У президентській виборчій кампанії з'явився логотип

  1. Один зі ста прототипів
  2. Діджіталізація виборів
  3. Мобільні виборці

Фото: vk.com/cikrussia

На засідання Центрвиборчкому 29 листопада підняли тему «цифровізації» виборів і презентували логотип майбутньої кампанії з вибору Президента Росії.

Один зі ста прототипів

Перед початком засідання 29 листопада в залі засідань Центральної виборчої комісії склалася електоральна атмосфера. На вході були встановлені два комплексу обробки виборчих бюлетенів (Коіба), а всім гостям і учасникам засідання роздали на вході бюлетені з десятьма логотипами прийдешніх президентських виборів. «Ставте будь-який знак тільки навпаки однієї графи», - попереджали співробітники ЦВК. «А як же таємниця голосування?» - запитували акредитовані журналісти своїх колег, які направили об'єктиви відеокамер прямо в бюлетені.

Підсумки електронного голосування підвели дуже швидко: виявилося, що більшість тих, хто проголосував вибрали той же логотип, що і 25 фокус-груп, яких опитували раніше по всій Росії. Як розповів під час засідання представник компанії «Іма-консалтинг», якій доручили інформаційний супровід майбутніх виборів, Вартан Саркісов, з цілої сотні намальованих дизайнерами логотипів в лонг-лист потрапили 77, в шорт-лист 10, а фаворитом гонки логотипів став знак, який набрав 34,2 відсотка голосів. Лого прийдешніх президентських виборів представлений написом «2018 березня. Вибори Президента Росії »і розміщеної під нею розвівається стрічки під колір російського триколора. Число 18 виділено жирним червоним шрифтом, щоб акцентувати увагу на дату.

«Це вибір людей, фокус-групи. І присутні тут журналісти виявилися не далекі від народу », - прокоментувала народний вибір глава ЦВК Елла Памфілова.

Вона розповіла, що раніше Центрвиборчком провів конкурс на створення інформаційної концепції виборів президента. Перемогла компанія «ІМА-консалтинг», яка представила найкращу візуальну концепцію. Однак від неї всього на один голос відстала компанія «Михайлов і партнери», яка зробила в своїй концепції акцент на поширенні інформації. У підсумку в Центрвиборчкомі вирішили запросити для супроводу передвиборної гонки обидві компанії. Зокрема, «Михайлов і партнери» займуться просуванням інформаційних передвиборних матеріалів в мережі Інтернет.

Діджіталізація виборів

За словами представника «Михайлов і партнери» Вероніки Північної, їх цільовою аудиторією в ході майбутніх виборів стане не тільки молодь з великих міст, як це було в ході більшості попередніх кампаній, але все росіяни старше 18 років, оскільки процес «діджіталізаціі» дістався буквально до кожного. Сьогодні загальна щоденне час, що витрачається громадянами на медіа, помітно перерозподілити: телебачення люди дивляться приблизно 237 хвилин, а Інтернетом користуються 239 хвилин. «Значить, Інтернет поступово витісняє традиційні медіа», - додала Північна.

Помітним кроком у цифровізації стало і обладнання більшості дільничних виборчих комісій системами відеоспостереження. Заступник голови ЦВК Микола Булаев нагадав, що на сьогоднішній день в російській виборчій системі діють трохи більше 95 тисяч дільничних виборчих комісій, 2770 територіальних комісій і 85 суб'ектових виборчих комісій. І завдяки зусиллям ЦВК за підтримки Уряду та Адміністрації Президента більшість з них обладнані відеоспостереженням. За словами Булаева, більше 80 відсотків російських виборців проголосують на президентських виборах в комісіях, обладнаних системами відеоспостереження і трансляції.

«Це дуже велика цифра. Ми зробили міжнародний огляд, і можу стверджувати абсолютно точно, що ні в одній країні світу настільки системної організації відеоспостереження немає. У жодній країні світу не встановлені камери в комісіях, де йде, по суті, початковий і дуже важливий процес голосування, підрахунку голосів та процес складання протоколів », - підкреслив Булаев.

Ще одна важлива «цифрова» складова - Коіба. На президентських виборах 2018 року працюватимуть 13 тисяч автоматичних комплексів обробки виборчих бюлетенів. І, за словами Булаева, не менше 30 мільйонів виборців отримають можливість проголосувати із застосуванням цієї техніки.

Мобільні виборці

Як підкреслила в ході свого виступу Елла Памфілова, на прийдешніх виборах Центральна виборча комісія ставить перед собою два основні завдання: зняття адміністративних бар'єрів та максимальне інформування громадян. Для вирішення першого завдання прийнято рішення піти від практики відкріпних посвідчень. Тепер для того, щоб проголосувати, потрібно просто написати заяву в МФЦ або територіальну виборчу комісію і вибрати дільничну комісію за місцем знаходження. А для того щоб довести цю інформацію до виборців, планується запустити широку рекламну кампанію.

«Поняття відкріпних талонів в'їлося дуже сильно. Тому потрібна серйозна роз'яснювальна робота про те, що сьогодні немає ніяких обмежень і можна проголосувати не за місцем своєї реєстрації. Ми прийняли рішення розпочати інформаційну кампанію з роликів, присвячених роз'ясненню нової організації голосування виборців не за місцем своєї реєстрації », - розповів представник« ІМА-консалтинг »Вартан Саркісов.

На закінчення голова ЦВК повідомила, що однією з важливих особливостей нинішньої виборчої кампанії буде єдиний стиль і єдиний матеріал, який централізовано піде в регіони. А інший особливістю - націленість на роботу з сімома мільйонами молодих виборців, які в березні 2018 го прийдуть на дільниці для голосування вперше в своєму житті.

«А як же таємниця голосування?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация