У Волгограді на Мамаєвому кургані завершено будівництво храму Всіх святих

Волгоград, 12 травня 2005 р

У всій красі постав в переддень свята Великодня перед жителями Волгограда новий білокам'яний храм на честь Усіх святих в землі російської просіяли, зведений на Мамаєвому кургані У всій красі постав в переддень свята Великодня перед жителями Волгограда новий білокам'яний храм на честь Усіх святих в землі російської просіяли, зведений на Мамаєвому кургані. Будівельники звільнили його від лісів.

У червні 1993 р Волгоград відвідав Патріарх Московський і всієї Русі Алексій, який приїхав разом з учасником Сталінградської битви архімандрит Кирило (Павловим), повідомляє прес-служба Волгоградській єпархії . У ювілейний рік святкування 50-річчя Сталінградської перемоги Патріарх освятив Мамаїв курган для будівництва на ньому храму, щоб люди могли поставити тут свічки в пам'ять про захисників цієї висоти, всього Сталінграда і всієї нашої Батьківщини, помолитися, замовити панахиду про вбитих. Але віруючим довелося пройти через багато випробувань: від простого нерозуміння до злісних нападок на Церкву. Найбільш різко виступила проти храму частину волгоградських комуністів-атеїстів. Самим м'яким їх виразом були такі слова: «відстоїмо священну землю Мамаєва кургану від блюзнірських намірів Церкви». Допомогло вирішити проблему створення опікунської ради з будівництва храму, головою якого став тодішній мер міста Ю. В. Чехов.

У 1995 р Патріарх Алексій благословив будівництво храму на честь Всіх святих. Почалися проектні роботи, в результаті яких визначилося і нинішнє місце для храму, розташованого приблизно в 200 м від монумента «Батьківщина-Мати» біля братської могили. У 1997 р Патріарх дав повторне благословення будувати храм саме біля братської могили. Це місце проглядається з усіх довколишніх точок, та й сама братська могила, що знаходиться нижче і в стороні від скульптури «Батьківщина-Мати», довгий час була малопосещаема - весь людський потік проходив в стороні від неї. А зведення храму біля братської могили, де покоїться прах кілька тисяч захисників Сталінграда, відразу додає особливого сенсу всьому задумом будівельників, будучи органічним продовженням старих російських традицій.

Починаючи з 1997 року, на свято Перемоги 9 травня багато тисяч волгоградцев приходять хресним ходом на Мамаїв курган, щоб вшанувати в молитвах пам'ять полеглих і побажати здоров'я живим ще ветеранам Великої Вітчизняної війни Починаючи з 1997 року, на свято Перемоги 9 травня багато тисяч волгоградцев приходять хресним ходом на Мамаїв курган, щоб вшанувати в молитвах пам'ять полеглих і побажати здоров'я живим ще ветеранам Великої Вітчизняної війни. Цей хресний хід зазвичай проходить з чудотворною провінційні іконою Божої Матері. Під час одного з таких ходів 9 травня 2002 року в фундамент храму був закладено першу цеглину.

Всі головні дати в ході будівництва виявилися пов'язані з заступництвом Пресвятої Богородиці - почалося воно 14 жовтня 2000 року (в день Покрови Пресвятої Богородиці), останню цеглину в будівлю храму було закладено 27 вересня 2004 року (в свято Різдва Богородиці), головний купол встановили знову на Покров 14 жовтня 2004 р Тоді митрополит Волгоградський і Камишинський Герман освятив куполи для споруджуваного храму Всіх святих.

Заготовки для 5 куполів були виготовлені в Челябінській області (м Трехгорний), а зібрані на місці. вага Заготовки для 5 куполів були виготовлені в Челябінській області (м Трехгорний), а зібрані на місці центрального купола досягає 7 т., а малих - 6 т. Купола зроблені з листової нержавіючої сталі, що пройшла спеціальну титано-вакуумну обробку. Після освячення на головний купол відразу ж поставили і хрест. Під час установки першого купола похмуре похмуре небо розсіялася і на сонці заграли золоті куполи. Те ж саме відбувалося і при установці інших чотирьох куполів. За формою ці золоті куполи нагадують давньоруські військові шоломи, а покрівля нагадує кольчугу давньоруського воїна. Висота білокам'яного храму разом з хрестом сягає 38 м., Причому, що примітно, саме храм зараз знаходиться на піку легендарної висоти 102,0 (так позначався на військових картах Мамаїв курган). Сама ж скульптура «Батьківщини-Матері» стоїть на штучній 14-метрової насипу.

Уже взимку 2005 р біля храму поставили невелику тимчасову каплицю, куди заходять помолитися як самі будівельники, так і віруючі. Два рази на тиждень нещодавно призначеним священиком Димитрієм тут служиться панахида і молебень про успішне закінчення благої справи. І все ж сам процес будівництва протікав не так безхмарно. Противники храму говорили, що його не можна будувати, так як це може вплинути на стійкість схилу і фігури «Батьківщини-Матері». Але після ретельних розрахунків геологи визнали, що фундамент храму лише зміцнить схил і зробить його більш стійким від сповзання. В результаті церква міцно покоїться на 8 буронабивних палях діаметром близько 2 м кожна, що йдуть на глибину 27 метрів.

Велику допомогу в справі зведення храму надали АТ «Лукойл», «Каустик», «Бровар», «Волгопромбанк», губернатор Кемеровської області Аман Тулєєв, ряд інших піклувальників. Приходило і багато невеликих, але не менш цінних від цього пожертвувань від простих віруючих - ветеранів війни, школярів, домогосподарок. Основний тягар організаторських робіт лягла на плечі Миколи Григоровича Викулина - голови парафіяльної ради і виконавчого комітету. А головою опікунської ради був обраний в 2004 р губернатор Волгоградської області Н. К. Максюта. Коли через брак коштів процес зведення храму майже зупинився, нафтова компанія «Лукойл» прийняла рішення підтримати будівництво, на що було виділено 25 млн. Руб.

Зараз в церкві закінчені оздоблювальні роботи, викладений триколірний гранітна підлога. Скоро очікується підвіска семиярусний панікадила і ще чотирьох панікадил в межах, вирішується питання з установкою вівтаря. Розпис храму, правда, почнеться не раніше ніж через три роки - цегляна кладка може дати усадку. У Н. Г. Викулина народилася цікава задумка написати для церкви Всіх святих свою «Сталінградську ікону». Навколо храму вже розпочато обладнання першого кільця дороги з восімігранной плитки, друге кільце хочуть зробити зеленим газоном, а на третьому поставлять лавки і вісім незвичайних світильників висотою в 5 м з хрестами, укріпленими на величезних гранітних кубах.

Поява церкви на головній висоті Росії викликало велике пожвавлення і серед творчого люду. Кілька відомих волгоградських художників вже присвятили храму Всіх святих свої роботи. Зовсім недавно Волгоградська єпархія випустила з благословення митрополита Германа унікальну серію листівок, присвячених православної історії нашого краю. У комплект під назвою «Святині Волго-Донського краю» увійшли картини волгоградських художників із зображеннями храмів Волгограда та області. Зараз прес-служба єпархії готується випустити ще кілька листівок, які доповнюють цю серію. У неї будуть включені картини художника Анатолія Михайлова, що зображують весняний і зимовий види храму Всіх святих.


12/05/2005



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация