Уїнстон Черчілль

  1. біографія Уїнстон Черчілль - одна із самих найбільших і контрастних політичних фігур XX століття....
  2. політика
  3. Прем'єр-міністр Британії
  4. Особисте життя
  5. смерть

біографія

Уїнстон Черчілль - одна із самих найбільших і контрастних політичних фігур XX століття. Його діяльність як для Британії, так і для всієї світової політики мала величезне значення, але вона в сучасному суспільстві оцінюється неоднозначно: одні захоплюються особистою хоробрістю і вчинками політика, а у інших він викликає огиду через позицію, згідно з якою правити світом повинна була тільки біла раса.

Його діяльність як для Британії, так і для всієї світової політики мала величезне значення, але вона в сучасному суспільстві оцінюється неоднозначно: одні захоплюються особистою хоробрістю і вчинками політика, а у інших він викликає огиду через позицію, згідно з якою правити світом повинна була тільки біла раса

Уїнстон Черчілль

Незважаючи на те, що Черчілль відкрито боровся з диктатурою на полях битви, він не приховував своєї симпатії до діяльності Беніто Муссоліні і Йосипа Сталіна , Які виступають в роки його правління засновниками тоталітарного та особистісного режиму правління в Італії і СРСР.

Народився Уїнстон Леонард Спенсер-Черчилль 30 листопада 1874 року в родовому маєтку герцогів Мальборо, в Бленхеймском палаці. Його батьками стали заможні і впливові люди - батько, лорд Рендольф Генрі Спенсер, був відомим політиком і Канцлером Казначейства Британії, а мати Дженні була дочкою багатого американського бізнесмена.

Його батьками стали заможні і впливові люди - батько, лорд Рендольф Генрі Спенсер, був відомим політиком і Канцлером Казначейства Британії, а мати Дженні була дочкою багатого американського бізнесмена

Уїнстон Черчілль в дитинстві

Майбутній політик став первістком в родині, але був обділений батьківською увагою, так як батько був постійно зайнятий політичною кар'єрою, а мати все свій час присвячувала світського життя. Тому вихованням юного Вінстона займалася няня Елізабет Енн Еверест, що стала найближчою для Черчілля людиною.

Відразу ж після народження майбутній прем'єр-міністр Британії став членом «вищої касти» привілейованого стану, що могло перекрити йому шлях до блискучої політичної кар'єрі, так як дворяни не мала права входити в Палату Громад і уряд країни. Але, як виявилося, Уїнстон став представником побічної лінії Черчилля, що дозволило йому стати великим політиком.

Але, як виявилося, Уїнстон став представником побічної лінії Черчилля, що дозволило йому стати великим політиком

Уїнстон Черчілль у молодості

У семирічному віці його відправили в закриту школу Сент-Джорджа, де приділяли увагу більше вихованню, ніж навчання школярів. У навчальному закладі Уїнстон проявив все своє небажання вчитися і зважати на жорсткими правилами внутрішнього розпорядку, за що неодноразово піддавався порка різками. Після того, як регулярно відвідує його няня помітити не тілі хлопчика сліди жорстких побоїв, вона наполягла на перекладі Черчілля в іншу школу.

Але і в Брайтонський школі сестер Томсон він також не полюбив навчання і був найостаннішим з дисципліни учнем у класі. У 12-річному віці у юного Вінстона почалися серйозні проблеми зі здоров'ям - він перехворів запаленням легенів, яке послабило весь його організм. У зв'язку з цим він не пішов в традиційне вищий навчальний заклад для чоловіків роду Мальборо в Ітоні, а вступив в не менше престижний коледж, що знаходиться в Херроу. Такий вибір був зроблений через географічне розташування вузів.

Такий вибір був зроблений через географічне розташування вузів

Уїнстон Черчілль у молодості

Але і тут Черчілль продовжував проявляти повну байдужість до навчальних предметів - він учив тільки те, що йому було цікаво, а все інше повністю ігнорував з властивим йому завзятістю. Тому в 1889 році він був переведений в «армійський клас», в програмі навчання якого був зроблений упор на військову справу.

Саме тут з норовливого учня Уїнстон перетворився в старанного студента. Йому вдалося стати одним з 12-ти випускників даної школи, які змогли здати випускні іспити з усіх предметів, що дозволило Черчиллю надійти в найпрестижніше військове училище Великобританії, яке він закінчив у званні молодшого лейтенанта.

Військова кар'єра

У 1895 році після закінчення військового училища він був зарахований в 4-й гусарський полк королівської величності, але через короткий час зрозумів, що військова кар'єра його не приваблює. Завдяки зв'язкам своєї матері, до того моменту стала вдовою Рендольфа Черчілля, Уїнстон отримав розподіл на Кубу, де був призначений військовим кореспондентом, продовжуючи числитися на дійсній військовій службі. Дебют в журналістиці приніс майбутньому політику славу і покликання суспільства, а також дозволив заробити перший вельми значний гонорар в розмірі 25-ти гіней.

Дебют в журналістиці приніс майбутньому політику славу і покликання суспільства, а також дозволив заробити перший вельми значний гонорар в розмірі 25-ти гіней

Уїнстон Черчілль в армії

Крім слави і заробітку з Куби Черчілль привіз дві довічні звички - куріння кубинських сигар і обов'язкове дотримання сієсти, яка передбачає післяобідній відпочинок. У 1896 році він продовжив свою журналістську подорож і був відряджений до Індії, а потім до Єгипту. Тут Черчілль проявив всю свою бойову хоробрість - крім висвітлення подій, він особисто брав участь в боях, сумлінно ставлячись до своїх офіцерським обов'язків.

політика

У 1899 році Уїнстон Черчилль вирішив піти у відставку і присвятити себе політиці. До того моменту він уже був відомим журналістом, тому розраховував на підтримку суспільства. Перша спроба увійти в парламент у складі Консервативної партії виявилася провальною - виборці обрали лібералів.

Перша спроба увійти в парламент у складі Консервативної партії виявилася провальною - виборці обрали лібералів

Політик Уїнстон Черчілль

Відсторонившись на час від політики, Черчілль знову відправився в журналістське подорож. На цей раз його відрядили в Південну Африку, на просторах якої розгорнулася Англо-бурська війна.

Там він потрапив в полон до противників, звідки здійснив зухвалу втечу, що стало зоряним часом Черчілля як політика: виборці обіцяли йому віддати свої голоси незалежно від «політичних пристрастей». При цьому він вирішив повернутися на поле бою, де взяв участь у багатьох боях заради порятунку співвітчизників зі своєю колишньої в'язниці.

При цьому він вирішив повернутися на поле бою, де взяв участь у багатьох боях заради порятунку співвітчизників зі своєю колишньої в'язниці

Портрет Вінстона Черчілля

Мужні пригоди Черчилля дозволили повернутися йому на батьківщину справжнім героєм - він з легкістю переміг на парламентських виборах в 1900 році і вступив в Палат громад, де надійно закріпив за собою місце на наступні 50 років. У цьому ж році він опублікував своє єдине літературний твір, роман «Саврола», в якому, на думку істориків, політик в ролі головного героя зобразив самого себе.

З перших днів в парламенті Уїнстон Черчілль без утисків виступав з різкою критикою на адресу консерваторів, висловлюючи повну незгоду з програмою головного ідеолога країни Джозефа Чемберлена. Саме тому майбутній прем'єр-міністр Великобританії через 4 роки покинув Консервативну партію і перейшов до лібералів - цей крок дозволив йому стрімко злетіти політичними щаблями.

Спочатку він став заступником міністра колоній, потім був призначений на пост міністра торгівлі, після отримав посаду міністра внутрішніх справ, а через рік Черчілль став міністром військово-морських сил, ставши таким чином наймолодшим політиком, котрий обіймав найбільш впливові посади в Британії.

Очолюючи міністерство військово-морських сил, Уїнстон Черчілль зазнав гучне фіаско: з його вини в Першій світовій війні катастрофічно для Британії закінчилася військова операція в Дорданеллах, в якій невиправдано загинуло 250 тис англійських солдатів.

Очолюючи міністерство військово-морських сил, Уїнстон Черчілль зазнав гучне фіаско: з його вини в Першій світовій війні катастрофічно для Британії закінчилася військова операція в Дорданеллах, в якій невиправдано загинуло 250 тис англійських солдатів

Уїнстон Черчілль з робітницями фабрики

Тоді, намагаючись загладити свою провину, політик подав у відставку і записався добровольцем на фронт. Через кілька років, коли «пристрасті» навколо Дорданелл вщухли, Черчілль знову повернувся в уряд, де зайняв пост міністра військового постачання, на якому також не зміг проявити себе належним чином, тому був змушений взяти на кілька років «політичний перерву», повністю відійшовши від політики.

Прем'єр-міністр Британії

Повернення в політику Вінстона Черчілля було ознаменовано з початком Другої світової війни, коли Німеччина вторглася до Польщі, після чого Великобританія оголосила війну Адольфу Гітлеру . Йому було запропоновано стати Першим Лордом Адміралтейства, які мають право голосу в Військовій раді, так як він ніколи не обіцяв вічний мир у своїй країні і був одним з небагатьох людей, на думку влади, здатним привести націю до перемоги.

Йому було запропоновано стати Першим Лордом Адміралтейства, які мають право голосу в Військовій раді, так як він ніколи не обіцяв вічний мир у своїй країні і був одним з небагатьох людей, на думку влади, здатним привести націю до перемоги

Уїнстон Черчілль з гвинтівкою

Зосередивши в своїх руках всі головні важелі мобілізації країни, спрямовані на рішучу боротьбу з гітлерівською Німеччиною, Черчиллю вдалося зійти на вершину влади і стати прем'єр-міністром Британії, правда, в самий важкий для Англії період. Але рішучість, наполегливість і тверезе оцінювання ситуації дозволили британському прем'єру успішно вести війну до перемоги, створивши переможну коаліцію з США і СРСР.

Уїнстон Черчілль під час Другої світової війни

Будучи яскравим противником більшовизму, Черчілль між Гітлером і Сталіним вибрав останнього, так як іншого виходу у нього не було. У травні 1942 року він з американським і російським лідерами Франкліном Рузвельтом і Йосипом Сталіним Черчілль підписав важливий документ про створення антигітлерівської коаліції, що мав назву «Атлантична хартія», яка визначає економічний і політичний світопорядок в країнах-союзниках після перемоги у Другій світовій війні.

Уїнстон Черчілль, Франклін Рузвельт, Йосип Сталін на Ялтинській конференції

Після неї в 1945 році лідерами Великобританії, США і СРСР була проведена Ялтинська конференція, яка визначила політичну карту світу в повоєнний час. Тоді лідери «Великої трійки» вирішили, що Німеччина повинна бути розділена на 4 окуповані зони, після чого в СРСР повернулися Прибалтика, Західна Україна, Білорусія, Бессарабія, Буковина і Карелія. Тоді ж Радянський Союз зобов'язався брати участь у війні з Японією, за що мав отримати Південний Сахалін і Курильські острови.

Уїнстон Черчілль у касці

Відразу ж після закінчення Другої світової війни весь світ розколовся на дві політичні системи, а Черчілль почав закликати Захід об'єднатися проти всього комуністичного Сходу з метою повного «удушення» більшовизму. Але в той період йому довелося покинути велику політику, так як в післявоєнні роки в Великобританії почалися серйозні економічні проблеми, виріс зовнішній борг країни і погіршилися відносини з сусідніми колоніями. Це призвело до поразки Вінстона Черчилля на парламентських виборах, і він подав у відставку.

У той період він очолив урядову опозицію, але практично не з'являвся в Палаті громад, присвятивши себе літературній діяльності. У 1951 році у віці 76-ти років Уїнстон Черчілль знову став прем'єр-міністром Британії і наступні 4 роки правив країною. Останні роки своєї політичної діяльності він присвятив зовнішній політиці з акцентом на розвиток ядерного потенціалу країни, сподіваючись з його допомогою повернути військову могутність Британії. За станом здоров'я британський політик був змушений подати у ставку і піти з поста прем'єра з усіма почестями.

Особисте життя

Особисте життя Вінстона Черчілля багатьма істориками порівнюється з «красивим любовним романом». Великий британський політик зустрів кохання всього свого життя в 1908 році і відразу ж одружився на обраниці. Нею стала Клементина Хозьер, дочка лондонських аристократів. З дружиною британський прем'єр прожив щасливі 57 років - вона стала його найкращим другом і головним політично радником, так як тільки після її схвалення Черчілль брав важливі рішення.

З дружиною британський прем'єр прожив щасливі 57 років - вона стала його найкращим другом і головним політично радником, так як тільки після її схвалення Черчілль брав важливі рішення

Уїнстон Черчілль і Клементина Хозьер

Незважаючи на те, що дружина політика була молодша за нього на 11 років, що вважалося великою різницею в ті часи, вона змогла зберегти любов у їхній родині, а також стати єдиною людиною, здатним впоратися з різким і буйним характером Черчілля. Клементина народила Уинстону п'ятьох дітей, кожен з яких був бажаним і улюбленим у своїх батьків. Після смерті британського прем'єра дружина продовжувала називати його ідеальним чоловіком, не дивлячись на те, що він був завзятим курцем і гравцем, ночі безперервно проводив в казино.

Уїнстон Черчілль з дружиною

Поховавши Вінстона Черчілля, Клементина втратила сенс в житті і готова була піти за ним, але її зупинила крилата фраза чоловіка, вимовлена ​​в роки Другої світової війни, коли він закликав Британію "ні за яких умов не здаватися". Саме ця мова Черчилля допомогла їй пережити втрату і протягом наступних 12-ти років продовжувати його літературну діяльність, видаючи незакінчені мемуари британського лідера.

смерть

Смерть Вінстона Черчілля настала 24 січня 1965 року. Найбільший британець за всю історію країни помер у віці 90 років. Причиною загибелі колишнього британського прем'єра став інсульт, який не в перший раз атакував політика. Похорон Черчілля пройшли в державному форматі під керівництвом королеви Єлизавети II - такої честі удостоїлися лише 10 осіб за всю історію Великобританії.

Похорон Черчілля пройшли в державному форматі під керівництвом королеви   Єлизавети II   - такої честі удостоїлися лише 10 осіб за всю історію Великобританії

Похорон Вінстона Черчілля

Церемонія похорону політика стала наймасштабнішою в історії країни, так як в ній брали участь представники 112-ти країн і всі члени королівської сім'ї. Похорон Вінстона Черчілля транслювалися багатьма телеканалами в усьому світі в прямому ефірі, що дозволило майже 350 млн людей через екрани телевізорів попрощатися з видатним британцем.

Могила Вінстона Черчілля

За бажанням самого Черчілля його поховали на блейдонском кладовищі церкви Святого Мартіна, розташованого неподалік від його родового маєтку. Поховання було скоєно в присутності тільки членів сім'ї та близьких друзів Черчилля.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация