Уельс - загальні відомості

  1. Географія
  2. Основні відомості
  3. влада

П. Іосад

Географія

Уельс розташований на заході острова Великобританія, омивається із заходу і півночі Ірландським морем (Irish Sea - Môr Iwerddon, St. George's Channel), з півдня - гирлом річки Северн (Bristol Channel). Зі сходу його межа визначається адміністративним поділом Сполученого Королівства. Велику частину території Уельсу займають різні гірські масиви, з яких головний - Камбрійскіе гори (Cambrian Mountains) з найвищими точками р Сноудон (Snowdon - Yr Wyddfa) - 1085 м над рівнем моря, Кадер Ідріс (Cadair Idris) - 892 м і Плінлімон (Plynlimon) - 752 м. Південно-Західний Уельс - сранітельно низький, горбистий регіон, а на півдні розташовані гори Брекон-Біконз (Brecon Beacons - Bannau Brycheiniog), порівняно молоді в порівнянні з Камбрійскімі і містять значні запаси вугілля. Брекон-Біконз досягають у висоту 886 м над рівнем моря. Уздовж кордону з Англією розташований ще ряд незначних височин: Бервінскіе гори (Berwin Mountains), Бикон-Хілл (Beacon Hill), Раднорскій ліс (Radnor Forest) і ін. Скільки-небудь значні рівнинні ділянки розташовуються на острові Англсі (Anglesey - Ynys Môn) , в Гламорганской долині і на півострові Гоуер (Gower - Gŵyr) на півдні і на крайньому південному заході, в Пемброкшир (Pemrokeshire - Sir Benfro).

Уельс відкритий вітрам з Атлантичного океану, тому клімат там має яскраво вираженими рисами морського. Берегова лінія його представляє майже правильне півколо, обмежений з півночі півостровом Ллін (Lleyn - Llŷn), а з півдня - великим півостровом, що закінчується на південному заході мисом св. Давида (St. David's Head - Penmaen Dewi). На західному узбережжі випадає за рік до 1270 мм опадів, хоча на схід від гір ці цифри дещо нижче (до 723 мм / рік), а в самих горах - вище (до 2540 мм / рік). Середня температура липня становить 15,6 ° С, січня - 5,6 ° C.

Велику частину території Уельсу раніше покривали ліси, проте в даний час значна їх частина зведена. Проте Уельс залишитися одним з найкрасивіших регіонів Великобританії - майже чверть його території оголошена національним парком ( Сноудонія (Eryri), Брекон-Біконз , Пемброкшірскій берег (Arfordir Penfro)) або областю видатної природної краси.

Карта Уельсу .

Основні відомості

  • Площа: 20, 764 км2. Уельс витягнутий з півночі на південь на 240 км, із заходу на схід - на 185 км.
  • Населення 2 903 085 чол. ( перепис 2001 р )
  • Офіційна назва: Князівство Уельс - Principality of Wales - Tywysogaeth Cymru
  • Неофіційна назва: Уельс - Wales - Cymru
  • Прапор: спеціальної назви не має. Геральдичне опис: червоний дракон Пассау на білому і зеленому полі (з незначними варіаціями). Офіційно затверджений у 1959 році.
  • Герб: як такого герба у Уельсу немає. Існує королівський знак (royal badge).

    Існує королівський знак (royal badge)

    Офіційно главою Князівства Уельс є принц Уельський . У центрі щита на його гербі поміщений герб Князівства Уельс.

  • Девіз: Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn "Червоний дракон веде вперед". В якості неофіційного девізу поширений також Cymru am byth - "Уельс назавжди". Девіз Принца Уельського - Ich Dien "Я служу".
  • Рослина: цибуля-порей.
  • Гімн: "Давня країна моїх батьків" - Hen Wlad Fy Nhadau - Land of My Fathers
  • Святий-покровитель: св. Давид - Dewi Sant - St. David (свято - 1 березня)
  • Національне свято: відповідно, 1 березня - День св. Давида - Dydd Gŵyl Dewi - St. David's Day

влада

Символіка

  • Прапор Уельсу виглядає так:

    Дракон використовувався в Британії з римських часів. Спочатку він зображувався на прапорах римських когорт (але не легіонів!), А в післяримський час використовувався не тільки бриттами, але і саксами, і шотландцями, хоча червоний дракон - це, здається, специфічно бриттский символ. У Ненния бриттский дракон червоний, але в середні віки він зустрічався в різних варіаціях на тему вогню (червоний, вогненний, золотий). Білий і зелений - кольори герба Тюдорів, і під прапором червоного дракона на білому і зеленому полі виступав Генріх Тюдор. Однак ці кольори асоціювалися з Уельсом і раніше: в біле і зелене були одягнені і валлійські солдати Чорного Принца при Креси (1346). Енглін, присвячений Ллівеліна Останньому (пом. Тисячу двісті вісімдесят дві) також згадує, що його квітами були білий і зелений. Овейн Гліндур виступав під прапором золотого дракона на білому полі. У 1807 році королівським знаком Уельсу був проголошений червоний дракон на зеленому пагорбі на білому полі. У 1953 році знак був змінений на червоного дракона Пассау на білому і зеленому полі, щит був оперезаний стрічкою з девізом Y Ddraig Goch Ddyry Cychwyn і увінчаний короною. Прапором Уельсу був проголошений королівський знак на білому полі. У 1959 році прапор Уельсу прийняв свій сьогоднішній вигляд.

  • Гімн Уельсу .

На головну

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация