У США пред'явили звинувачення 12 росіянам у справі про втручання у вибори

За словами генпрокурора США, хакери, згадувані під псевдонімами DC Leaks і Guccifer 2.0, через яких документи публікувалися, насправді були створені обвинуваченими співробітниками ГРУ. За словами генпрокурора США, хакери, згадувані під псевдонімами DC Leaks і Guccifer 2

Ілюстрація / REUTERS

У США 12 співробітникам російської розвідки пред'явили звинувачення в скоєнні хакерських атак на ресурси Демократичної партії під час проведення президентської виборчої кампанії в 2016 році.

Про це йдеться в повідомленні Департаменту юстиції США.

Читайте також спецпрокурори Мюллер збільшує штат команди, яка розслідує втручання РФ у вибори в США - ЗМІ

У звинуваченні йдеться про 12 росіян, які вчинили федеральне злочин, спрямований на втручання в президентські вибори в США в 2016 році. Всі 12 росіян є членами Головного розвідувального управління Російської Федерації (Головного управління Генерального штабу збройних сил РФ).

Зокрема, стверджується, що вони докладали значних зусиль для хакерського злому комп'ютерних мереж Демократичної партії - Демократичного національного комітету, комітету Демократичної партії з виборів до Конгресу, а також ресурсів, пов'язаних з кандидатом в президенти від Демпартії Хілларі Клінтон.

Отримана російськими офіцерами розвідки інформація була поширена в інтернеті під іменами "DCLeaks" і "Guccifer 2.0".

Відзначається, що викрадена інформація була опублікована з метою втручання в президентські вибори в США. Обвинувачені зареєстрували у всесвітній мережі домен DCLeaks.com і пізніше поступово опублікували на цьому сайті тисячі викрадених листів і документів. На цьому ресурсі росіяни називали себе "американськими хактівістом" і використовували фальшиві аккаунти в Facebook і Twitter для популяризації сайту.

Читайте також Пов'язаний з розвідкою РФ помічник Манафорта є ключовою фігурою в розслідуванні - АР

Зокрема, звинувачуються Віктор Нетікшо, Борис Антонов, Дмитро Бадин, Іван Єрмаков, Олексій Лукашев, Олексій Моргачев, Микола Козачок, Павло Єршов, Артем Малишев, Олександр Осадчук, Олексій Потьомкін і Анатолій Ковальов. Стверджується, що вони працювали в двох підрозділах Головного розвідувального управління РФ.

Як відомо, розслідуванням можливих зв'язків виборчого штабу нинішнього президента США Дональда Трампа з представниками Росії, а також передбачуваного втручання Москви в президентські вибори в США 2016 року, почали займатися спеціальний комітет Конгресу США, Федеральне бюро розслідувань і спецпрокурор Роберт Мюллер . Американські спецслужби впевнені, що російська влада стоять за хакерськими атаками на сайти Демократичної партії і передвиборної команди кандидата від цієї партії Клінтон з метою вплинути на результат виборів. Трамп багаторазово відкидав звинувачення в тому, що між його людьми і представниками РФ були якісь домовленості.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация