Учасники ринку цінних паперів

  1. Категорії учасників ринку
  2. емітент
  3. інвестор
  4. Професійні учасники ринку цінних паперів
  5. Організація регулювання контролю

Учасниками ринку цінних паперів стають як фізичні, так і юридичні особи, що займаються цінними паперами: їх купівлею, продажем, зберіганням, обслуговуванням, аналітикою, аудитом. Всіх учасників фондового ринку пов'язують певні економічні відносини за типом їх діяльності, що вказують на приналежність учасників до певної категорії.

Категорії учасників ринку

Учасники фондового ринку виконують свої певні функції, згідно з якими вони поділяються на такі групи:

  • емітенти;
  • приватні інвестори;
  • професійні учасники ринку цінних паперів;
  • контролюючі органи.

При цьому взаємодія на фондовому ринку відбувається між двома головними учасниками: емітентами - споживачами капіталу, і інвесторами - постачальниками капіталу. Кожен із суб'єктів має особисту зацікавленість: емітент намагається придбати необхідні фінансові кошти за мінімальну вартість в найкоротші терміни; інвестор зацікавлений у вигідному, ліквідному і надійному вкладенні, що приносить дохід.

емітент

Емітент - економічний суб'єкт, що випускає цінні папери і несе за них певні зобов'язання.

Наприклад, на ринку   ММВБ   обертаються акції і облігації більш 700 емітентів Наприклад, на ринку ММВБ обертаються акції і облігації більш 700 емітентів. Така кількість можна вважати достатньою для успішної роботи біржі, хоча в Америці рахунок емітентів вже йде на тисячі.

На практиці емітент - це перший продавець цінних паперів, хоча за випуском товару не обов'язково повинна слідувати угода «купівлі-продажу». Поняття «емітент» зобов'язує не тільки випустити папери, але і прийняти по ним певні зобов'язання. Також емітент може викуповувати назад власні акції.

Емітенти, як учасники ринку цінних паперів, можуть бути розглянуті з різних позицій. З одного боку, вони зацікавлені в залученні інвестицій і виступають споживачами капіталу. Випуск цінних паперів - один із способів реалізації цієї мети. З іншого боку, отримані грошові кошти при правильному використанні перетворюються в прибуток, яка стає джерелом фінансових ресурсів. Отже, може статися метаморфоза, і емітент перетвориться в інвестора.

інвестор

Інвестор - економічний суб'єкт, який вкладає кошти в цінні папери, приймаючи ризики на свою відповідальність.

В якості інвесторів в Російській Федерації можуть виступати практично всі суб'єкти фондового ринку: від фізичних та юридичних осіб до держави В якості інвесторів в Російській Федерації можуть виступати практично всі суб'єкти фондового ринку: від фізичних та юридичних осіб до держави. Інвестор може продавати і купувати цінні папери в залежності від їх прибутковості і ринкової ситуації.

Фондовий ринок забезпечує перехід грошових коштів з одного економічного сектора в інший. Наприклад, існує компанія, яка займається виробництвом певної продукції, але для подальшого розвитку у неї немає коштів. Щоб знайти необхідні гроші, компанія випускає від свого імені цінні папери і виходить на фондовий ринок як компанія-емітент. Інша компанія-інвестор, що має в наявності вільний капітал, купує ці цінні папери в надії отримати прибуток. Обидві компанії, що беруть участь в перерозподілі капіталу, стають безпосередніми учасниками фондового ринку.

Рекомендовані для вас статті:

Професійні учасники ринку цінних паперів

Крім емітента та інвестора, основних учасників, на фондовому ринку є різного роду посередники, у кожного з яких - своя роль. Професійні учасники - спеціалізовані компанії, які здійснюють посередницьку зв'язок між емітентом і інвестором. Ці учасники ринку цінних паперів ведуть професійну діяльність і мають на неї державну ліцензію.

Посередники умовно діляться на дві групи і кілька підгруп:

  • Фінансові посередники, які залучають вільний капітал різних економічних суб'єктів, які можуть надати його від свого імені і на певних умовах споживачам, які потребують цих засобах:
    • комерційні банки;
    • інвестиційні фонди.
  • Підприємства та компанії, що надають свої посередницькі послуги емітенту та інвестору щодо цінних паперів:
    • дилер - учасник ринку, який здійснює операції купівлі-продажу за свій рахунок;
    • брокер - діє за рахунок клієнта і має прибуток від комісії;
    • керуючий - особа, яка керує цінними паперами;
    • клірингова організація, в обов'язки якої входить визначення взаємних зобов'язань;
    • депозитарій відповідає за збереження цінних паперів і здійснює перехід прав власності;
    • реєстратори, які ведуть реєстр власників цінних паперів.

Щоб зрозуміти, в чому полягає роль посередників на біржі, розглянемо приклад дії брокера під час здійснення біржової угоди:

Інвестор бажає придбати акції якоїсь організації. Він цікавиться у брокера або аналітиків, як йдуть справи у цій компанії. Брокер показує зміну ціни на акції в останні роки, аналітик вказує на стан компанії по звітностям. Якщо останнього все влаштовує, то він дає брокеру доручення на їх покупку, уточнивши необхідну кількість. Отримавши доручення (ордер, наказ) від інвестора, брокер виконує його. Протягом трьох днів дані інвестора надходять в депозитарій , І інвестор офіційно числиться, як новий акціонер компанії.

На практиці зазвичай виконання якого-небудь одного виду посередницької діяльності - це рідкість На практиці зазвичай виконання якого-небудь одного виду посередницької діяльності - це рідкість. Найбільші професійні учасники фондового ринку - це багатофункціональні підприємства, які надають клієнту повний перелік послуг, пов'язаних з цінними паперами.

Професійна діяльність має повністю відповідати всім кваліфікаційним вимогам, фінансовим критеріям стійкості, вимогам розкриття інформації та дотримання трудової етики.

Кращі брокери для інвестицій в акції

брокер FinmaxFX пропонує величезну кількість акцій. Більшість брокерів прагне дати доступ тільки до найпопулярніших NYSE або NASDAQ, але у FinmaxFX є величезна кількість європейських і азіатських акцій, велика кількість індексів, і звичайно, цінні папери з американських бірж, включаючи і вітчизняні компанії. Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови.

Регулюється FSA і в Росії ЦРОФР. Мінімальний депозит $ 100.

Офіційний сайт: FinmaxFX

Офіційний сайт:   FinmaxFX

платформа Libertex належить брокеру, який працює більше 20 років. Сама платформа знаходиться під контролем європейських регуляторів CySEC і MiFID. Тут ви знайдете величезну кількість акцій, фондових індексів, ETF фондів і не тільки.

Брокер пропонує величезну базу активів, академію (програми навчання), постійно проводить вебінари, надає аналітику і має дуже зручну торговельну платформу, до якої підключено велику кількість індикаторів. У самій платформі є блок з останніми новинами і прогнозами російською мовою. Мінімальний депозит $ 200.

Офіційний сайт: Libertex

Офіційний сайт:   Libertex

брокер eToro пропонує величезну кількість акцій і ETF на американських, європейських і азіатських ринках. Більш ніж 12 річний досвід роботи, регуляція CySEC, інвестиційні фонди на ринку акцій, готові портфелі та інші інвестиційні можливості. Професійний брокер для покупки і заробітку на цінні папери. Мінімальний депозит $ 500.

Офіційний сайт: eToro

Організація регулювання контролю

Організація регулювання контролю

У світовій практиці до контролюючих органів належать підприємницькі асоціації чи добровільні об'єднання, членам яких надаються формальні права у веденні бізнесу. У Росії контролюючі органи створюються професійними учасниками фондового ринку, або це відповідні органи держави.

Як ви бачите, не дивлячись на те, що двигуном фондового рику є інвестор, навколо нього є ще багато учасників. Все це склалося не відразу, і здебільшого, ініціатор всього - сам інвестор, адже кожен учасник ринку цінних паперів не просто так має своє місце, кожен з них забезпечує безпеку інвестору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter! Величезне Вам спасибі за допомогу, це дуже важливо для нас і наших читачів!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация