У Криму трупи стають товаром. Мусульмани, слідуючи звичаям ісламу, можуть потрапити за грати

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 травня 2013, 6:50 Переглядів: 14 травня 2013, 6:50 Переглядів:   Місце події

Місце події. Родичі, забираючи труп, стають підозрюваними у скоєнні злочину. Фото: ktv.odessa.ua.

Ситуація нестандартна, частково детективна - коли оперативники і судмедексперти фіксують зникнення трупа з місця події - у правоохоронних органів в Криму набуває характеру штатної. При розгляді з'ясовується, що в цьому немає ні містичної, ні кримінального підґрунтя: мусульмани - родичі жертви, слідуючи канонам ісламу, виробляють поховання в той же день. Вони користуються конституційним правом на свободу віросповідання, але при цьому порушують норми реєстрації смерті людини.

СМЕРТЬ з наслідками. Мешканка селища Фонтани Сімферопольського району Зейнеп розповідає, що через таку колізії у них виник конфлікт з місцевою міліцією: "Вночі до мене прибігла сусідка, каже - її чоловікові Ескендер стало погано. Викликали швидку, приїхала вона через 15 хвилин, але лікарі допомогти вже не могли - він помер. А йому було всього років 40. Потім приїхала міліція , Яка вимагала віддати тіло на судмедекспертизу. Родичі та сусіди запротестували, вони не хотіли, щоб труп розкривали. Ми з ними сперечалися до ранку, поки медики не сказали, що смерть наступила приблизно від інфаркту. Тоді в міліції відступилися і дозволили поховати за всіма канонами ісламу ".

Головний лікар швидкої допомоги Сімферополя Лідія Прохасько розповідає, що зараз ситуація навколо системи судмедекспертизи спрощена, в порівнянні з тим, як це було ще кілька років тому: "Раніше, згідно з наказом МОЗ України, для констатації смерті в обов'язковому порядку разом з судмедекспертами і працівниками міліції виїжджали і лікарі поліклініки. Медики просто фізично не встигали виїжджати на кожну смерть. Бувало й по вісім годин люди чекали. Зараз, якщо ми констатуємо смерть, незалежно від того, чи була це смерть тяжкохворого, суїцид або кримінальна смерть, то обов'язково сповіщаємо міліцію і вже з її дозволу залишаємо труп родичам. У разі якщо вмирає хронічно хворий, ми подаємо в поліклініку сигнальний лист. Вже звідти приїжджає лікар, який спостерігав цього пацієнта, щоб разом з міліцією провести зовнішній огляд і вирішити , чи потрібно розтин. Але недавно в моїй практиці був випадок, коли вранці помер онкохворий: ми приїхали, констатували смерть і пояснили рідним, що обов'язково потрібно дочекатися формальної процедури - приїзду міліції і судмедексп рота. Вони чекали кілька годин, а потім вирішили, що все-таки не встигнуть поховати до заходу сонця. І тоді прокуратура всерйоз зайнялася цим випадком, навіть стояло питання про ексгумацію. Але обійшлося без цього, коли були підняті всі медичні документи, ретельно вивчили і перевірили ще раз історію хвороби ".

Співробітник карного розшуку Феодосійського міськвідділу МВС розповів нам, що при прийнятті нового КПК в кримській міліції очікували обурення серед мусульман, оскільки за новими нормами (діють з осені 2012 р) експертиза може затягнутися.

"Ми побоювалися, що нам не будуть віддавати трупи, - каже оперативник Руслан Ізетовіч. - Справа в тому, що якщо людина померла десь в гостях або в дорозі - необхідно робити експертизу. Без цієї процедури можна обійтися зараз, якщо це була людина літній - старше 65 років, і він помер у себе вдома. у міліції теж розуміють, що кожного розкривати немає потреби: за день чергування можуть померти п'ятеро осіб і це в основному люди похилого віку. Але якщо раптом людини поховали, а є підозра, що його убили, і при цьому не було експертизи - можлива і ексгу ація. У разі злочину навіть родичі будуть шукати істину. При нещасному випадку, якщо труп з місця НП був переміщений родичами - їм нічого не загрожує. Але якщо це була спроба приховати злочин , Тоді буде висунуто звинувачення в пособництві даного злочину ".

Але якщо це була спроба приховати   злочин   , Тоді буде висунуто звинувачення в пособництві даного злочину

Акт розтину може бути виправданий тільки при підозрі на вбивство

ТРУП ЗА ГРОШІ . Сімферопольський юрист Арслан Куртумеров каже, що нерідко розбирає ситуації, коли людину з патологічним захворюванням, зафіксованим в історії хвороби, після його смерті все одно розкривали, всупереч протестам родичів-мусульман: "Слідчі пояснюють, що їм без судмедекспертизи неможливо встановити об'єктивну причину смерті. Нібито навіть при наявності історії хвороби не виключений випадок завуальованого отруєння. А якщо є зовнішні пошкодження - при падінні або ДТП, - то розтину в будь-якому випадку не уникнути. Тому вже було в моїй практиці не раз, коли люди викуповували трупи своїх родичів, щоб поховати по канонам, - перестраховуються. Якщо ж самі забирають труп з місця події, то потім мають серйозні проблеми з оперативниками - знову ж таки, як це не прикро, їм доводиться відкуповуватися ".

Заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов каже, що для ісламу істина дуже важлива: "Акт розтину може бути виправданий, якщо є підозра на насильницьку вбивство. Злочин має бути покараний і з ісламської точки зору навіть ексгумація виправдана. Істина, за законами ісламу, повинна бути встановлена. Коли розкривають хворих або старих - це необгрунтовано і канонічно не може бути прийнято. Потрібно домовлятися про ці моменти з родичами. Якщо людина потрапила в ДТП і помер, складно сказати точно, чи потрібна експерт а. Ми стикалися з прецедентами, коли необґрунтовані розтину відбуваються. Коли люди вмирають від хвороби в лікарні - лікарі роблять розтин необгрунтовано, або коли людина померла від старості. Родичі, опікуни претензій не мають і заявляють: "Ми проти розтину!", але все одно роблять розтин. Добре б, щоб ці моменти були обговорені між родичами і владою ".

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ МУСУЛЬМАН Кримінально-ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС НЕ ЗМІНЯТЬ

Поховання. Важливо пам'ятати - після смерті життя продовжується. Фото: ДУМК

Юрист Тейфук Гафаров каже, що Духовне управління мусульман Криму має роз'яснювати властям і взаємодіяти з ними, щоб у мусульман не виникало проблем у випадках з похованням родичів: "З одного боку, це правильно, якщо дати право співробітникам міліції і медикам за зовнішніми ознаками визначати причину смерті, а з іншого - у них з'являється простір для корупції, надуманий привід для розтину. Адже завжди допускається ймовірність, що за смертю родича варто доведення до смерті. Так, зараз внесли зміни в новий Уго Ніби-процесуальний кодекс, але реалізація його ще кульгає, і в майбутньому можливі коригування. Окремо для мусульман норми, звичайно, не пропишуть, але можливість прискорити процес проходження експертиз є. У моїй практиці, коли були підозри на насильницьку смерть, родичі давали гроші, щоб всі формальності проходили швидше - не порушували їх, а просто прискорювали. Якщо ж поховати без дозволу медиків і міліції - у рідних не буде офіційного свідоцтва про смерть. А без цього документа вони залишаться без спадщини - людина юридично не буде вважатися померлим. Ще буває, що спадкоємці, отримуючи свідоцтво про смерть, не завжди встигають вчасно звернутися до нотаріуса або зовсім про це забувають. Через два-три роки згадують, а спадку вже немає: закон зобов'язує територіальні громади вилучати землі, які ніким не успадковані ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Криму трупи стають товаром. Мусульмани, слідуючи звичаям ісламу, можуть потрапити за грати". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Керменчіклі Арсен

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация