Учитель Забайкальського краю Наталія Жданова - вільна біографія губернатора

  1. Повноцінну і вельми емоційну біографію першого губернатора Забайкальського краю Равіля Геніатулін ще...
  2. сім'я
  3. Навчання
  4. Робота
  5. Висловлювання, інциденти, цікаві епізоди
  6. доходи
  7. нагороди

Повноцінну і вельми емоційну біографію першого губернатора Забайкальського краю Равіля Геніатулін ще під час перебування його главою адміністрації Читинської області одного разу писав професійний журналіст, колишній головний редактор газети «Забайкальський робітник» В'ячеслав Смирнов. У другого губернатора об'єднаного регіону Костянтина Ільковського повна біографія навряд чи була можлива - складно публічно пояснити, звідки у людини стільки грошей. Тому патетичні біографії Ільковського припали на виборчу кампанію 2013 року і запам'яталися погано. З текстів було зрозуміло, що Ільковського з родини інтелігентів, дружина у нього є і двоє дітей, кар'єра геолога, раптово обірвалася зміною роду діяльності - геолог став енергетиком, потім чиновником, депутатом і, нарешті, губернатором, любить туризм, не п'є. До прискіпливо виписаних журналістами статей про себе Ільковського доопрацювати не встиг, та й не дуже прагнув до великої відкритості.

Офіційна біографія третього губернатора Забайкальського краю Наталії Жданової традиційно складається з простого перерахування місць роботи, нагород і закінчених вузів. Біографія голови регіону в «Вікіпедії» повністю скопійована з офіційною. З цих сухих рядків дуже складно зрозуміти, яким чином Жданова зробила настільки стрімку кар'єру, і за які заслуги Володимир Путін після несподіваної відставки Ільковського зробив вибір на користь спікера законодавчих зборів. Єдина відома нам спроба вийти за рамки офіційних даних була зроблена в ході виборчої кампанії з виборів губернатора - в нудотно тексті незрозумілого авторства (матеріал підписаний псевдонімом) розповідалося про дитинство, заміжжя і батьків Жданової. Розібратися в тому, що призвело до призначення Жданової на посаду т.в.о. губернатора, з цієї публікації було неможливо, та це, напевно, і в принципі нереально в журналістському матеріалі. Проте редакція «Чіта.Ру» постаралася зібрати всю наявну у відкритих даних біографічну інформацію про главу регіону з тим, щоб більш чітко уявляти етапи життєвого шляху Наталії Жданової.

сім'я

Наталія Миколаївна Жданова народилася 16 лютого 1964 року в Читі в родині випускниці Московського державного педагогічного інституту імені Леніна Любові і корінного москвича Миколи Гордєєва, який, за твердженням самої Жданової, є внучатим племінником письменника Михайла Булгакова. Батьки познайомилися в Москві, після чого батько переїхав в Читу. В інтерв'ю газетам «Ефект» і «Земля» в 2016 році говорила про те, що виховувалася бабусею.

Мати займала керівні посади в системі освіти Чити - з 1978 року була директором школи №38, з 1983 року - завідуючою райвно Центрального району Чити, з 1994 року очолила Управління освіти адміністрації Чити, де працювала до 1998 року, після чого перейшла в Читинський філія Далекосхідної академії держслужби. Очолювала виборчу комісію Чити в 2004-2012 роках, коли вибори послідовно вигравав Анатолій Михальов.

Батько - історик (випускник Читинського державного педагогічного інституту), педагог, доктор історичних наук, член-кореспондент Міжнародної академії наук вищої школи, фахівець в російсько-китайських відносинах. Тітка - Римма Кім - в кінці 80-х очолювала відділ народної освіти в Інгодінський райвиконкомі Чити, з 1988 року була завідуючою відділом освіти міськвиконкому (та ж посаду, яку з 1994 року зайняла її сестра, а з 2001 року - племінниця), пізніше займала посаду керуючої справами мерії, була головою комітету зовнішньоекономічних зв'язків мерії Чити, заступником голови адміністрації і головою комітету зовнішньоекономічних зв'язків в уряді Равіля Геніатулін в 1996-1998 роках.

Наталія Жданова одружена з генерал-лейтенантом Сергієм Ждановим, який до вересня 2016 року очолював Прикордонне управління ФСБ Росії по Забайкальському краю, після чого перейшов на роботу в центральний апарат ФСБ Росії в Москві. Раніше - з 2005 по 2008 рік - Жданов вже працював в цій же структурі. Відомо також, що в 1985 році він закінчив «один з московських вузів».

Навчання

Наталія Жданова в 1986 році закінчила Читинський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Китайський і англійську мови»; в 2002 році - Далекосхідну академію державної служби за спеціальністю «Муніципальне управління». В інтерв'ю «Чіта.Ру» повідомляла про навчання в Пекінському інституті іноземних мов. Кандидат історичних наук. За даними «Коммерсанта» , Тема дисертації - «Розвиток прикордонного і міжрегіонального співробітництва Забайкалля з провінціями КНР в 1950-1980-ті роки». Володіє китайською мовою.

Робота

З 1986 по 1993 роки працювала вчителем китайської мови в школі №4 в Читі. З 1993 по 1994 роки - перекладач, фахівець із зовнішньоекономічної діяльності філії АТ «Акрос». У 1994-1995 роках - заступник директора з іноземних мов школи №4, в 1995-2001 роках - директор школи №4, яка мала статус багатопрофільної мовної гімназії. З 2001 по 2008 роки - голова комітету освіти адміністрації Чити (фактично та ж посаду, яку до 1997 року обіймала її мати).

У 2008 році, після створення уряду Забайкальського краю (регіон утворений 1 березня 2008 року в результаті злиття Читинської області і Агинского Бурятського округу) була призначена заступником голови уряду Забайкальського краю з соціальних питань, займалася роботу міністерств соціального блоку в кабінеті міністрів губернатора Равіля Геніатулін.

Після його відставки у 2013 році виконувала обов'язки міністра освіти, науки і молодіжної політики Забайкальського краю в тимчасовому уряді тимчасово виконуючого обов'язки губернатора регіону Костянтина Ільковського. Брала участь у виборах депутатів законодавчих зборів від партії «Єдина Росія», пройшла в парламент за партійними списками, минаючи обов'язкову для єдиноросів процедуру праймеріз. У виборах значилася в регіональній групі №6 партійного списку по Центральному району Чити, але таким чином обратися не змогла, перше місце за кількістю голосів посіла кандидат від ЛДПР Світлана Ілюхіна. Після виборів від мандата відмовився другий номер крайового списку «Єдиної Росії» - інвалід і голова регіонального товариства інвалідів Андрій Мартинов, його мандат був переданий Жданової, після чого єдинороси висунули її кандидатуру на посаду спікера, Жданову також підтримав обраний губернатор Костянтин Ільковського. Спікером Жданова працювала з вересня 2013 року по лютий 2016 року, вона була першим жінкою-керівником регіонального представницького органу.

У лютому 2016 роки після відставки губернатора Костянтина Ільковського була призначена на посаду тимчасово виконуючого обов'язки (т.в.о.) глави регіону президентом Володимиром Путіним. Висунуто на посаду губернатора партією «Єдина Росія». Виграла вибори у вересні 2016 року, набравши 54,39% голосів (друге місце з 28,74% голосів зайняв комуніст Микола Мерзлікін). Після призначення т.в.о. губернатора відправила у відставку уряд Костянтина Ільковського, після виборів повністю переформатувала складу регіонального уряду і реформувала регіональну систему органів держвлади.

Висловлювання, інциденти, цікаві епізоди

В кінці 2009 року в статусі віце-прем'єра з соціальних питань очолювала оперативний штаб по боротьбі з епідемією «свинячого грипу», що забрала життя кількох десятків жителів регіону.

У 2010 році зайняла досить жорстку позицію в ситуації в Урульгінской корекційної школі-інтернаті, вихованці якої поскаржилися на насильство з боку вихователів: «Наше завдання зараз - зберегти в цій школі порядок і спокій. Своїми діями прокуратура розбурхала дітей, і вони агресивно налаштовані, некеровані. Кажуть, що поскаржаться в прокуратуру навіть у відповідь на зауваження про куріння. Ми готуємо пропозиції до Держдуми, тому що, може бути, освіта виконує не зовсім властиві йому функції. Учитель повинен вчити і виховувати. УФСІН або органи соцзахисту повинні займатися цими школами, я поки не готова сказати, але не освіта ».

У 2012 році критикувала інтернет-користувачів, що залишають негативні коментарі під новинами про відкриття медичних установ, називаючи їх неадекватними людьми: «Особисто я ставлюся негативно до таких коментарів. Я вважаю, що такі коментарі видають не зовсім адекватні люди. А найголовніше, по відношенню до того закладу, який ми відкрили минулого тижня, мова йде про онкодиспансері, я вважаю, такі коментарі зовсім неетичними, оскільки це особливе установа, оскільки там особлива категорія хворих. І наша мета взагалі-то найголовніша тут - створити умови для лікарів, а лікарі, повірте, дуже талановиті, справжні майстри своєї справи в онкодиспансері працюють, щоб своєчасно виявляти з такою патологією - онкопатологією, щоб їх лікувати, щоб збільшувати тривалість їх життя. Тому будь-які не надто етичні коментарі, повторюю, не зовсім адекватні коментарі в даному випадку, я думаю, якщо є таке бажання, залишити при собі. Чи не виставляти їх на публічний показ ».

відома також висловлюванням про необхідність посилення федерального закону «Про ЗМІ»: «Була б моя воля, я б давно в закон про засоби масової інформації внесла б посилення, втім, тепер у мене є таке право, і треба подумати на цю тему, тому що ця смітник дійсно набридла ». Разом з тим, не один раз висловлювалася за максимально прозору роботу із засобами масової інформації.

У лютому 2013 року також вельми жорстко коментувала погром, влаштований студентами професійного училища №6 в Читі: «Спираючись на свій великий педагогічний досвід, маю право стверджувати, що в подібній ситуації головне - встановити особи призвідників. Цим зараз займається комісія. Будуть, безумовно, проаналізовані дії педагогічного колективу. Слід особливо відзначити, що можливість вчитися в професійному училищі доступна практично всім бажаючим. Правила прийому та вимоги до здоров'я спрощені. Вимог учні ніяких не виставляли. Стипендія була видана напередодні своєчасно. У гуртожитку створені всі умови для нормального проживання ».

критикувала і управлінську роботу , Неефективність якої могла призвести до такого розвитку подій: «Безгоспним залишилося шість училище. І результат ми отримали. Я добре просто знаю всю цю історію, як в шостому училище довго з директором не могли визначитися, як там завжди таке свавілля був. І пішли просто по легкому шляху: навіщо нам шукати якогось директора, навіщо нам вирішувати кадрові питання, кадровий резерв створювати, навіщо укладати договір свого часу з ЗабГГПУ, наприклад, коли можна просто взяти і приєднати до Римми Олександрівни, хорошому директору. Тягне вона четверте, ну ще шостий за собою потягне. Ось ми і отримали те, що отримали ».

У жовтні 2013 року в зверненні до жителів регіону в День пам'яті жертв політичних репресій в статусі спікера парламенту говорила про те, що громадянам важливо знати «про криваві репресії і сталінському ГУЛАГу»: «Історія вимагає не тільки знання фактів, а й їх морального осмислення. Світла пам'ять всім тим, хто став жертвами сталінських політичних репресій ». виступала проти точкової забудови Чити і за розробку генплану міста. Ситуація з точковою забудовою міста до цих пір не змінилася, нового генплану немає, гроші на його створення в бюджет 2017 роки не закладені.

У березні 2015 року виступила ініціатором скорочення зарплати депутатів законодавчих зборів, які працюють на постійній основі, на 10%: «У цій ситуації ми наслідуємо приклад, поданим президентом. Ми розуміємо, що і країна, і наш край переживають важкі часи ». На ділі лише змінилася схеми оплати праці чиновників і депутатів законодавчих зборів, які були передані в руки губернатора і спікера відповідно разом з інструментами заохочення кого завгодно - від глави регіону до останнього чиновника або депутата. Реальна можливість заробити у депутатів і Ждановой тоді зросла в 1,5-2 рази. Сама Жданова в 2015 році заробила в 1,7 рази більше, ніж в 2014-му - 4,485 мільйона рублів.

Після загибелі 9-річного хлопчика, якого в Читі в березні 2015 року загризли собаки, назвала спроби влади міста зняти з себе відповідальність за трагедію боязкими: «Страшне пригода, жахливе горе, це непоправна втрата. У такій ситуації не зовсім коректно виглядають спроби перекладання відповідальності, коли такі спроби здійснюють керівники з досвідом, які працюють у міській владі, це виглядає безвідповідально і боягузливо. Працювати треба, сміття прибирати, двори, а не займатися перекладанням відповідальності ».

Ймовірно, репліка Ждановой була відповіддю на прохання мерії негайно передати повноваження з вилову собак місту.

У травні 2015 року хвалила роботу вкрай непопулярного в регіоні міністра Михайла Лазуткіна по оптимізації системи охорони здоров'я: «Разом з колегами ми прийшли до єдиної думки, побачили, що ті ваші економічні операції та процедури, які ви виробляєте, вони несуть реальний ефект, який спрямований на оздоровлення наших пацієнтів. Ми переконалися в цьому самі. Ви проводите операції не по своїй примсі, а тому що завдання охорони здоров'я такі стоять і не тільки в нашому суб'єкті, ми знаємо, що відбувається в Московській області, в середній смузі країни ».

Після затримання депутата міськдуми Олександра Щебенькова за водіння у п'яному вигляді публічно засудила його поведінку, але назвала його законослухняним і свідомою людиною: «Тому дивно, чому такий законослухняний громадянин нашого міста, депутат, який першим повинен дотримуватися законів і дотримуватися їх, раптом ось проявився в такому вчинку. Чесно сказати, незрозуміло, але, напевно, якісь пояснення особистого характеру у нього є, хоча, ще раз кажу, що це неприпустимо ».

У наприкінці 2015 року пішла від прямої відповіді, коментуючи масштабну суспільну дискусію про можливість передачі будівлі Музею декабристів в Читі Російської православної церкви: «Відповім на це питання словами класика, які підходять як не можна краще: Роби, як повинно, і будь, як буде».

В день відставки Костянтина Ільковського в лютому 2016 року заявила про те, що не в курсі того, що відбувається.

Її батько, Микола Гордєєв відразу після призначення в коментарі ІА «Чіта.Ру» зазначив, що відмовлятися від призначення дочка не могла, і висловив надію, що ЗМІ Забайкальського краю будуть «об'єктивно і чесно висвітлювати розвиток ситуації»: «Сама Наталя Миколаївна виявилася в такому положенні, що відмовлятися їй не можна, відступати нікуди, край треба виводити. Звичайно, ми сподіваємося, що вона впорається з такою нелегким завданням. Ми як батьки морально підтримуємо, допомагаємо їй, щоб підтримати її діловий настрій, щоб вистачило сил, мужності та вміння. Ми сподіваємося на жителів Забайкальського краю і засоби масової інформації, що вони об'єктивно і чесно висвітлюватимуть розвиток ситуації ».

Після призначення відзначала роль мера Чити Анатолія Михальова і колишнього губернатора Забайкальського краю Равіля Геніатулін в своїй кар'єрі, а також висловлювала впевненість, що буде працювати з Костянтином Ільковського: «Я починала у Анатолія Михальова, а школа Михальова - дуже серйозна школа. Довго працювала і з Равілем Геніатулін, це дуже фундаментальний досвід. Ми плідно працювали і, я впевнена, будемо працювати і з Костянтином Ільковського ».

В місяць призначення була змушена спростовувати інформацію про збільшення свого щомісячного грошового заохочення - відповідний проект постанови уряду був розміщений на офіційному порталі регіону: «Я нікого не просила готувати проект постанови зі зміни заробітної плати губернатора і нічого не підписувала. Розцінюю це як випад особисто проти мене і проти політики, яку мені доручено проводити. Чи не схильна до того, щоб починати роботу з зміни заробітної плати, придбання нових автомобілів і ремонту в кабінетах ».

Винного в підготовці і розміщенні документа в інтернеті обіцяли покарати: «Вчора ввечері відбувся дуже серйозна розмова. Я, власне, з цієї розмови так нічого і не зрозуміла: що, чому, з якою подачі, навіщо. Чи то це ворожа диверсія, то це саботаж, то це просто людська дурість. Людина пише пояснювальну. За результатами службового розслідування буде ухвалено дії аж до відсторонення ».

Про ті, хто Розмістив документ, и як ВІН БУВ наказание, до сих пір Нічого НЕ відомо. У квітні Заборона співробітнікам адміністрації міста Шилки підніматі Собі зарплату: «Ми всі перебуваємо в дуже важкий становіщі и не можемо дозволіті Собі Зайве розкіш и непріпустімі витрати. Давайте тугіше затягнемо паски, настануть кращі часи, тоді вже поговоримо ».

Через місяць після призначення назвала його історичною подією для краю: «Без року тиждень як відбулися важливі, можна сказати, історичні для краю події. Президент поклав на мене обов'язки т.в.о. губернатора. Для мене це рішення було несподіваним і єдино правильним ».

На цій же зустрічі повідоміла , Що є «не такий просунутою в соцмережах», як її попередник: «Ні, я не така просунута, як Ільковського, хоча в чомусь намагаюся бути схожою на нього. Є багато інших засобів комунікації крім «Однокласників», за допомогою яких можна спілкуватися ».

З весни 2016 року багато і часто різко критикувала роботу попереднього уряду: «У попередній період урядові відомства втратили координацію і взаємодію: виконавча влада окремо, муніципальне самоврядування окремо, абсолютно запущена кадрова робота. Народ і влада роз'єднані, влада не чує людей, люди не довіряють владі. У разі висунення за результатами попереднього голосування кандидатом в губернатори, я хочу запитати земляків, кого вони хочуть бачити ключовими міністрами в регіональному уряді. Впевнена, що з сьогоднішніми проблемами може впоратися тільки уряд народної довіри. Саме з цими людьми я і піду на вибори. Вважаю, що вибір кандидатів у члени Ради Федерації, які відповідно до закону визначаються кандидатом в губернатори, можна провести за аналогічною процедурою ».

Про результати опитувань населення для формування «уряду народної довіри» не повідомлялося.

У червні повідомляла про багатомісячної роботи по «розбору фінансових завалів».

Після призначення неодноразово брала участь в загальноміських заходах. 9 травня пройшла в колоні учасників акції пам'яті «Безсмертний полк» з портретом свого діда Василя Гордєєва, після чого через прес-службу розповіла про те, що дід пройшов дорогами війни від Москви до Берліна: «Був військовим журналістом, передавав зі сторінок газети всі події Великої Вітчизняної війни , бував на передовій. На жаль, мій дідусь вже після Перемоги героїчно загинув в Берліні. Я вважала за потрібне пройти разом з земляками в Безсмертному полку з портретом свого діда в пам'ять про нього і про всі ті, хто не повернувся додому з фронтів і в подяку всім ветеранам війни ».

В кінці травня пройшла в колоні вчителів на масштабному параді на День міста. Свято закінчилося салютом, під час виконання якого звучали китайські мелодії - так організатори заходу дякували гостям з КНР за допомогу у фінансуванні салюту. Жданова стримано прокоментувала цей факт, який викликав бурю обурення в соціальних мережах та ЗМІ, в тому числі на федеральному рівні: «Я звернула увагу керівництва міської влади на те, що дрібниць при проведенні такого рівня заходів не може бути. Більш того, зобов'язала надалі підключатися до організації будь-яких заходів за участю іноземних делегацій міністерство міжнародного співробітництва та зовнішньоекономічних зв'язків Забайкальського краю ». «Це наші сусіди, ми з ними підтримуємо відносини добросусідства і співробітництва, тому те, що китайська музика звучала в ці дні на забайкальської землі, не бачу нічого страшного. Інша справа, як це було організовано », - сказала губернатор.

виступала ініціатором зниження вартості електроенергії для жителів регіону - відповідний лист було адресовано віце-прем'єру російського уряду Аркадію Дворковичу. Про результати його розгляду не повідомлялося.

Зверталася до уряду країни з проханням збільшити дотації на вирівнювання бюджетної забезпеченості з 8,8 до 17 мільярдів рублів на 2016 рік - це був мінімум, необхідний для своєчасного погашення соціальних зобов'язань. Сума дотації істотно не змінилася.

Просила федеральна влада підтримати позицію уряду Забайкальського краю і зберегти районний коефіцієнт для місцевих жителів. Прес-служба глави регіону повідомляла про те, що «за підсумками зустрічі їй вдалося заручитися підтримкою» заступника голови федерального уряду Дмитра Козака.

В інтерв'ю ІА «Чіта.Ру» висловлювала намір жити в Забайкаллі «до останнього подиху»: «Чому мене все кудись весь час звідси відправляють? Це моя батьківщина. Я тут народилася, виросла тут, працюю. У мене була тисяча можливостей виїхати звідси. Я навіть їхала назавжди, поверталася. А іноді й не користувалася цими можливостями. Ну що таке?! Я тут має намір жити до останнього подиху ».

виступила ініціатором відсторонення з посади скандально відомого керівника регіонального Фонду капітального ремонту житлових будинків Євгенії Кірсанової: «Ми отримуємо негативні відгуки, як з боку керівників підприємств, так і від жителів краю через громадську приймальню. Ми змушені констатувати відсутність позитивної динаміки в діяльності даної установи. Цю тему неодноразово піднімали забайкальські журналісти ».

Після цього фонд вступив в відкриту публічну дискусію з т.в.о. губернатора: «Для нас рішення Наталії Миколаївни стало дивним, оскільки в порівнянні з програмою переселення програма капремонту йде на хорошому рівні. Це відзначав заступник голови Мінбуду Росії Андрій Чибис під час свого візиту в Читу - він залишився задоволений якістю виконаних робіт та відгуками про них в краї. Нам дивно рішення в зв'язку з тим, що Євгенія Кірсанова довела свою кваліфікацію на всеросійському тестуванні керівників регіональних операторів, під час якого вона на 100% впоралася із завданнями. Що стосується критики керуючих компаній, то незадоволені ті, з ким ми судимося. А судимося ми з тим, хто не представив нам повний пакет документів для оплати або допустив порушення при проведенні ремонту ».

пізніше Кірсанова зайнять посаду в аналогічній федеральної структурі.

Жданова булу ініціатором скорочення тривалості відпусток держслужбовців. пізніше розгорнула цю ініціативу до чиновників, депутатів і омбудсменів. відмовилася від участі в теледебатах в ході виборчої кампанії з виборів губернатора.

Під час візиту в Читу в вересні, напередодні виборів, прем'єр-міністра країни Дмитра Медведєва, їздила на автомобілі, яким керував голова уряду. після візиту доручила властям Чити заасфальтувати вулицю Аянське, грошей на це поки не знайшлося .

після виборів засудила бойкот жителів села Арей, які відмовилися від голосування через недозволені питання з землею: «У вирішенні питання є зрушення, ми працюємо. Але я б хотіла відповісти на питання про бойкот. На мій погляд, це не зовсім правильна позиція. Ясна річ, що це вибір кожного, проте, я вважаю, що треба йти на вибори. У тому числі і жителям села Арей. Це вибір людей, це вибір способу життя. Треба проявити свідому громадянську позицію. Я знаю, що там люди доведені і чули порожні обіцянки, які призвели до того стану речей, який склався. Найближчим часом ми займемося конкретним рішенням проблеми ».

жителі села обіцялі звернутися для допомоги у вирішенні питання до Володимира Путіна. проблема була вирішена напередодні Нового року. є автором доручення про збільшення поголів'я овець в краї в два рази - до 1 мільйона голів.

У листопаді повідомлялося про те, що Жданова оплатила будівництво 1 кілометра тротуару в селі Домна.

Виділяла серед жителів регіону деяких осіб, які «Зайняли зловтіхи позицію» , Запропонувавши членам уряду не звертати на них уваги. В ході обговорення бюджету 2017 року дала зрозуміти, що в Заксобраніі присутні депутати, яких не можна віднести до розсудливим: «Головне для нас сьогодні - робота з бюджетом. Хотілося б вірити в позитивну парадигму в напрямку прийняття бюджету. Люди в більшості своїй, за рідкісним винятком, на жаль, розсудливі, розумні, справжні патріоти Забайкальського краю, і займуть правильну державну позицію при обговоренні та прийнятті бюджету ».

В ході суспільної дискусії навколо підвищення тарифів ТГК-14 на 35% встала на сторону бізнесменів, обмеживши зростання тарифу значенням в 7,1%, а також доручила надати адресну допомогу постраждалим підприємцям. Саме підвищення тарифу назвала помилкою попереднього і чинного уряду.

доходи

Сім'я Жданової, так само як і сама Жданова, традиційно входить до числа чиновників з найвищими доходами. У 2012 році, згідно з офіційною декларацією, Жданова получила 1,6 мільйона рублів, а її чоловік - 2,5 мільйона рублів.

У 2014 році, вже будучи спікером заксобрания, Жданова заробила за рік 2,6 мільйона рублів.

У 2016 году булу п'ятою у списку кандидатів у голови російських регіонів з доходом за 2015 рік у 4,485 мільйона рублів. Її чоловік заробив 4,2 мільйона рублів. Серед майна у Ждановой записана ½ квартири загальною площею 95,1 квадратних метра і квартира площею 133,6 квадратних метра. У її чоловіка також у веденні знаходиться ½ квартири площею 95,1 квадратних метра і квартира площею 133,6 квадратних метра і 4,2 ​​мільйона рублів задекларованих доходів. Автомобілів у сім'ї немає.

нагороди

Згідно з інформацією з офіційного сайту глави регіону, нагороджена медаллю ордена «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня, є Почесним працівником загальної освіти Росії, Заслуженим працівником освіти Читинської області, має звання «Кращий державний службовець РФ».

Редакція «Чіта.Ру» 13:56, 11 січня 2017Ну що таке?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация