«У магазині в 6 разів дешевше!» Журналіст продавала на ринку домашнє печиво і нічого не заробила

  1. 33 рубля на єдиний податок і оренду торгового місця
  2. «Такі ціни! Совісті немає у цих кондитерів »
  3. «Дешевше, ніж по три рубля за штуку, продавати невигідно»
  4. Ринок - не те місце, де буде добре продаватися домашня випічка

Домашнім кухарям і кондитерам дали зелене світло - тепер вони можуть торгувати своєю продукцією на ринках. Продавати випічку і соління їм дозволили президентським указом ще в вересні минулого року, але скористатися цим правом вони не могли - через протиріччя з іншим документом. Але в липні цього року ці правові нестиковки усунули - на ринках вже організували зони, де можуть торгувати фізособи. Журналіст FINANCE.TUT.BY напекла печива і відправилася на Комаровський ринок, щоб подивитися, як працює новий документ і чи можна заробити там на домашній випічці.

BY напекла печива і відправилася на Комаровський ринок, щоб подивитися, як працює новий документ і чи можна заробити там на домашній випічці

Указ президента № 337 , Що дозволяє торгувати на ринках кухарям і кондитерам своєю продукцією, був підписаний ще в вересні минулого року, але на ділі він не працював. адже в постанові Радміну № 686 чітко було прописано - продавати герметично упаковані консервовані продукти домашнього приготування, кулінарні вироби з м'яса і риби, кондитерські вироби, приготовані в домашніх умовах, заборонено. 15 червня Радмін опублікував постанову № 452 , Яка врегулювала всі питання.

33 рубля на єдиний податок і оренду торгового місця

Збираючись з випічкою на ринок, перше, що потрібно зробити, - це стати на облік у податковій і оплатити єдиний податок. У моєму випадку - 21 рубль.

По-перше, без довідки про сплату податку на ринок не пустять - все це перевіряється, а по-друге, за несплату можна отримати штраф.

- Єдиний податок платиться не пізніше ніж за день до того, як ви збираєтеся здійснювати свою діяльність, - сказали мені в контакт-центрі Міністерства з податків і зборів. - Тобто якщо ви зараз заплатите, то до кінця липня зможете продавати. Якщо ви збираєтеся торгувати і в серпні, то за наступний місяць потрібно заплатити зараз.

Якщо ви збираєтеся торгувати і в серпні, то за наступний місяць потрібно заплатити зараз

Олександра Квіткевіч, TUT.BY

На наступний ранок вирушила на ринок. Крім квитанції про сплату податку, з собою потрібно мати паспорт та свіжу флюорографію. Ну і звичайно - товар. Я спекла вершкове печиво у формі метеликів, фруктів і кактусів і покрила його різнобарвною білкової глазур'ю. Ще зробила печиво у вигляді грибків. Правда, перевіреного рецепту у мене не було, взяла з інтернету. Спробувала - грибочки вийшли суші, ніж хотілося, але на смак нічого, хоча далеко не такі, як мама в дитинстві пекла.

У четвер о 8.20 я була біля входу в критий павільйон Комаровки. На лавах знайшла адміністратора ринку - це люди в жовтих жилетах.

- У нас для фізосіб є два місця на вибір - одне ближче до входу, біля медових тортів, друге трохи далі, - пропонує мені працівниця ринку. - На них є і наклейка відповідна, що тут продукція від фізосіб.

Взяла те, що ближче до входу. За нього я заплатила 12 рублів 23 копійки. У цю суму увійшли і Санодежду - фартух, і відвідування платного туалету, і холодильник, і інші витрати, які поніс ринок від мого перебування там.

У цю суму увійшли і Санодежду - фартух, і відвідування платного туалету, і холодильник, і інші витрати, які поніс ринок від мого перебування там

Олександра Квіткевіч, TUT.BY

- Обов'язково приберіть волосся! Ви працюєте з готовою продукцією, - строго сказали мені. - І руки, обов'язково мийте руки.

Знаючи, що доведеться брати грибочки руками, щоб упаковувати, я купила в аптеці медичні рукавички. Але руки все одно вимила.

Одягнувши фартух і заплітаючи волосся в косу, почала викладати товар на вітрину. Залишилося написати ціни, і можна торгувати.

Залишилося написати ціни, і можна торгувати

До речі про ціни. Я вивчила, почому подібну випічку продають мінські домашні кондитери в інтернеті. Дешевше 3 рублів за одну расписную печенюшку не знайшла. Тобто набір з трьох кактусів у мене повинен був коштувати не менше 9 рублів. Але я вирішила продавати їх по 7 рублів, а метелики і фрукти по 8, їх в коробці більше. Це ж Комарівка, та й перший день, ніхто про мене ще не знає, чи не буду лякати цінами. На грибочки поставила ціну 1 рубль - це за штуку.

- Я вам табличку принесла, вона повинна стояти на торгових місцях у всіх фізичних осіб, - сказав адміністратор ринку. - Поставлю на ваш холодильник.

На табличці було написано, що продукція не пройшла ветеринарно-санітарний контроль та підтвердження її якості і безпеки немає. «Хороша» реклама, але нічого не поробиш, такі правила, довелося поставити.

«Такі ціни! Совісті немає у цих кондитерів »

Чекаю перших покупців. Чутка про те, що на Комарівці з'явився перший продавець з домашньою випічкою, швидко розлетівся по ринку. Тим більше адміністрація написала про мене в інстаграме і виклала фотографії з печивом. Охочих подивитися на новинку було багато: і продавці сусідніх торговельних точок, і відвідувачі ринку.

- І це 7 рублів за три печива ?! - здивовано-обурено запитала зупинилася у мого прилавка жінка похилого віку.

Я спробувала розповісти, що все це натуральне, зроблено вручну і дешевше вона таке печиво точно не знайде, але вона не стала слухати і пішла, бубонячи собі щось під ніс.

У наступних людина десяти, які зупинялися у мого холодильника, була приблизно така ж реакція. Хтось просто мовчки йшов, хтось з обуренням хитав головою.

- Це у вас що, пряники? - поцікавилася жінка середніх років.

- Ні, це печиво. Є шоколадне і ванільне. А зверху білкова глазур, або, як зараз називають, Айсінг, - пояснюю свою можливу покупниці.

- І хто виробник? - продовжує задавати питання жінка.

- Я! Три ночі пекла, - відповідаю.

- Тобто вдома? Або у вас своя кондитерська?

- Будинки. Тепер за законом люди можуть піч солодощі вдома і продавати їх на ринку, - пояснюю. - Візьміть коробочку або грибок на пробу.

- А як я дізнаюся, в яких умовах і з чого це все готувалося? І куди мені скаржитися потім, якщо я отруєний цим печивом? Санкнижка у вас є? - посипалися на мене питання.

- Ну, ви можете повірити мені на слово, що продукти я взяла якісні та свіжі. Якщо що, то можна подати в суд, санстанція домашніх кондитерів не контролює. Санкнижку від нас теж ніхто не вимагає, тільки флюорографію. Я ручаюсь за якість, спробуйте, щоб знати. Я вам на коробочку єнота наклею, - показую забавні наклейки з єнотами і намагаюся все-таки умовити купити у мене печиво.

- Ні дякую! - сказала мені покупниця і пішла.

До полудня я так нічого і не продала. Зате випила кави за 2,5 рубля, тобто ще витратилася, але нічого не заробила.

- А що у них всередині? - поцікавилася проходить повз жінка, вказуючи на мої грибки.

- Нічого. Просто пісочне печиво, покрите шоколадом, - відповідаю.

- І по рублю ?! Гаразд, дайте мені один. Це дочка побачила в інстаграме, просила купити.

Упаковую боровик в пакет з крафт-паперу, перев'язую стрічкою, наклеюю єнота. Ура! Запрацювала перший рубль.

Після години дня на ринку стало більше людей.

- Такі ціни! Совісті немає у цих кондитерів! У магазині той же печиво в шість разів дешевше продається. За п'ять штук цілих 8 рублів! - каже жінка своїй подрузі, дивлячись на мою вітрину.

- А де ви бачили дешевше таке печиво? - ввічливо цікавлюся.

- Так скрізь вистачає всякого! - роздратовано відповіла вона.

- Можна спекти самій, так взагалі безкоштовно вийде, - майже пошепки сказала я, але мене почули і засипали збуреннями.

До вітрині підійшов хлопець з телефоном, записує на відео.

- Ось ці самі кондитерські метелики з фотографії в інстаграме, - сказав він і перевів камеру телефону на коробку з печивом у вигляді метеликів. - Ви по картці розраховуєте?

- Ні, картки я не приймаю.

Хлопець сходив до банкомату і повернувся. Він попросив коробку метеликів і 7 грибків. Поки я пакувала, він знімав. У розмові з'ясувалося, що він фудхантер - це людина, яка дегустує їжу в різних місцях і викладає на своєму сайті або блозі огляди, що смачно, а що не дуже. Він прочитав в інтернеті, що на ринку з'явився перший домашній кондитер, і прийшов зацінити, що ж я продаю.

Рецензія на моє печиво з'явилася в інтернеті буквально через 20 хвилин . Коротко: упаковано з душею, але грибочки не сподобалися - «ціна не та, що в СРСР, і смак не той».

Так я заробила ще 15 рублів. Після обіду стало веселіше. До речі, на табличку з інформацією про те, що у мене неперевірена продукція, ніхто не звертав уваги, все проходили повз.

«Дешевше, ніж по три рубля за штуку, продавати невигідно»

До вітрині підійшла жінка.

- Олександра, - звернулася вона до мене по імені, - ми сьогодні цілий ранок ламаємо голову, звідки у вас такі ціни.

І тільки я приготувалася вислухати чергову лекцію про те, що у мене немає совісті і в магазині в 6 разів дешевше, як вона сказала, що все занадто дешеве.

- Ви робили калькуляцію? Як у вас одне печиво може коштувати півтора рубля? У нас співтовариство прянічніц, ми робимо пряники під замовлення. Так от якщо один продавати менше ніж за 3 рубля - це невигідно. У вас печиво, воно трохи дешевше пряників, але все одно півтора рубля - це дуже дешево. Плюс коробка, плюс стрічка, плюс наповнювач. З такою ціною ви нічого не заробите.

Довелося розсекретитися - сказати, що я журналіст і проводжу експеримент. Якщо поставлю ціну вище, ніхто нічого не купить. Навіть з такою ціною не купують.

- Мама, ось вони! Дивись! - голосно сказала дівчинка, показуючи мамі фотографію моїх метеликів на телефоні. - Давай візьмемо!

Метеликів у мене не залишилося, але дівчинка погодилася на кактуси. Так я заробила ще 7 рублів.

До чотирьох годин дня у мене вже гуділи ноги - все це час я стояла. Сядеш - сховаєшся за прилавком. А до вітрини без продавця взагалі ніхто не підходить.

А до вітрини без продавця взагалі ніхто не підходить

Я вже почала збиратися, але тут підійшла дівчина і купила упаковку кактусів. І я вирішила постояти ще трохи. Більше нічого продати не вдалося. З ринку я пішла в шість вечора.

До цього часу фотографії з моїм печивом і мною розлетілися по всьому соцмережах. У трамваї до мене підійшли три людини і поцікавилися, чи не я сьогодні продавала випічку на Комарівці, чи буду завтра і чи можна купити метеликів.

Ринок - не те місце, де буде добре продаватися домашня випічка

Підведемо підсумки. Вранці у мене було товару на 86 рублів. Тобто це максимальна сума, яку я могла б заробити.

Я заплатила 21 рубль податку, 12 рублів 23 копійки за оренду місця, 25 копійок за цінники. Собівартість печива з глазур'ю без урахування роботи склала приблизно 7,5 рубля. Грибочків - близько 6 рублів. 4 рубля 60 копійок я витратила на упаковку - коробки і пакети. Плюс стрічка, плюс паперова стружка для коробок, на яку кладуть печиво, плюс наклейки - це ще 2 рубля. Ще потрібно порахувати рукавички за 48 копійок. Разом я витратила 54 рубля. Тобто при найкращому розкладі могла отримати прибутку всього 32 рубля.

Оскільки я продала не весь товар, а всього вісім грибків - це 8 рублів, дві коробки кактусів по 7 рублів і коробку метеликів за 8, то отримала всього 30 рублів. Цим навіть не окупилися витрати - я пішла в мінус на 24 рубля.

Ймовірно, на результат вплинуло те, що на Комарівському ринку я була першою людиною, який почав продавати кондитерські вироби власного виробництва. І це був перший день торгівлі. Про мене мало хто знав. Крім того, торгувала я в будній день, і навіть ті, хто могли б стати моїми покупцями, були на роботі. Для успішної торгівлі потрібна активна реклама. Якби про моє печиво не написали в інстаграме, я, швидше за все, взагалі б нічого не продала.

Якби про моє печиво не написали в інстаграме, я, швидше за все, взагалі б нічого не продала

Для себе я зробила висновок, що ринок - не те місце, де буде добре продаватися домашня випічка. Це досить дорогий продукт навіть за собівартістю. Домашні кондитери купують борошно, яйця, цукор та інші інгредієнти за роздрібними, тобто магазинним цінами. Крім того, солодке виготовляється невеликими партіями, що теж збільшує ціну. Сюди ж потрібно включити вартість електрики, води, витратних матеріалів - пергаментного паперу для випікання, кондитерських мішків для розпису і т.д. Знову ж, упаковка коштує недешево. І якщо ти не орендуєш місце на ринку, то тобі хоча б не потрібно платити по 12 рублів за день. Люди ж приходять на ринок, щоб купити щось подешевше. У будні дні це в основному пенсіонери.

Крім усього іншого, в Білорусі тільки починають розуміти, що таке хенд-мейд, що ручна праця, ексклюзив - це оригінально і цікаво. Така продукція не може коштувати стільки ж, скільки те, що вироблено на фабриці. Платити за це у нас готові поки мало хто.

До всього іншого, щоб торгувати на ринку, потрібно бути готовим не тільки до фізичних навантажень - стояти 8-9 годин на одному місці вкрай складно, але і підготовленим морально - критики не уникнути. Завжди знайдеться той, кого не влаштує ціна, смак, зовнішній вигляд або ще щось.

І це 7 рублів за три печива ?
Це у вас що, пряники?
І хто виробник?
Тобто вдома?
Або у вас своя кондитерська?
А як я дізнаюся, в яких умовах і з чого це все готувалося?
І куди мені скаржитися потім, якщо я отруєний цим печивом?
Санкнижка у вас є?
А що у них всередині?
І по рублю ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация