Угода про асоціацію між ЄС і Україною

  1. Текст Угоди ЄС і України буде опублікований найближчим часом
  2. Передмова до Угоди з ЄС
  3. Повноваження ради Асоціації та Комітету Асоціації:
  4. Зміст Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом та його державами-членами...

Текст Угоди ЄС і України буде опублікований найближчим часом

Редакція порталу запрошуємо юристів і економістів до співпраці: редакція готова опублікувати критичні та аналітичні коментарі фахівців до окремих розділів, глав і статей Угоди з ЄС. Надіслати коментарі можна на

Передмова до Угоди з ЄС

Навіть поверхневий аналіз Угоди про Асоціацію України і ЄС показує, що його підписання неможливо без зміни Конституції через невідповідність Угоди з ЄС основним принципам державності (суверенітет, державний лад, принцип народовладдя і верховенства права, права і свободи людини), зафіксованим Конституцією в ст. 1, 2, 5, 8. І є інші невідповідності.

Найбільш важливі функції держави (ч.1 ст.17 Конституції) це захист суверенітету, територіальної цілісності, забезпечення економічної безпеки, проте ст.460-470 Угоди з ЄС передбачає створення міжнародних, наддержавних органів з широкими повноваженнями з управління Україною, в питаннях політики і економіки - Рада і Комітет Асоціації (ст.460-462 Угоди з ЄС):

  1. Рада Асоціації (орган контролю та моніторингу виконання угоди з ЄС) складається:
    • з членів уряду України (на рівні виконавчої влади - міністри)
    • з членів Ради Асоціації та членів Європейської Комісії.
  2. Комітет Асоціації складається з вищих посадових осіб представників країн-членів ЄС (ч.2, ст.464)

Повноваження ради Асоціації та Комітету Асоціації:

  • приймати рішення (обов'язкові для України) в рамках сфери дії Угоди (ч.1, ст.463), а також передавати будь-яке із своїх повноважень Комітету Асоціації, в тому числі право приймати рішення обов'язкові для виконання Україною (ч.2, ст.465 )
  • вносити поправки до Додатків до Угоди з ЄС, які регламентують, в т.ч. питання оподаткування, підприємництва, соціальної політики, охорони здоров'я, освіти, імпортних квот, мит, зв'язку і транспорт. Тільки цей пункт містить кілька протиріч:
    • суперечить ст. 6 Конституції України, де сказано, що «державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову», а Угода дає наддержавним органам повноваження і функції законодавчої влади України.
    • суперечить ст.92 Конституції - в якій закріплено, що всі ці найважливіші питання визначаються або встановлюються виключно законами України
    • суперечить п.3 частини 1, ст.85 Конституції - прийняття законів це компетенція Верховної Ради.

Обов'язковість рішень вищевказаних органів, у всіх сенсах встановлює принцип їх найвищої юридичної сили над законами України, що анігілює народний і державний суверенітет України. По-простому, уряд України не зможе приймати самостійні рішення.

Суперечить ст.22,55 і 124 Конституції, принципам правосуддя України та звужує обсяг прав і свобод українських громадян ще один «сюрприз» - додаток системи юрисдикції України міжнародним кримінальним правосуддям, як додатковим інститутом кримінального переслідування (Угода про Римський статус Міжнародного кримінального суду) - (ч.3, ст.24 Угоди з ЄС).

Конституційний Суд України від 11 липня 2001 року, рішенням № 3-в, визнав Міжнародний кримінальний суд доповнює систему національної судової системи України і вказав, що таке доповнення не передбачено розділом VIII «Правосуддя» Конституції. І приєднання до цього Статуту можливо тільки після зміни Конституції. Рішення суду остаточне і оскарженню не підлягає.

Стаття 8 Угоди з ЄС зобов'язує сторони ратифікувати і реалізувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) 1998 року і його інструментів. Це пряме вторгнення в компетенцію вищого законодавчого органу держави, який уповноважений приймати рішення про ратифікацію міжнародних договорів відповідно до статті 9 Конституції. Реалізація таких положень Угоди з ЄС створює реальну загрозу посягання на державний суверенітет.

Україна як держава і народ, як суверен влади, стоять перед обов'язковою умовою змінити головні принципи і положення своєї Конституції, тому що приписи Угоди з ЄС, суперечать статтям 1,2, 5, 6, 8, 9, 17, 22, 55, 85, 92, 124 і 150 Конституції України, а їх реалізація пов'язана зі зменшенням обсягу прав і свобод громадян України.

Зміст Угоди про асоціацію між Україною,
з одного боку, та Європейським Союзом та його
державами-членами з іншого боку

преамбула

Розділ I - Загальні принципи

Розділ II - Політичний діалог та реформа, політична співпраця і управління в області зовнішньої політики і безпеки

Розділ III - Правосуддя, свобода і безпека

Розділ IV - Торгівля і пов'язані з торгівлею питання . + Додатки до Розділу 4 - 70 документів.

  • Глава 1 - Національний режим та доступ товарів на ринки
    • Частина 1 - Загальні положення
    • Частина 2 - Скасування митних зборів, зборів і інших платежів
    • Частина 3 - Нетарифні заходи
    • Частина 4 - Специфічні положення щодо товарів
    • Частина 5 - Адміністративне співробітництво і співпрацю з третіми країнами
  • Глава 2 - Способи захисту торгівлі
    • Частина 1 - Глобальні захисні заходи
    • Частина 2 - Захисні заходи по легкових автомобілях
    • частина 3
    • Частина 4 - Антидемпінгові та компенсаційні заходи
    • частина 5
    • Частина 6 - Інституційні положення
    • Частина 7 - Положення щодо вирішення спорів
  • Глава 3 - Технічні бар'єри в торгівлі
  • Глава 4 - Санітарні та фітосанітарні заходи
  • Глава 5 - Митні питання та підтримка торгівлі
  • Глава 6 - Підстава підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля
    • Частина 1 - Загальні положення
    • Частина 2 - Підстава підприємницької діяльності
    • Частина 3 - Транскордонне надання послуг
    • Частина 4 - Тимчасове присутність фізичних осіб з метою економічної діяльності
    • Частина 5 - Нормативно-правова база
      • Підрозділ 1 - Національне регулювання
      • Підрозділ 2 - Положення загального застосування
      • Підрозділ 3 - Комп'ютерні послуги
      • Підрозділ 4 - Поштові та кур'єрські послуги
      • Заголовок 5 - Телекомунікаційні послуги
      • Підрозділ 6 - Фінансові послуги
      • Підрозділ 7 - Транспортні послуги
    • Розділ 6 - Електронна торгівля
    • Розділ 7 - Винятки
  • Глава 7 - Поточні платежі та рух капіталу
  • Глава 8 - Державні закупівлі
  • Глава 9 - Інтелектуальна власність
    • Розділ 1 - Загальні положення
    • Розділ 2 - Стандарти, що стосуються прав інтелектуальної власності
      • Підрозділ 1 - Авторське право ісмежние права
      • Підрозділ 2 - Товарні марки
      • Підрозділ 3 - Географічні вказівки
      • Підрозділ 4 - Промислові зразки
      • Заголовок 5 - Патенти
      • Підрозділ 6 - Топології інтегральних мікросхем
      • Підрозділ 7 - Інші положення (сорти рослин, генетичні ресурси, традиційні знання і фольклор)
    • Розділ 3 -Захист прав інтелектуальної власності
      • Підрозділ 1 - Цивільні заходи, процедури і засоби захисту
      • Підрозділ 2 - Відповідальність постачальників посередницьких послуг
      • Підрозділ 3 - Інші положення (ст.ст. заходи прикордонного контролю, кодекси поведінки та судове співробітництво, а також співробітництво)
  • Глава 10 - Конкуренція
    • Розділ 1 - Антимонопольні дії і злиття
    • Розділ 2 - Державна допомога
  • Глава 11 - Питання, пов'язані з торгівлею енергоносіями
  • Глава 12 - Прозорість
  • Глава 13 - Торгівля та сталий розвиток
  • Глава 14 - Вирішення спорів
    • Частина 1 - Третейська стадія процесу вирішення спору
    • Частина 2 - Виконання
    • Частина 3 - Загальні положення
    • Частина 4 - Загальні положення
  • Глава 15 - Механізм посередництва
    • Частина 1 - Процедура в рамках механізму посередництва
    • Частина 2 - Виконання (Імплементація)
    • Частина 3 - Загальні положення

Розділ V - Економічне і галузеве співробітництво . + Додатки до Розділу 5 - 18 документів

  • Глава 1 - Співпраця в сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику
  • Глава 2 - Макроекономічне співпрацю
  • Глава 3 - Управління державними фінансами: бюджетна політика, внутрішній контроль та зовнішній аудит
  • Глава 4 - Оподаткування
  • Глава 5 - Статистика
  • Глава 6 - Охорона навколишнього середовища
  • Глава 7 - Транспорт
  • Глава 8 - Космос
  • Глава 9 - Співпраця в сфері науки і технологій
  • Глава 10 - Політика в області промисловості і підприємництва
  • Глава 11 - Співпраця у видобувній і металургійній галузях
  • Глава 12 - Фінансові послуги
  • Глава 13 - Законодавство про створення та діяльність компаній, корпоративного управління, бухгалтерського обліку і аудиту
  • Глава 14 - Інформаційне суспільство
  • Глава 15 - Політика в питаннях аудіовізуальної галузі
  • Глава 16 - Туризм
  • Глава 17 - Розвиток сільського господарства та сільських територій
  • Глава 18 - Політика в сфері рибальства і морська політика
    • Розділ 1 - Політика в сфері рибальства
    • Розділ 2 - Морська політика
    • Розділ 3 - Постійний діалог з питань рибальства та морської політики
  • Глава 19 - Річка Дунай
  • Глава 20 - Захист прав споживачів
  • Глава 21 - Співпраця в сфері зайнятості, соціальної політики та надання рівних можливостей
  • Глава 22 - Громадське здоров'я
  • Глава 23 - Освіта та навчання, молодіжна політика
  • Глава 24 - Культура
  • Глава 25 - Співпраця в галузі спорту і фізичної культури
  • Глава 26 - Співпраця в питаннях громадянського суспільства
  • Глава 27 - Транскордонне та міжрегіональне співробітництво
  • Глава 28 - Участь в програмах і агентствах Європейського Союзу

Розділ VI - Фінансове співробітництво та положення щодо протидії шахрайству

Розділ VII - Інституційні, загальні та заключні положення

  • Глава 1 - Інституційна структура
  • Глава 2 - Загальні та прикінцеві положення

Додатки до Угоди про Асоціацію з ЄС

  • Додатки до Розділу 4 - "Питання, пов'язані з торгівлею" - 70 документів
  • Додатки до Розділу 5 - "Економічне і галузеве співробітництво - 18 документів
  • Протоколи - 3 документа
  • Спільна декларація про угоди з іншими країнами
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация