупиняються біля будинку і викрикують ім'я його власника. "Гей, Мухаммед! Вставай, шановний, час для сухур!". Ніякої будильник не замінить цієї можливості покрасуватися перед сусідами.

Звичайно, як і в будь-якому пості, існують і послаблення для хворих, вагітних, дітей, що знаходяться в дорозі і душевнохворих. Однак, тільки до закінчення хвороби, вагітності та годування дитини або до прибуття до місця призначення. Після того, як перешкоди до виконання посади зникнуть, віруючий зобов'язаний "відпрацювати" всі пропущені дні, щоб виконувати всі той же пост. Так що пост можна відкласти, але не скасувати. Люди похилого віку ж і душевнохворі, у яких немає надій на те, що їх стан коли-небудь покращиться, повинні годувати бідняків під час вечірнього розговіння.

Читайте також: Ніч зачаття Пророка вимагає благочестя

Кажуть також, що дотримуватися Рамадан простіше, ніж будь-який інший пост в будь-який інший час. Чому? Та тому, що на весь цей місяць Аллах міцно сковує шайтана, і нікому спокушати людини. Так що, якщо в ці дні своєї провини, звалити провину вже не на кого. Чи не скажеш - шайтан поплутав.

Який же сенс у цьому безсумнівно яскравому і своєрідному святі завдовжки в місяць? Саме в місяці Рамадан, в одну з останніх десяти його ночей (з 23-го на 24-е або ж з 26-го на 27-е) Пророку Мухаммаду було відкрито Коран, саме тоді почалася історія його пророцтва.

Ця ніч іменується з тих пір Лейлят аль-Кадр - Ніч сили і могутності. У Корані про неї говориться наступне: "Ми в цю ніч дійсно подарували силу, могутність, ця ніч сильніше тисячі місяців, ангели спустилися на землю і чекають наказу Аллаха, в цю ніч до світанку мир". Мухаммад же в Медині проголосив присвяченим Корану весь місяць. З тих пір це - місяць молитов, світу і добрих справ. Як не дивно і для поста, і для радості.

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія"

Порушення?
Чому?
Який же сенс у цьому безсумнівно яскравому і своєрідному святі завдовжки в місяць?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация