У Києві викрили клініку, яка торгувала дітьми

Поліція встановила особи кількох сотень таких сурогатних матерів. Поліція встановила особи кількох сотень таких сурогатних матерів

Сурогатні матері народжували дітей для вивезення за кордон / фото pixabay.com

Про це заявив голова Національної поліції Сергій Князєв під час спільного з генеральним прокурором України Юрієм Луценком брифінгу, повідомили УНІАН в прес-службі Нацполіціі.

Під виглядом надання послуг з проведення допоміжних репродуктивних технологій методом сурогатного материнства зловмисники протягом декількох років записували іноземних громадян батьками народжених в Україні дітей. На підставі цих документів іноземці вивозили дітей за кордон. Поліцейські встановили особи кількох сотень сурогатних матерів, які користуються послугами викритої клініки.

Князєв підкреслив, що в реалізації цього розкриття Нацполіція вийшла на новий рівень розслідування кримінальних проваджень, які до сих пір не мали великих перспектив у розслідуванні.

Співробітники Департаменту боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, спільно з поліцейськими Києва та співробітниками Державної фіскальної служби під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури викрили протиправну діяльність 41-річного іноземця. Встановлено, що чоловік протягом 2011-2018 років на території України на базі створеної ним клініки в галузі репродуктивної медицини організував протиправну діяльність, пов'язану з наданням послуг з проведення допоміжних репродуктивних технологій методом сурогатного материнства.

Читайте також Півмільйона за 9 місяців: скільки може заробити сурогатна мати в Україні і наскільки це популярно (відео)

На основі підроблених документів, зокрема довідки про генетичну спорідненість в клініці іноземних громадян записували батьками новонароджених громадян України. На підставі цих документів порушники отримували свідоцтва про народження дітей, а згодом - і дозвіл на переміщення немовлят через державний кордон України як іноземців-нерезидентів України. Потім учасники угоди здійснювали одну з форм торгівлі людьми - незаконна угода, об'єктом якої є малолітні діти.

Зокрема, поліцейські встановили факт вивезення іноземцями дитини, народженої в Вінниці, за межі України.

За словами Луценка, потенційні батьки на момент запліднення навіть не перебували на території України і не надавали свого біоматеріалу. «Італійська подружня пара, використавши завідомо підроблені документи медичного центру, зареєстрували себе батьками новонародженої дитини і в жовтні 2011 року вивезли його в Італію. За вчинення цих дій медичний центр отримав 32 тисячі євро. Сурогатна мати - 6 тисяч євро », - повідомив генпрокурор.

Крім того, поліцейські встановили осіб, які здійснювали вербування сурогатних матерів, вели облік, конвертацію і легалізацію коштів, отриманих від злочинної діяльності, а також виплату «зарплати». Правоохоронці встановили осіб, які займалися супроводом і розселенням іноземців, проводили рекламу клініки.

За результатами огляду документів, вилучених під час обшуків, встановлений і складений список з декількох сотень сурогатних матерів. Зараз поліцейські опитують цих жінок на предмет вчинення відносно них незаконних дій посадовими особами клініки.

В ході досудового розслідування правоохоронці встановили факти ухилення порушників від сплати податку на прибуток на суму в кілька десятків мільйонів гривень. Крім того, встановлені факти ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб, які надавали послуги з сурогатного материнства.

За виявленими фактами порушено кримінальні провадження у частині 1 і частини 3 статті 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) і частини 3 статті 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України.

У розслідуванні зазначених злочинів, встановленні та притягнення до відповідальності причетних до них осіб українські правоохоронці будуть співпрацювати з іноземними колегами.

«Саме цим розслідуванням ми викрили ряд недоліків в законодавчій ініціативі. Тому звертаємося до Верховної Ради, щоб, відповідно до Міністерством охорони здоров'я, розробити чітку нормативну базу, яка б могла розрізняти, де злочин, а де немає », - підкреслив Князєв.

За його словами, правоохоронці направили 16 міжнародних доручень в інші держави щодо конкретних немовлят про дослідження можливих сурогатних батьків для проведення тесту ДНК, а також інших слідчих дій.

«Коли ми отримаємо відповіді, зрозуміємо реальні масштаби цього правопорушення. Закликаємо всі приватні медичні установи чітко дотримуватися законодавства і не грати з такою формою бізнесу, тому що ми маємо матеріал і інструмент для ефективного розслідування », - підкреслив Князєв.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация